Splošno > Sam svoj mojster
Posodi in izposodi si orodje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Posodi in izposodi si orodje
Mi je slabo ob štemanju Smile Ne delu, ampak prahu.
Še kolebam med-talno gretje na obstoječe tlake in med komplet novim podom Smile
Če bodo tlaki leteli ven imaš v celoti prosto pot za vse: talno ogrevanje, morebitne sanacije ali dograditve preostalih instalacij (voda, elektrika, internet...). In seveda nobenih skrbi okrog nivojev tlaka, debelin talnih oblog, višin vratnih kril.
Ima kdo za sposodit škripec? V stanovanju na 2.štuku bomo odstranjeval tlake (parket, dile, šoder) in tega ni malo. Če pa ima kdo kakšno boljšo idejo kako vse tlake spravit dol pred blok, pa kar na plano z idejami. Zaenkrat smo dobili tri ideje - da sami znosimo dol z vedri, "tobogan" in škripec.
moje mnenje da naročiš kontejner si sposodiš tobogan in sam gasa.... najhitreje pa mislim da najenostavnejše. sem probal kako zgleda iz prvega štuka odstranit šodr na roke v kombi oz prikolico pa vozt, ogromno časa je šlo v nič, če bi meu pa kontejner bi pa v parih dneh nafilu in bi blo fertik.

lahko pa daš oglas da podariš dile, parket in šodr, mogoče se kdo najde k bi to tut odstranu zastonj Smile, sam kakšn bodo nardil pa noben ne ve.
fičo1981 Napisal:moje mnenje da naročiš kontejner si sposodiš tobogan in sam gasa.... najhitreje pa mislim da najenostavnejše. sem probal kako zgleda iz prvega štuka odstranit šodr na roke v kombi oz prikolico pa vozt, ogromno časa je šlo v nič, če bi meu pa kontejner bi pa v parih dneh nafilu in bi blo fertik.

lahko pa daš oglas da podariš dile, parket in šodr, mogoče se kdo najde k bi to tut odstranu zastonj Smile, sam kakšn bodo nardil pa noben ne ve.
Parket sem odstranil, tudi s pomočjo gospoda iz tega foruma, ki si ga je odpeljal za kurjavo. Hvala za pomoč, upam da je zadovoljstvo obojestransko Wink Meni ni problem nekaj podarit, če kdo rabi, pa nisem rekel, da bi za to samo stal pa gledal. Če bi mi kdo rekel, da odpelje šoder, samo ga moram sam not zmeta, takoj naredim. Sam hudič ker te 1 odvoz pride minimalno 100€ pa še to imajo 2m3, kar pomen v mojem primeru vsaj 2 odvoza. Mi je žal, da nisem kupil avta s prikolico. Big Grin

Dile bomo na roke pa v avto in na Barje, upam da ne bodo komplicirali. Če ne bom dal v klet al pa v garažo tačas. Za šodr bom pa zgleda kontejner naročil, sicer ne vem kok m3 naj vzamem, najverjetne bom 7m3, ima še 5 ali 9, pa se mi zdita prvi premajhen, drugi pa verjetno že preveč. Za 60m2 po ene 5cm šodra, torej ene 3m3. Morebiti bi vseeno vzel 5m3....no, največja dilema je kako spravit dol vse skupaj. Tobogan verjetno preveč praši ali? Tudi cevi za spuščanje in škripec sem gledal...no, bom videl kako in kaj bom.
Mam kombi k ma keson 350cm Smile gre ogromno notr.

Za kontejner pobrskaj malo mogoče se kje dubi še ugodneje in z neomejeno kok časa stoji. Drugače pa pa ni vse v denarju, če boste na roke nosil pa na deponijo vozil ( pa še to kar je več kot kubik komplicirajo) računaj tvoj čas, čas prijateljev, trud bencin itd. po mojih izkušnjah bi ti najbol predlagal drčo pa kontejner pa lohka tut dile notr zmečeš..... drugače pa poiskusi slikat pa objavit oglas da podariš, za šodr bi se verjetno najdu kdo k bi mel to za kakšno nasutje itd.

drča majo pokrivala da se ne praši po okolici.
A maš to kakšen oldtajmer kombi? Wink

Ja, sem že dal oglas za dile, morebiti bo kdo nucal, pa še v garažo bom dal. Če pa ne bo, pa bom čez cajt odpeljal na deponijo.

Ja, drče sem že gledal, za 1m hočejo 7€ + ddv. Jaz rabim cca 7-8m. Ne more stat neomejeno časa, ker je blok in ni ravno fajn da bi (pre)dolgo stal pa še not ti znajo svašta potem zmetat. Misliš, da v 1 dnevu ne bi mogel zmetati ves šoder (cca 3m3)?
[Slika: kombi1.jpg]
ni glih oldtajmer, je pa zelo uporaben Smile.
v enem vikendu maš 100% narjen spucan če imaš spodaj kontejner, če prikolco se boš pa navozu sam mislm da bi tut mogl it. pa še za ostale bo bolš k bo hitro in dokaj čisto.

zravn pa poglej če maš še kej za poštemat, da še to zraven odpelješ.
Cca 70€ te pride električna vitla. Uporabna stvar, še posebej "bremza", če delaš sam.
Pozdravljeni. V planu imamo barvanje lesa, zunaj ki je pritrjen pod streho. In iščemo izposojo dvižne košare. Sposodili bi si za čez vikend. Ima kdo razumno ceno?
Dvižna košara je pritrjena na tovornjak. Pa imate dostop iz vseh strani hiše? Drugače če imate ravno podlago se da z odrom na kolesih. Pa še ceneje je.
Teren ni čist ravn tko da nevem kako bi z odrom na kolesih šlo. Barval bi tri strani, ki so dostopne. 4 ki ni dostopna je nasrečo še zlo lepa. Se pravi 2 strani je tlakovano dvorišče, tretja pa zelenica. Aja pa oder ni ok ker po tleh ni celotna širina dostopna.
http://www.avtodvigala.si/sl/najem-dviznih-kosar

potem potrebuješ nekaj takega (prva slika). Link iz googla... Za cene pojma nimam...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
20€ ura + gorivo
140€ cel dan (gorivo že všteto)
v tednu po 21tim avgustom bi potreboval kronski sveder fi15cm za izvrtino v ceglu za dimnik da prestavim kamin iz kopalnice na hodnik na vikendu. da ne bom kupoval samo zaradi ene luknje, oz če kdo ve kje bi se dal kupit ugodno....

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »