Splošno > Sam svoj mojster
Cirkular "vleče"

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cirkular "vleče"
ni še fertik. čez vikend sem rezal osb z ročno cirkularko za en podstavek za čebelje panjiče. z miznim je dosti bolj fajn. imam že material za en knjižni regal, za tega bom pa počakal na list. pa žena je naročila kup enih okvirjev za gobeline, vse stoji!
Lesstroj ima od dones naprej hišni sejem..lepe akcije ..se splača
sem slišal po radiju, dve leti nazaj sem bil. prejšen teden sem šel še v totus logatec - sem mal pasel oči na felderjih ...
evo list ima poravnane zobe in je brušen na novo in preizkušen v leitz-u. cena 9€, s brezplačnim prevzemom in dostavo. dec ni hotel niti evra tringelta za uslugo prebzema in dostave, sem hotel vsaj za eno rundo pustit ... sem vzel še pri njih en 60Z list za prečni rez. razlika med listoma original metabo in leitz je taka, da se pozna že čez zaprto škatlo (list leitz je skor 1 x težji). telo lista je debelejše, zobje iz trdine so pa vsaj 3 x tolikšni kot na original listu.
Veliko razlike ne more biti če pa imajo vse žage debelino karbidne trdine 3.2 mm...
Drugače mi pa za brušenje krožne žage za iveral (109zob- špičasto brušenje kjer se res vidi natančnost brušenja) meni jemljejo natančno 5 €....že nekaj let
spodaj original metabo 32z (popravljeno, zbrušeno), zgoraj leitz 60z. razlika je očitna. zobje so pa tako ostri, da bode v prste, ko vzameš list v roko. brušenje je trapezno, izmenično levo-desno.

s tem novim 60z listom mislim žagati tudi panel plošče (pravijjo jim tudi "mizarska plošča"). kaj misliš bo v redu? teh plošč še nikoli nisem doma žagal.

[Slika: 20077221.jpg]
Šlo bo.. sam škoda da nisi vzel tiste katera ima vsak drug zub zbrušen v trapez...zelo rada gre tudi v vzdolžni les.

dj probaj da vidimo če ti zdaj žaga tanova mašina.
misliš da bo ta list (60z) delal cuflje vzdolž mizarske plošče? sicer še vedno lahko odrežem z 2-3 mm nadmere in potem poberem robove s frezerčkom. potem najbrž bo gladko, je pa res še ena dodatna operacija. temu bi se rad izognil.
Evo rešeno. Zahvala vsem, ki ste diskutirali in predlagali rešitve. Žaga odlično reže s starim popravljenim in nabrušenim listom, novi 60z leitz je pa sploh nekaj, česar do sedaj nisem poznal.
Bukovo letvico reže kot bi rezal vosek, tudi vzdolžno. Za hec sem odparal meter dolgo letvico debeline 4 mm. Se mi kar smeji.
In zdaj boš rekel da je bila šajba kriva za odmik od mase čeprav si žagal iverico?

Ne vrjamem..sem pa že toliko prežagal z vsemi mogočimi šajbami da ti res ne vrjamem
sedaj odlično reže. spreminjal nisem nič drugega, ne nastavitve prislona, niti kota lista nisem preveril. oba lista sem pahnil na osovino, zategnil matico in preizkusil. osovina je ostala nastavljena kot je bila, ko sem snel list. prislon (masa) isto, cepilni klin isto, se ga sploh nisem dotikal. žagal sem na več nastavitvah višine lista, od potopljenega za kanal, do malo čez debelino in nakoncu popolnoma dvignjenega. ni več težav. nekaj je torej že pomagalo.
Tale list z60 zobmi je odlična kombinacija za vzdolžni in prečni rez.Trapezno brušeni zobje za masivo sigurno niso,klina se hitro zapaca.Trapezni so za iveral če uporabljaš predrezilo,brez predrezila pa ostrokotna.
sonček moj, če bi vedel da boš sama doma, se nebi nikdar in nikoli zmenil...in mislim da sem ti že in ti še dokazujem, da mi vsak trenutek s tebo pomeni ogromno... vem, so stvari ki sem jih ne moreš izogniti, sam bi se danes lahko... in verjemi da si bala zmano, in če se kdo slabo počututi, potem se sam...
skovir Napisal:Trapezno brušeni zobje za masivo sigurno niso,klina se hitro zapaca.

Vav. Kaj si rekel? Da se paca?

o joj
Hanzi Napisal:koliko je ta list prezagal, predvsem stvari za katere ni namenjen (zeblji itd.) ali lahko reces da je nabrusen.
Je bil kdaj srajan- razperjen?
Mislis da je tezava v sajbi ali konstrukciji?
probaj dobiti nadomestno testno sajbo.
imam zelo malo znanja in izkusenj, ampak nekako se mi zdi da sem imel prav

Skok na forum:

Zadnje novice