Splošno > Sam svoj mojster
''Ta poceni'' linijski laserji

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
''Ta poceni'' linijski laserji
Oj,

mene pa zanima kako je s svetilnostjo laserja čez dan s tem Bosch PCL20?
Imam namreč laserski merilec Bosch PL50 in je super delati zunaj z njim brez raznih pripomočkov.

Me še zanima kako je s tem ko ga obračate za 180', 360' stopinj? se zavrti ali je potrebno stojajo obrniti? Tisti rumeni na sliki za 25€ ima namreč vrtljiv in ima celo vaservago na samem stojalu. Ga imam doma in je za ta dnar pocen.

tnx
PCL20 še nisem uporabljal zunaj, znotraj zaenkrat tudi pri vpadajoči sončni svetlobi ni bilo problema. Kar se pa stojala tiče se pa obrača brez omejitev.
matija Napisal:PCL20 še nisem uporabljal zunaj, znotraj zaenkrat tudi pri vpadajoči sončni svetlobi ni bilo problema. Kar se pa stojala tiče se pa obrača brez omejitev.
Aha torej ni problem pomeriti višino vrat in višino okna na drugi strani sobe in potem nazaj ne da bi se spremenila višina.

Je pa res, da bi ga sedaj bolj potreboval zunaj zaradi fasada in podobno kot notri, ker tisti iz Leclerca na predhnodni sliki - rumeni, je čez dan neuporaben zunaj. More biti mrak.
Glede na Boschev merilnik razdalj PLR50, ki ima označeno da je viden na soncu, bi se prej rad prepričaj če se tega tudi vidi vsaj tam na 3-5 metrov, če že ne na 10.

Če bi bil tako dober in bi ga probal zunaj? Hvala.

imam pa še eno podvprašanje? Uni češki ima 2 vaservagi ki ju uravnaš na neravni podlagi. Kako je s tem Boschevim potem? Malo se sicer uravna sam, vendar menim da pod prav velikim nagibom ne?
stojalo ima 360° vaservago (mehurček v krogcu s centrom) za umerjanje samega stojala.
Sam laser pa če pride do meje izravnave prekine prikazovanje žarka. Je pa možno na stojalu na držalu laserja dodatno nastavljati nagib v horinzontalni in vertikalni smeri tako da zaenkrat še nisem srečal situacije da nebi delalo v mejah laserja.

Priznam pa da sem se od kar imam laser zelo razvadil in mi vaservaga ne diši več Smile

bom poskusil čez vikend sprobati tudi zunaj domet (če me kdo ne prehiti ki je že sprobal).
Bosch zaradi samoniveliranja ne rabi vaservage. Se pa samoznivelira tja do 4 stopinje. Tako ali tako pa "zniveliraš stojalo, če že meriš na kakšnem bregu, recimo. Če pa si brez stojala pa pač podložiš viseči del....

Drugače pa s temi pripravami kar pozabi na merjenje zunaj v poletnem soncu brez optične ploščice. Pa še ta ne dela čudežev.

Sam sem preprobal vse svoje laserje tudi zunaj in ugotovitev je, da so temni oblaki/večer tvoji zavezniki. Če je projekcijska točka v globoki senci, potem si že na konju do par metrov. Če pa imaš zadevo obsijano s soncem, odpri raje pir in počakaj na večer.....
matija Napisal:stojalo ima 360° vaservago (mehurček v krogcu s centrom) za umerjanje samega stojala.
Sam laser pa če pride do meje izravnave prekine prikazovanje žarka. Je pa možno na stojalu na držalu laserja dodatno nastavljati nagib v horinzontalni in vertikalni smeri tako da zaenkrat še nisem srečal situacije da nebi delalo v mejah laserja.

Priznam pa da sem se od kar imam laser zelo razvadil in mi vaservaga ne diši več Smile

bom poskusil čez vikend sprobati tudi zunaj domet (če me kdo ne prehiti ki je že sprobal).
ok, hvala.
Mene zanima, stojalo za PL20 se mi je uničilo, klical sem na BOSCH servis so mi rekli da je možno dobiti novega smao je cena nekje 50€, zato me zanima obstaja kakšna cenejša alternativa za stojalo, mogoče kakšno foto stojalo?
Zelo verjetno da bi bil foto stojalo ok, ker sem jaz svoj fotoaparat montiral na stojalo od pcl-ja.
Katerokoli foto stojalo s standardnim navojem (se pravi vsi).
No, končno sem ga nabavil. PLL360 BOSCH komplet s stojalom. Po enotedenskem preizkusu sem ugotovil, da zadeva odlično deluje. Točno to kar potrebujem. Velika kritika gre k stojalu. Je zelo slabo narejeno, vse se maje, ne da se natančno nastaviti. Za polovico manj denarja se v vsaki trgovini dobi običajno fotografsko stojalo, ki je sigurno boljše od Boschovega, na katerega nivelir prav tako lepo sede.
kakšna pa je sploh razlika v PCL10 in PCL20? Odgovor za laika prosim Smile
PCL 20 ima poleg kriznega se navpicni zarek
gt001 Napisal:PCL 20 ima poleg kriznega se navpicni zarek

hvala!
se ga sa dobiti kje ceneje kot 101,99eur (brez stojala)
Mocno dvomim.
HRČEK Napisal:se ga sa dobiti kje ceneje kot 101,99eur (brez stojala)
Tukaj imaš set za 105 €! :wink:

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »