Splošno > Sam svoj mojster
Kako razrezati cisterno od kurilca, da ne pride do vžiga?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako razrezati cisterno od kurilca, da ne pride do vžiga?
Če misliš razžagati cisterno z vbodno žago si vzemi teden dni dospusta. Za to obstajajo profisijonalne žage, ki jih uporabljajo vodovodarji. Le s pomočjo take žage boš lahko razrezal ali pa seveda s fleksarico.
Jaz sem parkrat sode od kurilca rezal s fleksarco, pa se ne zgodi nič. Tud varil sem že rezervoarje od nafte (NE BENCINA!), pa ni problema. Če hočeš bit pa 300%, pa cisterno spihaš (napolniš) s CO2 jem iz jeklenke.
kako pa potem delavec prezivi, ko zacne ta co2 puscati ven? :?
Sam sem pred leti razžagal cisterno v podobnem prostoru s fleksarco tako da sem najprej odrezal majhen štirikotnik na vrhu da je bilo dosti zračenja, potem pa po stranicah ki so šle čez vrata. Mi je uspelo brez posledic, je pa res da je to ena velika svinjarija, prideš ven čisto prekajen in kdor danes te stvari dela profesionalno, verjemite si zasluži omenjeni denar, glede na težavnost in morebitno tveganje. Je pa res da danes obstaja veliko bolj profi orodja ki se ne iskri v taki meri kot flex. Drugače pa fantje, ki se s tem profi ukvarjajo, najprej očistijo cisterno z raznimi detergenti, potem pa režejo z različnimi postopki, tudi z vodnim curkom ipd.
lp Jerry
Samojed Napisal:Če nočete z vodo (najboljša rešitev), potem si sposodi žago z malimi obrati in vidija listom, ne z navadno flex šajbo. Cisterno prej dobro prezračite oz naj ves čas skoznjo piha svež zrak (npr cev sesalca v eno luknjo, čez drugo pa naj piha ven, če imate sesalec ki to omogoča. Eno uro prej in ves čas rezanja, da ne bo explozivna koncentracija. Pa ne vlečt v sesalec, ker gredo hlapi čez motor, ki ima krtačke, ki iskrijo, ki.
Pa gasilne aparate pri roki.
Če bi jo napolnili z vodo, si pa sposodite kompresorsko orodje, da ne bo koga ubilo.

Zakaj pa nebi zrak dovajal kar s kompresorjem? Da ni treba iskat ravno takega sesalca, ki zrak piha in ne samo sesa. Sicer pa bom tudi sam naslednje leto moral rabljeno cisterno malo predelati. Nekaj lukenj izvrtati in nekaj nastavkov prišvasati. Je pa v njej še nekaj nafte. Ima pa tudi pipo za izpust, tako da bodo vse odprtine odprte pa naj piha na vse konce in kraje, pa se nima kaj vžgati-usekati. Če bi bil pa notri bencin, je pa že zelo nevarno. Samo, če je cena res 70.000 sit, da ti pridejo strokovnjaki to narest, bi tudi bencinsko cisterno šel sam razrezat. Najprej razmastit s kakšno lužino-Cevosan, potem pa vodo nalit do vrha pa z kakšno vbodno žago se mal pomatrat. Pa dobro bi bilo, da bi bila akumulatorska, da te tudi 220V nebi ubila, če bi voda preveč špricala. Za 70.000 sit bi se pustil tudi zelo matrat.
sicer so mojstri pred mano že vse napisali na to temo, pa vendar...Dejstvo da ni nikomur razparalo cisterne od kurilca v ksiht pri rezanju z fleksarco je posledica sreče, ne pa znanja. Edino pravo (beri:varno in hitro) orodje za to delo je nibler oz stroj ki izsekuje pločevino tam do 9mm. Zgolj za info:
http://www.trumpf-powertools.com/132.index.html
je pa res da zadeva stane tam od 400ksit naprej, zato tisti ki to nabavijo, vedo zakaj pride razrez cisterne z odvozom 70ksit :lol:
ampak če so vam pri srcu adrenalinski športi potem pa kar fleksarco v roke in akcija...
hasta la victoria siempre
Dejstvo, da ni nikomur razgnalo cisterne od kurilca je posledica tega, da nafta v normalnih okoliščinah ni eksplozivna, pač pa samo vnetljiva, če še ne veš!!!
ne, res ne vem. pa vsi gornji mojstri ki v cisterne filajo vodo, CO2, pa priklapljajo kompresorje in sesalce, pa ne vem kaj še vse, očitno tudi ne.
po mojem bi bilo najhitereje zadevo kar z acetilenom razrezat...saj nima kaj eksplodirat, a ne? ampak važno da imaš pri opravilu telefonsko od gasilcev v žepu, pa nima kaj it narobe.
hasta la victoria siempre
Fantje... ne ga srat, če pride do živ žava...... lahko ti gre glava :? če pa rabi kdo slike, ko pridejo gasilci pa naj javi, nekaj jih je.....ponavadi je škoda že narejena......CO2- ne priporočam, če pa že, obvezno zračenje, da sam ne padeš dol, flexarica, raje ne, acetilen- :!: :!: :?: :?: , niste resni, žaga lastavičji rep- ne iskri; absolutno ja, pa še hitro narediš. Odkar tukajle gori pišemo, pišemo, pišemo bi imel že saj 20x razrezano.
Lep dan še naprej, pa kjerkoli že ste.
Eksplozivnost cisterne: naftne cisterne, ki dovažajo nafto po hišah, vedno peljejo določen delež nafte nazaj domov. Problem so hlapi, ki so še vedno v cisterni.

Evo ideje. Naj se cisterna napolni z vodo do, ne vem .. 80%? .. Zatem se ji lahko prosto odreže vrh, spusti voda ven in se magari z kakim kaloriferjem vpihuje zrak. Hlapov ne bo, cisterna pa bo še sprana. .. seveda vse to po pameti.....
Pa ljudje božji, kaj je z vami, nafta v normalnih okoliščinah NI EKSPLOZIVNA !!!!!!!
Bi jo bilo-nafto pa treba že fajn segret, da bi vsekalo.
A kdo gleda Braniak? (nisem prav napisal, mar ne?) ali pa Mitbusterje?
Nauk iz teh dveh serij: če stvar nikor noče eksplodirati, potem je treba dodati nekaj eksploziva. Prepričan sem, da se prazno cisterno od nafte da pripraviti do lepe eksplozije, samo potruditi se je treba.
Tole pa ze lep cas spada v BLODNJE.

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »