Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
temeljna plošča - xps, debelina

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
temeljna plošča - xps, debelina
mdule Napisal:Vprašanje, čisto teoretično: je pri objektu iz porobetona gradnja temeljne plošče sploh smiselna: toplotni most navzdol v pasovne temelje bi, domnevam, bil precej majhen?

(v mislih imam varianto pasovni temelji in plošča/podložni beton, HI na podložni beton in nato ca. 20 cm EPS gor)

Dušan

Tega zgoraj ni nihče komentiral, pa me še vedno zanima, zato obujam.

Dušan
mdule,

mdule Napisal:
mdule Napisal:Vprašanje, čisto teoretično: je pri objektu iz porobetona gradnja temeljne plošče sploh smiselna: toplotni most navzdol v pasovne temelje bi, domnevam, bil precej majhen?

(v mislih imam varianto pasovni temelji in plošča/podložni beton, HI na podložni beton in nato ca. 20 cm EPS gor)

Dušan

Tega zgoraj ni nihče komentiral, pa me še vedno zanima, zato obujam.

Dušan
če ti izračun v Phpp-ju pokaže (PH odločitev za subvencijio), da gre skozi, zakaj pa ne takšna izvedba namesto AB plavajoče temeljne plošče.
Iz prakse/terena , pa ne gre skozi za subvencijo (PH); seveda smo izvedli " pasovne in plošča med siporeksom".
Menim, da za NEH prideš skozi.
Tudi brez subvencije smo izdelali tako, le da smo T. izolacijo nad ploščo naredili malce večjo. Okoli pasovnih temeljev je bila 12 (14) cm XPS.
Lep pozdrav
Torej je bil kljub relativno dobri izolativnosti plinobetona toplotni most vseeno prevelik - zanimivo, si nisem mislil. Hvala.

Dušan
sploh ni važno ali gradiš nisko energisko hišo ali ne. v vsakem primeru moraš izolirat pod temeljno ploščo v nekih razumnih okvirih.

jaz sem dal 10 cm fibran trnosti 500. je zelo malo razlike v ceni med 400 in 500. mi je bilo to da dam večjo trdnost bolj ziher. potem pa pač daš več izolacije pod tlake. namsto kakih 5 cm daš deset in to je to.

vse plavajoče plošče so debečine 30 cm. noben statik ti ne bo zračunal manj.
som16 Napisal:če ti izračun v Phpp-ju pokaže (PH odločitev za subvencijio), da gre skozi, zakaj pa ne takšna izvedba namesto AB plavajoče temeljne plošče.
Iz prakse/terena , pa ne gre skozi za subvencijo (PH).

Zakaj ne? Ima ekosklad kako specifično zahtevo po novem? Ker drugače se 5 let nazaj ni ukvarjal s temeljnem, kar je po mojem mnenju absurd, saj je temeljenje najbrž pogojeno v prvi vrsti s čim drugim... Svak ima klasično zidano (opeka) pa ima pasovne temelje. Pa po Phpp kljub vsemu PH. Se je izšlo in dobil subvencijo.
sobvencija od eko sklada je smiselna in vsa razmišljanja v zvezi s tem so vredu samo, če daste firmi, da vam izvede vsa dela v celoti. Se pravi da morate imeti čisto vse informacije s konkretnimi ponudbami. Se pravi tretja GF, okna vrata, fasada, strojne inštalacije (ogrevanje, prezračevanje). Se pravi zelo konkreten projekt.

Vsi ki so na forumu ponavadi nimamo toliko denarja, da bi se lahko igrali gospode in imeli roke v žepu. Veliko stvari okrog projektnega vodenja moramo narediti sami. Se pravi poiskati pravo tehnično rešitev, pravega izvajalca in potem še igrati nadzor.

Mene je prišla TC veliko dražje, ker sem šel preko eko sklada in sem moral najmanj 500 evrov požreti zaradi napake izvajalca, da sem sploh lahko izvedel investicijo v predvidenem roku. V nasprotnem primeru bi ostal brez kredita, brez ogrevanja in brez subvencije.

Nisem se odločil za uveljavljanje subvencije za celotno hišo ker sem bil prepričan, da vse ne bo šlo ravno tako kot sem načrtoval. Če bi šel v varianto eko sklad bi najverjetneje končal v kaki bolnici. Raje sem neobremenjen na časovne roke izvedel projekt brez stresa. Res sem zadovoljen. Ni vse v denarju. Tisto subvencijo drago plačaš.
JaBK Napisal:
som16 Napisal:če ti izračun v Phpp-ju pokaže (PH odločitev za subvencijio), da gre skozi, zakaj pa ne takšna izvedba namesto AB plavajoče temeljne plošče.
Iz prakse/terena , pa ne gre skozi za subvencijo (PH).

Zakaj ne? Ima ekosklad kako specifično zahtevo po novem? Ker drugače se 5 let nazaj ni ukvarjal s temeljnem, kar je po mojem mnenju absurd, saj je temeljenje najbrž pogojeno v prvi vrsti s čim drugim... Svak ima klasično zidano (opeka) pa ima pasovne temelje. Pa po Phpp kljub vsemu PH. Se je izšlo in dobil subvencijo.

Tole bi bilo treba zmodelirati (sicer verjetno kje pri Xelli že so). Ker konec koncev ima lahko plinobeton lambdo samo še okoli 0,08 W/mK in me dejansko preseneča, če je bil toplotni most stena-pasovni temelj še vedno tako velik oz. kritičen.

Dušan
Js sem zmodeliral za opečno steno in ni panike...

Podrobnosti viewtopic.php?f=35&t=41767&start=90
Ja, sem potem včeraj šel še malo iskati in sem našel katalog toplotnih mostov za porobeton
http://www.bv-porenbeton.de/attachments/.../Po ... g_2013.pdf

In dejansko ni panike. Pri čemer operirajo z relativno tanko izolacijo tal (11 cm). Domnevam, da bi pri večji debelini (ki je vsaj pri talnem ogrevanju običajna)razlike med posameznimi izvedbami še bolj padle skupaj.
Zanimivo mi je bilo, da se pri temeljni plošči izkaže, da je rezultat (minimalno) boljši, če je toplotna i. nad ploščo, kot če je pod ploščo. (seveda velja to samo za plinobeton oz. podobno izolativen material, da ne bi kdo posploševal!)

Dušan
mdule,
morda je govor na liniji primernosti, če se pogovarjamo samo o siporeksu/temelj.
Ko pa imamo klasične vertikalne vevi , dimenzija 30 (ali več) cm, je pa razlika občutna pri izračunu. Kolikor se za dotični objekt spomnim, smo imeli še AB steno za akumulacijo , ob kaminu.
Žal izračuna nimam. V kolikor se ne gre v subvencijo,..... :wink: !
Lep pozdrav
Vezi zadevo gotovo poslabšajo, vendar če je vuego prišel skozi z opeko, potem mislim, da vsekakor je možno. Je pa treba preračunati.

Ne zdi se mi pa prav trditi, da je za sklad edino zveličavna izvedba s temeljno ploščo in izolacijo spodaj.

Dušan
mdule,
se strinjam,
mdule Napisal:Ne zdi se mi pa prav trditi, da je za sklad edino zveličavna izvedba s temeljno ploščo in izolacijo spodaj.

Dušan

v primeru, da ne greš po subvencijo
. :wink: Tako sem tudi že v podobnih situacija zapisal.

Opisana štorija z mojim zalogovnikom.
Lep pozdrav
Čakaj, ali to pomeni, da je, če greš po subvencijo, temeljna plošča z izolacijo spodaj obvezna (in torej objekt izpade, tudi če je ustrezna izolativnost dosežena)?

Dušan
Ni res, no. Ne vem a je vuego kandidiral na ekoskladu, PH je očitno kljub temu naredil. Ampak svak je kandidiral in dobil. Izplačano se mi zdi, da leta 2013. Računsko se mu je izšlo in to je vse, kar ekosklad v vezi s tem zanima. Oziroma, če je pri kakem tvojem investitorju zadeva padla, je bil to razlog. Ker so pasovni temelji. Ali pač ni bilo ustrezno izracunano, potem pa res ni bila več PH?
Vuego je tudi dobil subvencijo za pasivno hišo.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »