Splošno > O cenah materiala in storitev
Adaptacija kopalnice pomoč cena

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adaptacija kopalnice pomoč cena
PROSIM POMOČ
zanima me, če je spodaj napisani predračun objektiven? jutri grem z izvajalcem v trgovino, obljublja dodatne popuste in še na davku naj bi nekaj prišparala.
Na internetni strani ( [www.makso.si] ) ima napisano ceno od 1400 eur.
nekaj več naj bi prišlo zaradi dodatnega dela v kuhinji in debelejših cevi zaradi velike tuš glave

Prosim za nasvete o ceni (za tristo evrov gremo lahko v toplice za par dni), če imate kake
argument, da se probamo še malo spogajat.
Pri sodelovki so bili zadovoljni z njegovim delom.

Prosim za komentarje, če jih poznate:
Makso d.o.o. (gledala sem na Bizi-ju imeli je 70.000 eur
prometa in presenetljivo neblokiran račun)

PREDRAČUN DRAVLJE

strošek dela z materialom
opis cena

rušenje (zaščita, demontaža stare opreme, ploščic, 200
starih cevi v steni in tleh, iznos)

vodovodar 700
(nove odvodne in dovodne cevi do glavnih vodov, podometni ventili,
fina montaža)

dodatek za pripravo novih cevi v kuhinji, ki bodo vezane na bojler v 200
kopalnicin in izbora tuša za katerega je potrebn večji pretok vode
(18 colski aluplast)
zidarska dela (zametavanje cevi, ravnanje stene) 100

električarska dela 50

keramičarska dela (z lepilom, maso, kitom, pvc letvice) 350

dodatek za burduro iz mozaika 50

odvoz smeti, grobo čiščenje 70

skupaj: 1720 eur
To je prepoceni,ker nima dela pa spusti ceno,jaz ne vem kako se mu izide.Naj vam razložim ena vreča nivedur E,je 16 eur, za celo kopalnico jih rabiš okoli 8-10 vreč, je to okoli 120-160 eur,letvice,če imaš okno in geberit te pridejo 20 eur,fugirna masa(KVALITETNA) 10 KG,26 eur,silikonski kit za kote fugirat 10 eur.To je skupaj približno 200 eur,se pravi ,da ostane 150 eur za delo, za 25m2 ploščic,kar je 6 eur za delo,kar se mi zdi zelo prepoceni.
Zdaj ti pa jaz povem realno ceno,material pride isto okoli 200 eur delo pa 12-15 eur m2,kar je skupaj okoli 500 eur za delo z materialom za kopalnico,toliko jaz dobim in nimam nobenih problemov in tudi dela imam dosti,ker kvaliteta se plača in pika.
Hvala za komentarje.

Na predračunu so napisani neki materiali, ki jih bodo uporabljali (nisem mogla skopirat tako, da sem samo na hitro napisala ključne stvari)

Keramike ni toliko ker gre samo v tušu do dva metra mislim, da je z tlemi 17m2.

Glede cene jaz hodim v službo 25 dni in z malico in prevozom domin okoli 1000 eur.

Izvajalec razlaga, da so delali na novogradnjah in večjih objektih katerih zdaj zmankuje in zato nam ga je uspelo stisniti za tak popust.
RES POCENI-me zanima koliko časa bo stvar funkcionirala.Ali ti da garancijo ter račun??Ali podpišeš kakšno pogodbo pred izvajanjem obnove??Res me zanima kvaliteta za to ceno.Madona če bi že prej vedel za to firmo bi pa njemu dal delat kopalnico.Ali je to ekipa ali dela eden sam celo kopalnico? Tip dela za kruh.Ker cena materiala nekaj stanejo,odvoz,čiščenje...itd
.Lahko pa povem da ko sva z partnerko delala pred časom kopalnico sva naredila študijo kdo je poceni z materialom.Naj ceneje sva prišla pri podjetju GUPI GENOM d.o.o,nekaj malega sva vzela pa tudi pri Ideo.d.o.o.Ploščice pa v Gracia salonu.
Malo se mi zdi čudno, če sem prav izračunal je talna površina kopalnice 13.4 m2, to je kar velika :
Nap. tuš 0.9m + 0.9m = 1.8 m x 2 m ( višine ) = 3.6 m2
Pravite da je v kop. skupaj 17 m2 :
17 m2 - 3.6 m2 ( tuš ) = 13.4 m2
to pomeni da je talna površina kopalnice 13.4 m2 , in to je recimo 4 m x 3.35 = 13.4 m2.
Kopalnica je sorazmerno velika tako da se tudi meni dozdeva cena res nizka in z tem je pod velikim uprašajem kvaliteta.
Polaganje keramike brez materijala je 150 € - 150 € :17 m2 = 8.82 €/m2
Nevem no 8.82 €/m2 z računom sem brez komentarja !!! Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:
Malo se mi tudi dozdeva da ne zaupate preveč temu izvajalcu ?

ps. pa prosim brez zamere
Kopalnica je velika 1,62*2,50 tla v tušu je do dva metra drugod 1,10m.

Danes smo šli po nakupih (ne bom pisala trgovin) v Šiški ob merkatorju sem zbrala ploščice a jih bo dostavil iz novega mesta enake samo od direktnega uvoznika skoraj še enkrat cenej. Pipe sem hotela malo boljše kakovosti. Naročili smo jih v črnučah poleg mercatorja z presenetljivim popustom (ne moreš vrjeti koliko imajo trgovci še pribitka) ostale smo kupili v mostah z kartico je bilo na kar ugodne cene še dodaten popust.
Zaenkrat sem zadovoljna
nasledni teden začnemo
Midva z ženo sva bila zelo zadovoljna z HALOMOJSTRI; http://www.halomojstri.com

LP
Cevi od odtokov, predvidevam da svinčene, naj ti kar pusti in jih prodaj kot surovino.

Skok na forum:

Zadnje novice

V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
19.11.2019 ob 12:03:06
V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
V podjetju Lumar v soboto 23. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo dan odprtih vrat individualne hiše Lumar, katere... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »