Splošno > Sam svoj mojster
Cirkular "vleče"

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cirkular "vleče"
Lp
Verjetno je težava z žaginim listom, verjetno je skrhan in potreben brušenja.
Probaj merit razdaljo do prislona tako da obračaš žagin list za četrtino. Prislon moraš imeti pri merjenju obvezno zakljenjen. Če ne bo v vseh položajih ž. lista enaka razdalja imaš le tega zvitega in je to vzrok težav.
Če pa imaš še kakšen žagin list, ga montiraj, pa boš videl če je težava odpravljena.
Pa vedi da so žagini listi drugačni za iveral, kot za masivni les, zato ko kupuješ prodajalcu povej kaj boš žagal z njim.
minimisko:
razdalja do prislona praktično nič ne niha, stotinka do dve, tako da list ni zvit. vem da so listi različni, vendar jaz za iveral ekstra lista ne kupujem. režem z nadmero in potem na frezerju poberem razliko do točne mere. ena operacija več, ampak ker redko delam z iveralom ne rabim ekstra lista. mediapan pa mi že 36Z list odreže čisto gladko.
cratos Napisal:Eno žago take velikosti imam jas doma samo je navadna ni vidija Aleks če rabis ti jo posodim!!!preberi ZS
l.p.cratos
te bom ob priliki potegnil za besedo, če se bo dal list rešit z brušenjem, hvala ti!
Če list ni zvit ga daj nabrusit, poškodovane zobe ti bodo pa na novo nalotal.
Strošek minimalen napram novem listu.
piknik Napisal:Se da ta cirkular okol obrnit tako kot elujevega da imaš potem kotnega?

mogoče je tle hakeljc...
niti ne poznam. elu je pred cirka 15 leti kupil black and decker, zdaj so pa menda pod dewalt. na guglju pa tudi nič ni pod elu.
vendar mislim da vem kaj misliš, bosch ima kombinacijo zajeralne žage, ki je pookrog obrnjena lahko kot cirkular z malo mizico. to ni to, žaga je tole:

[Slika: 20047463.jpg]
torej, najprej bom dal zrihtat stari list pa da vidimo. imam sicer namen še kupit enga 48Z za fine reze in enega tankega za paranje letvic, sam cirkular mi mora najprej naravnost rezat ker drugače ni smisla.
Tega sem jst mislu

[Slika: Saws--COMBINED-MITRE-SAW.jpg]

Enkraten stroj vreden vsakega denarja...sem ga imel vendar so mi ga ukradli :evil:

Če si ga okol obrnil da si imel mizo..se je moral nastavek za kote natančno zahakljat drugače ti je tako kot pri tebi obdelovanec odmikalo od mase...

Lej...če ti iverico odmika od mase ni žaga kriva..100%,,,maso probaj bolj približat zadnjemu delu lista
sem si kar mislil da je to ta žaga. novih ni več za dobit se mi zdi, zgolj rabljeno.
paralelni prislon je na zadnji strani lista odmaknjen +0,15 mm, kot je predpisano. na prednji strani pa pač nula.
Naredi nula nula spredi zadaj...pa boš videl. Maso stisni do lista in jo uglihaj.

Čudno se mi pa zdi da ti na tako majhni razdalji odmika...Imaš celo šajbo ven?
večinoma imam dosti šajbe zunaj, razen če režem OSB, pri tem samo kak milimeter ali dva čez debelino plošče. bom poskusil danes z zglihanim prislonom.
kadotr Napisal:Nesi najprej list na brušenje v Leitz (ali pošlji po pošti). Ko bo nabrušen, potem rešuj probleme novo na novo. Novi (rezervni) list bi jaz kupil istotam...

Lp J.
v petek pride njihov potnik k nam v firmo, imam srečo. mu bom dal list za pogledat, pa bo povedal če je kritično.
Lp
Ne ga srat z maso 0-0, da ne boš kaj dobil v glavo!!
piknik Napisal:Tega sem jst mislu

[Slika: Saws--COMBINED-MITRE-SAW.jpg]

Enkraten stroj vreden vsakega denarja...sem ga imel vendar so mi ga ukradli :evil:

Če si ga okol obrnil da si imel mizo..se je moral nastavek za kote natančno zahakljat drugače ti je tako kot pri tebi obdelovanec odmikalo od mase...

Lej...če ti iverico odmika od mase ni žaga kriva..100%,,,maso probaj bolj približat zadnjemu delu lista
Enake dela sedaj dewalt, ga ima moj svak.Aleks ,če žagaš iverico sekular nebi smel vleči tudi če imaš slabo klino.
minimisko Napisal:Lp
Ne ga srat z maso 0-0, da ne boš kaj dobil v glavo!!
ni mi všeč tole 0-0. še vedno vleče, pa masivne letvice se hočejo kajlat med list in prislon, še slabše je kot prej se mi zdi. ne toliko vlečenje, zato je pa rez malo bolj "posmojen". sem odprl nazaj na + 0,15 mm na zadnji strani.
bom za začetek dal pregledat list, nalotat 3 nove zobčke in zbrusit, pa da vidimo. to vse skupaj ne bo preveč drago, pa še list pregledajo na zvitost in menda znajo celo poravnat če je kaj narobe ...
skovir Napisal:
piknik Napisal:Lej...če ti iverico odmika od mase ni žaga kriva..100%,,,maso probaj bolj približat zadnjemu delu lista
Enake dela sedaj dewalt, ga ima moj svak.Aleks ,če žagaš iverico sekular nebi smel vleči tudi če imaš slabo klino.
najmanj težav imam z 12 mm OSB. tu mi samo malo "pleše" rez po daljši stranici plošče. ampak to je po mojem razumljivo, ta žagica ni formatizer. odrez po krajši stranici je navadno brez težav. težava se pa pojavi že pri nekoliko debelejši iverici, recimo surova iverica 22 mm mi že nagaja in moram zelo pazit kako ploščo vodim ob prislonu. čim sem malo manj pozoren takoj začne šponat v levo. zadnjič sem si rezal iverico za ene police in sem prav s svinčnikom začrtal cel rez na plošči da sem videl kdaj ga začne odnašat.

Skok na forum:

Zadnje novice