Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
ytong hiša mojca

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ytong hiša mojca
V tem forumu sem nov in me zanima če ima kdo kakršne koli izkušnje z hišo Mojca od Ytonga.

Kakšne koli slike so ful dobrodošle.

Hvala za mnanja.
gargamel123 Napisal:V tem forumu sem nov in me zanima če ima kdo kakršne koli izkušnje z hišo Mojca od Ytonga.

Kakšne koli slike so ful dobrodošle.

Hvala za mnanja.
Zanimiva razporeditev prostorov, ampak: ni ločenega WC -ja, PREVELIKO prostora za komunikacije, se pravi hodnike in stopnišče, ki so na najkvalitetnejši strani-JV, v pritličju nerodno postavljena spalnica s prevelikimi okni na severni strani...
Ne zadovolji se s tipsko hišo, naroči lastno hišo po svojih potrebah.
Ne bodi zadovoljen s standardno hišo, zaželi si dobro nizkoenergijsko hišo ali pasivno hišo, boljše je in ceneje (pomoč države).
Osnova energijsko učinkovite gradnje je ustrezna velikost (do 35 m2 ogrevane površine na osebo), oblika in orientacija zgradbe, razpored in toplotna hierarhija prostorov, primerna zunanja toplotna zaščita brez toplotnih mostov, tesnost ovoja zgradbe, energijsko učinkovita zasteklitev, ogrevanje in prezračevanje z vračanjem energije, sistemi inteligentnih zgradb, raba obnovljivih virov, raba dnevne svetlobe... Ukrepi naj bodo uravnoteženi.
Arhitektu povej, koliko prostorov naj ima hiša in koliko sme stati (skupaj s projektom vred), pa kako hitro jo želiš postaviti (po pridobitvi PGD). Kar je več kot 3 mesece, je zapravljanje časa in denarja. Pogoj za to pa je odličen projekt PGD, odlični popisi, odličen projekt PZI, odličen nadzornik, izbira izvajalca z referencami...
Tipska hiša je kot konfekcijska obleka: če ti je čez rame prav, te čez boke veže, rokavi predolgi, hlačnice prekratke...
tudi mene zanima ta načrt.
bi pa v spodnji spalnici in v zgornji manjši sobi dal namesto dveh dal samo 1 okno
balkon ne bi bil zaokrožen ampak raven ali pa francoski (samo ograja) (ne vem kako bi pri tej hiši to izgledalo)
pa tisti polkrog nad balkonskimi vrati bi dal stran

mogoče kakšen drug njihov načrt? zaradi parcele in želje je da so vhodna vrata spredaj ali ob strani. zadaj mi nekako ni všeč. pa še na parceli kot sem si zamislil bo bolje ali spredaj ali pa na levi strani
kako bi ta hiša izgledala bolje glede balkona? da ima prav balkon ali francoski balkon?
Praktično najdražja postavka v kvadraturi glede na izkoriščenost in toplotni most z mojega stališča, ne miš ne tič.
Ob morebitni sanaciji fasade je prvo dejanje, prav njuno losanje....
Saj nekako se ravno zaradi drazje investicije in toplotnega mostu bolj nagibam k francoskemu balkonu

Poslano z mojega SM-N950F z uporabo Tapatalk
Saj te razumem, mi smo včasih delali. tako, da si lahko še postavil stol na ta mini balkonček povezan s spalnico, sedaj pa naj bi bila samo vrata in ograja pričvrščena na fasado in po tem takem toplotnega mostu, le tega naj ne bi bilo.
Pri tej tvoji verziji pa si moraš odgovorit, koliko boš potreboval (saj meni se bolj vidi kot manjši balkon).... .Tudi pozicija objekta zaradi morebitnega pomanjkanja svetlobe v dnevni sobi pod "francozom " spodaj zna biti vprašljiva.....
Kolega je pred slabimi dvajsetimi leti zgradi objekt brez balkonov ( argument, stroški praktično nerabljene površine ), pa mi je pred kratkim omenil, da jih nič ne pogreša , čeprav je prej živel 30 let v očetovem stanovanju z dvema balkonoma...in mu dandanes največ pomeni kuhinja z izhodom na teraso v pritličju..."fizično "nepovezano z samo hišo, kar pa tudi tvoj projekt omogoča..
Pa zato na njegovi hiši nič ne manjka, ni "estetsko podhranjena" in namesto korit po oknih in balkonih ima okoli objekta za "kompenzacijo" zasajenih več rož od večine " lastnic " balkonov....
Resda malo bluzenja, a vseeno eden od mnogih prikazov, o načrtovanih a funkcionalno zgrešenih zadevah pri naših gradnjah...
Citat:Ne zadovolji se s tipsko hišo, naroči lastno hišo po svojih potrebah.

Vau ............ mislm ............ 8) :?

Tale Mojca - tudi brez kleti je zelo dobro zasnovan, povezan in izkoriščen tloris.

Za denar, ki ga hočejo za to - je "top-shit"! :roll:

Zdej, glede na pretežno povprečno stanje - na sončni strani Alp - jih ravno NI prav veliko, ki si lahko brez skrbi privoščijo Armanija in Bentliya. :mrgreen:

Ali drugače, tudi od "malice" za 6€ je človek sit, se pa isti efekt doseže tudi z 6 hodnim menijem za 35€. :mrgreen:
vprašal bom še nekaj ker sem na tole ravnokar pomislil. prilagam link da ne boste rabili googlat Big Grin
https://www.ytong.si/mojca___226_m2_1436.php

klet spodaj nima okna, sem pa na to ravnokar pomislil in razmišljam da bi ga bilo dobro dodati. predvsem zaradi zračenja garaže in sploh takrat ko imaš v kleti kako fešto da nimaš odprtih vrat.

glede vrat je pa tako dovolj če so vgrajena v garažna vrata da ni potrebe po še enih dodatnih, da ni treba odpirati za vhod/izhod iz garaže
picas55 Napisal:Praktično najdražja postavka v kvadraturi glede na izkoriščenost in toplotni most z mojega stališča, ne miš ne tič.
Ob morebitni sanaciji fasade je prvo dejanje, prav njuno losanje....
Brez balkona nikarte pozabiti na senčenje okna poleti v dnevni sobi (tistega pod odstranjenim balkonom) zaradi pregrevanja in vse s tem povezane stroške. Lahko je to pergola, lahko so brisoleji, lahko so žaluzije, lahko je to ves čas prižgana klima, ampak rolete, ki so pri manj razkošnih gradnjah običajne, bodo pa celo poletje čez dan zaprte, v sobi pa tema.

Mimogrede, balkon in terasa med pritličjem in kletjo sta v tem načrtu še toliko večji problem, kar se šparanja pri ogrevanju tiče.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »