Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Pisoar

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pisoar
Ne vem kaj ti je vodovodar naštimal, ampak res ne zgleda tole za keramag corso pisoar (saj si imela tega v mislih).
Tole verjetno imaš ...točne mere za vgradnjo...upam da sta mu to dala takrat?![Slika: 239200.jpg?sessionnr=mgXDXlvqc1TT4JfuEwy...d=45167997]

Po slikah bi rekel da vama je naredil za tega (aller)....vsaj po višini odtoka sodeč [Slika: keramag-aller-urinal-detail1-216778.jpg]
Točno te podatke za corso sva mu dala (še hranim ta list pri sebi). Kaj je naredil, pa res ne vem. Med priklopom vode in iztokom je 78cm razdalje.
Nikjer pa ne piše kje se postavi tipka (pri corso). Kjerkoli?
Naj razbijem ploščice? Kaj predlagate?
Vem, da že malo težim, ampak enostavno se ne morem sprijaznit, da lahko kdo naredi tako neumnost...
Razbi pa popravi. Nekaj ur dela, potem imaš pa 20 let mir. Drugače boš pa 20 let gledala, kako bi moralo biti, pa ni.
Jaz se še vedno vrtim okoli tega pisaorja...
Sem bila pravkar v trgovini, kjer so mi povedali, da je pisoar ( s pokrovom) možno vgraditi samo z geberitovim kotličkom oziroma s tisto podkonstrukcijo kako pri viseči školjki. Potemtakem bi morala razbiti celo zadevo, ne samo 2,3 ploščice, da bi prestavila prioklop vode niže. Drži? Kajti drugače ne morem vgraditi 'vgradne' tipke... Sranje!
Elektro ventil pa je! Imaš vgradne, nadometne, tudi take za na pisoar (sicer v dotičnem primeru odpadejo). Napajanje 230V, 24Vac, 18Vac, 12DC, baterijsko...

Možnosti malo morje. In veliko bolj higientično, kot najprej šlatati ti*a, potem pa tipko...
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Nebomgabiksal, ali mi lahko pošlješ kak link za te ventile? Oziroma kje, v kateri trgovini najti? Veš, trgovci pa na splošno vodovodarji imajo zelo malo izkušenj s takimi pisoarji. Vedo le za te klasične, odprte za javne sanitarje ali pa za te vgradne komplete od geberita.
Žal tam nimamo speljane elektrike, tako da pride v poštev samo baterijski..Klasični na pritisk ba baje obstajajo samo taki, za priklop vode od zgoraj, kot imam sedaj.
Verjetno sem že malo smešna, ker se toliko trudim, kje bo lulal moj mož, a ne :lol:
No, jaz se sekiram bolj zaradi čiščenja, da bo wc školjka bolj čista.
http://www.elmer.si/index.php?id=21&lang=sl&aid=10
Vseeno rabim motažni element za pisoar? Ne morem pisoar samo tako pritdit na steno?
Zakaj? Misliš, da imajo v vseh restavracija, hoteljih, javnih sekretih, spodaj Geberit? Nimajo...
tadejam Napisal:Vseeno rabim motažni element za pisoar? Ne morem pisoar samo tako pritdit na steno?
Ti rabiš zdaj pisoar z zgornjim priklopom in tale santec ultra pa je. Razbijat boš morala za to, ker ga s pokrovom ne bo (ali pač).
Takole na oko,brez razbijanja in brez izmer ti paše tole...
[Slika: 21158pisoarpriklopzadajv.jpg]
in tole skupaj
[Slika: picturemiddle16ultra.jpg]
Seveda pa ne bo šlo...ker ni pokrova.
Zato točno izmeri razdaljo med vtokom in odtokom. Ventil ti vzame 18 cm in imaš dimenzijo za iskat pisoar s takimi dimenzijami in pokrovom. Seveda priklop zgoraj.
Če ga najdeš nam sporoči...
Kot sem že povedala, bova imela pisoar s pokrovom ali nobenega! Tako da priklop od zgoraj, se pravi pisoar brez pokrova ne pride v poštev (vsi pisoarji s pokrovom imajo priklop vode od strani)
Zato vprašujem, ali je za pisoar s pokrovom potreben geberitov (ali od kogarkoli že) montažni element ali lahko brez tega, samo s pritditvijo na siporex? Da ne bi razbila celo kopalnico, ampak samo 2 oz. 3 ploščice, ki se nahajajo med odtokom in priklopom vode ter seveda za tipko.
Komplicirano, ne?

Lp
Zdaj je pa že čas, da puško pospraviš v kot in vzameš v roke macolo. :lol:
Seveda razumem, da mora biti pokrov.
Takole naredi; izberi pisoar in njegove dimenzije. Potem razbij te tri ploščice (zgoraj pri vtoku)
in spusti cev vtoka nižje, vmes pa ne pozabi na podometni ventil. Lahko je mehanski kot tole Arrow
[Slika: showproduct.jpg]
,verjetno pa obstaja tudi senzorski na baterije.
Potem ploščice saniraj, zafugiraj in nato lahko pisoar privijačiš direktno na zid (siporex, etc)
Priklopi bodo pasali, tipka za izpust bo pa tudi na pravem mestu.
Ne rabiš nobenih Gaberitov in nevemkakšnih konzol... :wink:
Ne rabiš geberita...

Samo razbijanje ploščic bo mogoče malo filigransko delo, ampak vse se da.
Tam kjer imaš sedaj priklop vode je OK za ventil/celico; mogoče pa cm višje.

Manjka ti podometna povezava do luknje za izpiranje (modra)... kako tam čarati pa
poglej v navodila za montažo pisoarja. Na netu nč ne najdem, pa tut vodovodar nisem ;-)

Ups, je že smrekca vse objasnil

Priložene datoteke
.png   pisoar.png (Velikost: 21,4 KB / Prenosi: 4801)
Oo, hvala vam fantje!Ste mi polepšali dan :wink:
Smrekca, povej mi samo, čigav je ta mehanski ventil, kje se ga da kupit. Prav všeč mi je :wink:
http://www.mines-ib.com/plumbing_program.php
poglej serija klik

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »