Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Kanaleta

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kanaleta
Pozdravljeni!

Pri adaptaciji smo prišli do točke, ko je potreben nakup kanalete. Brskal sem po forumih in raznih spletnih straneh, ampak še vedno nisem našel kakšnega priporočila glede nakupa kanalete. Zanima me, kje ste jih kupovali, ste zadovoljni z njimi in koliko ste za njih plačali? Vsaka informacija je dobrodošla.
Hvala.
lp
http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40 ... Categories
Bauhaus, cca 180 €
Zadeva funkcionira kot mora, izgled je klasičen- pač rosfraj pokrov kanlete in ob robovih teče not.
Je pa zadeva spodaj plastika, ki mogoče izgleda kar malo cheap- po montaži je sicer vseeno, saj zadevo sfiksiraš in plastike tudi ni nikjer opaziti .Kanaleta ima vse potrebne dodatke, da pri montaži pogrneš in zalepiš okrog kanalete, da ti kje ne zateka. Montažo sem izvedel sam, potem pa sem še okrog po tleh in stenah do višine pasu v tušu premazal z hidrostop elastik. Kot rečeno zadeva funkcionira OK. Se pa občasno opazi, da prične voda malo počasnej odtekat in takrat moraš dvignit pokrovček in očistit mrežico na iztoku, saj se naberejo lasje. Sem sicer že razmišljal, da bi dal tisto mrežico stran, samo zaenkrat pač na 2 meseca spucam in je, sicer pa bi lasje lahko kje naprej delali težavo.
Aja pa jasno padci v tušu morajo biti ustrezni in pa pri montaži moraš računat še na višino ploščic- no saj to je verjetno jasno Smile
Po vsej verjetnosti imam enako kanaleto, kot jo je opisal @mato11.
In sem z njo zadovoljen.
Vgradil sem jo seveda sam. S precejšno pomočjo spletnika uporabnika @Terakota (malo poišči).
Dolžine kanalet so različne. Za ceno konkretne kanalete o kateri je tule govora pa bi na tvojem mestu preveril še v Mixu ( LJ-Stegne).
Imajo pa tam tudi kanalete, ki so kompletno iz Inoxa. Ampak, ko sem videl ceno sem se odločil, da grem raje za en teden All inclusive v Španijo. :lol:

No ja, mogoče pa si tam že bil in....... Tongue boš ubodel rostfraiko.

Lep pozdrav,
Gorazd
Kako pa je z naročanjem preko e-baya? Nimam izkušenj s tem. Zanima me predvsem plačilo in pa dostava. Res so veliko ceneje kot pri nas.

lp
Nakup preko ebaya je (lahko) tak kot vsak drugi spletni nakup. Upoštevati je vredno nekaj pravil, predvsem staž prodajalca, nekdo, ki se je ravnokar pojavil, je lahko vprašljiv, število nakupov - ocen in oceno samo, pri tem vidiš, kako so bili ljudje zadovoljni z njegovo storitvijo, ne samo s ceno, ampak ali so dobili, kar so naročili, je bil upoštevan obljubljen rok dobave, kakšna je bila odzivnost prodajalca, kaj se je dogajalo v primeru reklamacije. Čez prst (izkustveno) velja, da so prodajalci z več kot 10.000 ocenami in oceno nad 99% zanesljivi. Z vsem, kar je manj, se tveganje povečuje, čeprav boš lahko sam povsem zadovoljen. Če kupuješ od fizične osebe, so izključene reklamacije, vračilo in vse ostale varovalke, ki ti jih nudi zakonodaja nakupa na daljavo. Pri pravnih osebah te varovalke imaš, kaj (razen zakonskega minimuma) ti je kateri prodajalec pripravljen ponuditi, ima vsak napisano v svojih pogojih poslovanja (ABG). Najcenejše je bančno nakazilo ali Pay Pal (priporočljivo), plačilo s kartico pomeni praviloma pribitek v ceni (če je sploh možno).

Najcenejša dostava z navadno paketno pošto, če je izdelek tak, da ga je tako možno poslati. Pošiljanje lomljivih predmetov, predmetov nadstandarnih velikosti, teže itd. se zaračuna posebej. Kakšnega (tehničnega) svetovanja praviloma ne gre pričakovati, ker so prodajalci samo posredniki in tako svetovanje (=čas strokovnjaka) ni vračunan v ceno. Podobno navodila za uporabo, kakšni dodatki itd. - skromno, to kar dobiš je vse in s tem se moraš znajt.

Vračilo je pri pravni osebi po zakonu možno, postopek vračila kupnine pa ponavadi dolgotrajen. Malo tudi odvisno, od kod je prodajalec, Nemčija, Avstrija še kar, ostalo (vzhod) sitno, kako bi firmo iz Poljske privil, si težko predstavljam, v Nemčiji pa to funkcionira. Če plačaš preko Pay Pal-a, ti že ta servis ponuja neke garancije in pomoč.

Pri kanaleti vse skupaj pomoje ne bi smel biti problem. Kot vidim, prva ponujena stane cca. 40€, več kot za toliko se ne moreš nategnit.

Ljudje na ebayu ponavadi zaidejo v težave, ker jim je edini kriterij najnižja cena in ne preverijo, kdo je na drugi strani.

Storitve spletnega nakupa tipa Amazon, ki je brez konkurence, ne moreš pričakovati, ampak spet - cena je zato ugodnejša.

Druga stvar pa je kvaliteta samega izdelka... Kakšni so materiali, kako obdelani, kako izdelek funkcionira? Če je to en lestenec za 40€, ki ga enostavno snameš, če ti slabo sveti, ni nek problem. Če pa je to kanaleta, sifon v tlaku, ploščice čez vse skupaj - bi jo menjal?

Na drugi strani imaš rešitve renomiranih proizvajalcev, Wedi, Viega, Geberit. Ko je vse narejeno, zgleda kot vsaka druga kanaleta, inox pokrov, so pa skrite zadeve precej bolj dodelane. Sifon, ki se ve, koliko požira, se ga da čistiti in omogoča da nanj priključiš tudi hidroizlolacijo pod ploščicami, če slučajno kaj steče skozi, teče tudi v sifon. Wedi je sploh kompletna rešitev, dobiš ploščo z že izvedenimi padci, material za vgradnjo itd., ampak je tudi cena vesoljska. Se pa vseeno splača pogledat rešitve zgoraj omenjenih firm, da lahko potem primerjaš, kako si prišparal na ceni.

Sama kanaleta (ne glede na ceno) ni zadosti, bistveno je, kako je narejeno. Znajo pa dobri mojstri naredit tudi brez Wedija tako, da vse štima. Včasih teh sistemov ni bilo, tuši v nivoju tal pa. Mi smo imeli v vojski takšne, je bilo pa res, da so se tista v nadstropju lahko uporabljala samo za posamezna tuširanja, ker je pri večji količini vode bil strop v nadstropju niže moker :lol:
Js mam od ACO super kvaliteta cena še kr ok.
http://www.aco.si/produkte.html
Moje mnenje o kanaleti iz bauhausa pa ni najboljše. Kupil sem jo pred cca 1 letom. Ker se je na mrežici v sifonu pogosto nabirala umazanija do te mere, da voda ni več odtekala, sem 1x mesečno iztaknil sifon in ga očistil. Zdaj pa se pojavlja problem, da tesnila na sifonu ne tesnijo več in voda odteka iz sifona-posledično smrdi iz kanalete. Pri več trgovinah s tesnili sem poskušal kupiti tako tesnilo, a se ga ne dobi. Zdaj pa delam tako, da vsakič preden dam sifon nazaj v kanaleto, namažem okoli tesnil neko tesnilno pasto, kot neki silikon, ki se ne strdi, zato, da voda ostaja v sifonu. Druge rešitve ne najdem kot to mazanje s pasto, ne bi rad menjal kanalete, ker to potegne precej dodatnih del za sabo. Skratka, razočaran nad kanaleto camargue iz bauhausa, 180 eur tudi ni tako malo. Če bi še 1x kupoval, bi iskal tako kanaleto, ki ima sifon v obliki črke U, ker tam voda ne more odtekati iz sifona.
scania730 Napisal:...Pri več trgovinah s tesnili sem poskušal kupiti tako tesnilo, a se ga ne dobi....

Hm, nisem prepričan ampak mislim, da lahko tukaj dobite vsa tesnila, več ali manj. Drugače pa naj bi jih naredili tudi po meri.

LP steklenicka
LP, steklenička
ACO kanaleta je bila najcenejša v eni trgovini v Mozirju, pa je cena bila tam nekje kot ta salbša v Bauhausu, treba je pa menda pazit, da se da tisto koleno, kjer se nabira svinjarija ven vzet. Pa ne vem - ne spomnim se - sam men se zdi, da je bila zgornja rešetka, kjer si sam izbereš dizajn, še dodatno za plačat... Vse skupaj - ploščice, ki so morale bit protizdrsne, pa premaz, pa na koncu še steklo za tuš, je bilo kar precej dražje od npr. ene mal dražje in lepše tuš bane... sam ploščice so naju prišle čist poceni, pa steklo. Sam se mi zdi, da je bilo še vseeno mogoče mal dražje Smile

Mojemu je sicer žal, da sva dala kanaleto -ker jo je treba čistit in je res svinjarija... Zabije se vsakih 14 dni - če imaš malo daljše lase...
kakšna svinjarija pa?
Jaz sem pred kratkim menjal še kopalnico na vikendu in ker so mi že prvič delali pri podjetju GUPI GENOM in sem bil z njimi zadovoljen.Sem brez besed tudi zdaj.Vgradili so mi ACO-kanaleto,požira tako kot mora,material naj bi bil kvaliteten.Je pa sicer res malce dražja,vendar sem jo dobil vseeno pod dobrimi pogoji.
Bom uporabil kar tole temo in sicer me zanima na kaj je potrebno biti posebej pozoren pri nakupu tuš kanalete. Tule sme našel nekaj pa me zanima vaše mnenje.

http://www.ebay.at/itm/Profi-Duschrinne-...951wt_1139

http://www.ebay.de/itm/Befliesbare-Dusch...279wt_1139

Lp, Miloš
Pozdrav,

meni se zdi lepša prva
pazit moraš, da kanaleta tesni z polšćicami, da je dovolj velika(sicer mislm da je to takaltak vseeeno, ker so vse približno enako velike, razen če boš delo kopališče :lol: ), da maš naret padec proti odtoku,da ti je všeć-najpomembneje, da je cena ugodna Big Grin in da je iz kvalitetnih materialov, robovi nesmejo bit ostri...

LP, Volč
Tus kabina je sirine 130. Imam moznost dobit cenovno zelo ugodno kanaleto dolzine 80 cm, 100 cm dolzine ta proizvajalec nima.
Je prekratka za to sirino tusa al bo vredu?
hvala

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »