Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Izvajalec del povzročil škodo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izvajalec del povzročil škodo
okna se spucajo za tren oka!
Kaj pa fasada?
Očitno ste dobri ljudje, ko je toliko lastovk...
Okna smo že očistili. Fasado bo potrebno očistiti z baromatom. Takoj po nesreči so jo spirali že delavci. Posledica tega spiranja je flek pod lastovičjim gnezdom. Tako, da jo bo potrebno čistit od zgoraj navzdol. Na sliki se slabo vidi, vendar je del pod gnezdom poln pikic betona, enako je tudi na žlebu.

Kar se tiče oken, tudi okvirji so bili polni betona. Okna in vrata so lesena. Vrata na tej hiši so spirali s vodo tako, da je bila ob prihodu domov na notranji strani vrat luža velika 1m2.

Kar mene osebno pri vsem tem zelo moti je odnos firme kao kaj nam zdaj nekaj brezveze težite.
A sosed se pa dela bebavega, flekov ne vidi???
s šalabajzeri ste zaključli pogovor, oz. kje ste obtičali?
Pa naj da delavca, ali dva .... pa to v miru popucata, spereta....
Fleki na fasadi so posledica "strokovnega" čiščenja izvajalčevih delavcev. Od lastnikov firme po grožnjah ni glasa, naročnik del je na dopustu.

Mi pa čakamo. Gledamo lastovke. Živčki pa se kodrajo.
a ni škoda časa in čakanja? Poslikano tako imate vse....

Šipe bi že lahko bile popucane?!
Fasada (in lastovke) so že svoja zgodba....
visokotlačni čisitlec, a-lojtra...pa akcija....
po 2-eh pirih se živčki ne bojo več kodrali, najbrž boste zadovoljni nad rešenim....
Vsem, ki ste sledili razpravi, smo dolžni še razplet.
S strani naročnika del nismo bili deležni nobenega zanimanja za razplet dogodkov. Počutili smo se kot, da jim nekaj brez veze otežujemo življenje, ko smo jim poskušali pojasniti v kakšni situaciji smo se znašli. Edino zanimanje, ki so ga pokazali je bilo: Ste zrihtali z .... ker jutri moramo plačati račun? WTF
Firma, ki je dela izvajala je na koncu pristala na plačilo čiščenja dela fasade - 200€.
Mirando hvala za vzpodbudne besede. Vendar me ob takem odnosu mine vse veselje do čiščenja oken, peskovnika,.... Mislim, da smo dotičnemu sosedu zadnjič delali kakšno uslugo.
No veš kolk čevapu lohk nardiš za 200€? Smile Cela fešta, da se ti živčki nazaj zravnajo, sosed pa naj kar čez ograjo sline cedi.

Ena modrost pravi: Odpusti, a ne pozabi!
Če se mene vpraša ti je izvajalec oz. povzročitelj DOLŽEN zrihtat zadevo v prvotno stanje...pa dejte no kaj se grete eni da bi pa kar pozabili pa dejmo z nasmeškom naprej???...človek je grozil da naj pazi na otroke???....je to normalno???..ne ni!!!....on je zajebal stvar,naredu škodo in zdej še grozi in maha z 100euri??....ja ja....tak človek mora samo naletet na pravega,magari na kakega mafiozota katerega bi se usral in bi nato še isti dan prišel lizat z jezikom beton dol...jao.....noro....pa še soseda da ne briga nič??....ti odstopiš svoj del lastnine,delaš veliko uslugo ter nato imaš še škodo in za hvala lepa odnos od kurca??...nevem :? ...sej ni čudno da je talo kot je..noben za nič ne odgovarja....če tožiš se načakaš zgubiš živce,denar......pa nehajte že enkrat s tem kaki smo "slovenceljni".."tipično slovensko".....še predobri smo....sprejmemo vsakogar in vse....če pa kdaj kej naredimo oz. se pritožimo pa smo takoj nestrpni pa "slovenceljni".....svašta :?
Sicer je zdaj že prepozno, ampak edina smiselna opcija, ki jo jaz vidim, je, da bi nemudoma ob dogodku sosedu povedal zgolj to, da pričakuješ okolico/hišo v takšnem stanju, kot je bila, preden si jim naredil uslugo. Nč več in nič manj.
Kako se to stanje povrne, pa niti slučajno ni tvoj problem - je problem soseda in njegovega izvajalca. In dokler problem ni rešen, je sosed tisti, ki ima rokah vse vzvode, da zadeve uredi - ali s tem, da izvajalcu ne plača, dokler ta ne uredi svinjarije, ali da sosed sčisti sam, ali pa da del denarja od siceršnjega plačila izvajalcu zadrži in z njim poplača čiščenje tretji osebi.

Konkreten primer. Pripelje hruška beton. Šofer napolnil preveč betona, zaradi česar se je sredi brega pričel beton zadaj sipati ven - na sosedove tlakovce. Potemtakem bi moral sosed na kolenih prosti, da se mu ta beton sčisti z njegovega dvorišča? Niti slučajno - šofer je sam od sebe pospravil in spral, kar je nastalo po njegovi zaslugi. Brez kakršnega koli opozorila in pregovarjanja. Preden bi sosed sploh omenil, da nekaj ne štima!
Citat:Potemtakem bi moral sosed na kolenih prosti, da se mu ta beton sčisti z njegovega dvorišča?
.

Sj mu je denar ponujal. Pač zgleda da izvajalec ni imel cajta tisto okno spucat :mrgreen:
Ponujal denar za kaj? Za povračilo dodatne škode na vrtu, ker tega se sploh ne da popraviti, ali za to, da naj si sosed sam čisti?
To sem sploh spregledal - poleg tega, kar se da sčistiti, je nastala še nepopravljiva škoda na vrtu. Pa četudi recimo 10 kil solate za 20€. Toliko boljše za tistega, ki mora to škodo poplačati.
Kot rečeno - edini cilj je, da se zadeva povrne v stanje, kot je bilo na začetku. Denar tu nima veze. Če že, naj se "ponudi" čistilcu (beri: plača njegov izstavljen račun), ko opravi svoje delo. Če se izvajalcu ne ljubi ali ne zna in zmore popraviti, kar je povzročil.

Ko že ravno omenjaš denar: zdaj si menda imel fasaderje na hiši. Eno okno ti zlomijo, vsa ostala pa zapacajo z lepilom in barvo. Morda katerega celo skušajo za silo sčistiti, pri čemer packarijo le še razmažejo. Najprej se ti naredijo francoze, da to itak ni nič, kaj sikaš, potem pa ti ponudijo 20€ (toliko oni ocenijo škodo), češ tu imaš, pa ne gnjavi več. Zate je torej problem s tem rešen?
Sem na hitro preletel temo, pa nisem zasledil imena firme, ki je špricala naokoli in grozil. Je pa res balkanski posrane, da se spravlja sploh omenit otroke. No, bi se dalo izvedeti ime firme, ker dokazi o škodi so in ni samo rekla kazala?
piknik Napisal:
Citat:Potemtakem bi moral sosed na kolenih prosti, da se mu ta beton sčisti z njegovega dvorišča?
.

Sj mu je denar ponujal. Pač zgleda da izvajalec ni imel cajta tisto okno spucat :mrgreen:

Nevem al se eni zajebavate ali imate tako mišljenje tudi v resnici??...sicer pa je že @TRiK napisal kulturno in razločno kako se stvari streže!...pa dej povej kaj za eni majstri so to delali oz. firma da se ve...tak narod treba blatit :twisted:
Jaz ga pa čisto razumem in bi ravnal enako. Sicer bi ga tudi sam najraje direkt na gobec, ampak pomisli malo na familijo! Sej, če bi bilo ena na ena, potem nimamo kaj razpravljat. Samo taki so pogumni le zato, ker imajo za sabo ponavadi še par istomislečih in potem imaš problem. Velik problem.

Ali si lahko sploh predstavljamo kolk moraš biti fuknjen, ampak resnično fuknjen, da groziš celotni familiji? Tistemu kretenu, ki je te grožnje izustil prav gotovo manjka kakšen kolešček v glavi in s takimi si ne želim imeti opravka! Kaj veš česa vse je zmožen? Če je pripravljen izreči take besede, je prav gotovo zmožen to tudi uresničiti!

Sicer še nisem bil v podobni situaciji, ampak bi se raje umaknil. Da bi se vsakič tresel, ko bi šel od doma oz. prihajal domov, kje nas čaka in kaj bo storil... Mislim, da si noben tega ne želi.

Se pa lahko vprašamo, ja, kam smo prišli in kam gremo. Se popolnoma zavedam, da če nam bodo takole vsepovprek grozili se nam ne piše dobro. Če bi bili normalna država/družba bi bilo tako:
- jaz bi prijavil dogodek na Policijo (Dilema: ne morejo nič ukreniti dokler se ne zgodi. In ko se zgodi, je že prepozno).
- Policija in sodstvo naredita svoje. (Dilema: časovni okvir in pa najverjetneje nadaljevanje maltretiranja).

Žal je resničnost čisto drugačna, zato bi jaz tole požrl in pozabil na vse skupaj (vem ja - sem tipični slovenček/hlapček...). Jebeš fasado, okna, vrt, zelenjavo, peskovnik... - hočem MIR.

O sosedu ravnotako ni zgubljati besed.

P.S. naredi nam uslugu in napiši, kdo je ta junak, da se ga lahko na daleč izognemo.
-Kdor se za sebe ne postavi se tud za druge nebo! Tako je v sloveniji, vsi kimajo pa se režijo, ko je treba ukrepat pa izgovori v nedogled.
- Na naš sistem se tu ni kaj zanašat, ampak na svoje zmožnosti. Če si tlačan, potem kimaj, če se boriš za sebe, pa se bori kot lev.
-Če je tip res grozil OTROKOM bi ga moral takoj z krampom.... al pa vse pozabit. Ne zdaj dnarja dajat odvetnikom pa še hujšim barabam.
-Kaj bi jaz naredil... nevem ker ko je situacija je drugo kot pol gruntat... najbrž bi rekel naj malo počaka da grem po nekaj v hišo...
P.S: REGRAT z gnojem špricajo pa ga vsi jedo... mal cementa ne škodi zdravju Smile miganje pri čiščenju pa tud ne...

Skok na forum:

Zadnje novice

Si tudi vi želite na svoje?
22.10.2021 ob 12:31:47
Si tudi vi želite na svoje?
Banka s posluhom za mlade in mlade družine je lahko vaš najboljši zaveznik pri reševanju stanovanjskega problema.... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »