Splošno > Sam svoj mojster
Posodi in izposodi si orodje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Posodi in izposodi si orodje
Rabim industrijski/gradbeni sesalec in rezalnik stiroporja (do 5cm debeline) za tlake. Ta vikend.

lpd
Potreboval bi klešče za alumplast. Rabim za par cevi oz za eno urco. Za vse okoliške vodovodarje je to premalo dela in se izogibajo Sad
Če bi kdo posodil, prišel narediti ali pa mi povedal kje si jih lahko sposodil bi prosil če mi piše na zs.

Sem ga glihkar klical in pravi, da se ukvarja samo s prodajo in ne izposojo orodja.
Izposodil bi si mulčerja za mulčenje zemlje. Sem iz MB. Seveda plačam.
izposodil bi si kronsko žago http://www.amazon.de/gp/product/B00754IT...r=&sr=1-36

ali pa

http://www.bosch-pt.com/de/de/accocs/zub...ne-g-1-2-/.

Čimprej. Rabim za 12 lukenj skozi strop.
Vem, da prva žaga je samo za opeko (v tem primeru bom odštemal vrhni del betona pred vrtanjem).

Potreboval bi v Avgustu.
Kako vedeti, da forum z izposojo deluje, če pa ni povratnih informacij?

Torej bom prvi, ki bo čez par dni dal povratno informacijo.

Za par ur bi si želel izposoditi napravo za merjenje stopnje vlage v zidovih (ali tleh). Prevzem in vračilo mogoča na relaciji Postojna-Logatec-Vrhnika-Ljubljana-Grosuplje.

Še raje pa vidim da se z lastnikom napravice dobiva v Ljubljani. V nekem objektu pritisne vlagomer na zid, mi pove odčitek......in greva na kavo.

ZS ali
GSM: 041 832 144
Gorazd
Torej, zaenkrat tole, vsaj v delu željene izposoje vlagomera ne deluje.
Povpraševanje je še vedno aktualno.
Povpraševanje je kmalu po drugi objavi doseglo ciljnega imetnika naprave.
Poklical me je uporabnik @som16, s katerim se bova dogovorila za izposojo.

@som16, zahvaljujem se ti za klic in pripravljenost pomagati.

Gorazd
Popravila na domu,

:wink: Big Grin
Lep pozdrav
@som16 - de ne boš mislu, da fovšijo zganjam, ampak @Gorazd, če bi mal brskalnik ponucu, bi zlahka našel teme o vlagi in vlagomerih, ter še čem.

Tako da - Gorazd - če je še potreba, in da som ne bo preko Trojanske "carine" vlagometra švercal, lahko tako GANN elektronsko napravo ali CM vlagomer - kadarkoli dobiš na izposojo - skupaj z merilcem - kar direkt na svetem sedežu pri papi................. 8) :lol: :lol:
O, zahvaljujem se tudi svetem sedežu za pomoč. Še zlati, ker je baza tega sedeža kot kaže nekje v moji neposredni bližini.

No, vseeno...ko bo nuja - boš prvi, ki se bo soočil s prošnjo...tnx!

V prvi vrsti se je moje povpraševanje nanašalo na mojo osebno radovednost v osmišljanju realnega dejstva - koliko forumašev je prav zaprav pripravljeno pomagati drugemu forumašu tudi tako rekoč fizično in ne zgolj z nasvetom.

Povpraševanje se je porodilo predvsem in tudi zato, ker me v zvezi z enim od objektov pod "mojim okriljem" že dolgo časa muči vprašanje - ali gre na poškodovani steni za dvig kapilarne vlage, ali pa le za šlamparijo malarjev pred kakšnimi petnajstimi leti, ko so mogoče pozabili nanesti prajmer pred malanjem.
Zadeva sicer ni strašno kritična, saj bo objekt v kratkem deležen popolne obnove. Stena je sicer "zapucana" klasično.
Gre mi bolj za to, da bi želel investitorja obnove opozoriti na napako, ki sem jo zaznal pri rednih pregledih - ne znam pa ji določiti vzroka. Vzrok pa bi želel "najti" še pred pričetkom obnove. Kajti, če bi se zid pričel ponovno luščiti po dveh letih, bi bilo glede na vložena sredstva investitorja polomija...vsaj kar se tiče zanj referenčnega ugleda načina pristopa k sanaciji in same izvedbe....

Težava je v tem, da gre na prvi pogled za klasičen primer napihovanja in odstopanja beleža zaradi vlage v zidu. Vlage pa takole...na otip ni zaznati. Ravno tako pa v tem delu ni nobene vodovodne napeljave, ki bi lahko po kapljicah dozirala vlago v zid.

Ok, malo sem opisal problem, ki me je vzpodbudil k povpraševanju za izposojo vlagomera. Mirne duše bi lahko rekel investitorju, (ali pa bil tiho), da je stena pač takšna kot je in da naj bo pri sanaciji pač pozoren na tole reč....konec koncev naj bi bil to njegov problem. Ampak, enostavno ne bi mirno spal z vednostjo, da nisem pri predvideni sanaciji ( pri kateri bom sodeloval le kot hmm..outsider), naredil in opozoril na vse, kar se mi zdi nenanavadno...in s tem zaradi lastne ne-skrbnosti povzročil nekakšno splošno škodo lastnikom....čez par let, ko bi ti isti lastniki objekta razmišljali o ponovitvi beljenja...ki v normalnih okoliščinah in ob dobro izvedeni sanaciji ne bi bilo potrebno.
(In ne, moj obseg del, za katera sem plačan pri konkretnem objektu ne zajema raziskovanja in ukvarjaja s tovrstnimi stvarmi).

Itak pa, da mi je @som16 do sedaj dal že precej koristnih nasvetov...tako, da si zasluži vsaj izvrstno kavo in stisk roke...pa magari, če sem ga za to moral zvabiti preko meje v Ljubljano, z vlagomerom vred.

Evo, si mi lepo odgovoril.... Kaj sem pa hotel, kot odgovoriti nazaj (in zaspamati temo...sorry)...ma si nisem mogel pomagat' Tongue :wink: :mrgreen:

Priložene datoteke
.jpg   P18.jpg (Velikost: 241,18 KB / Prenosi: 5927)
Če kdo potrebuje klešče za UTP se naj javi, da jih ne bo kupoval brez veze.
Lokacija okolica Mengša.
Ni ravno za "gradbena dela", ampak vseeno morda kdo ima:

Air brush pištolco in kompresorček?

Delam eno maketko, pa da se ne mučim s čopiči .......... :wink:

Rabil bi za dan ali dva, pridem iskat in očiščeno prinesem nazaj .......... 8)

Za uporabnino se zmenimo - ni panike.
kako napravo za fugiranje škarpe, da se z vrečkam ne matram. dolenjska
Iščem žago-motorko za beton, prenosno varianto za v roke (ne tisto za asfalt rezat). Potrbujem nasledni vikend od 24.1 do 26.1.. Plačam uporabnino, okolica Celja.

mlesko14@gmail.com

LP inHvala

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »