Splošno > Sam svoj mojster
''Ta poceni'' linijski laserji

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
''Ta poceni'' linijski laserji
Uh, vidim, da bo treba k tebi u solo prit...
berghaus Napisal:PCL 20 ima dodaten točkovno nivelirni laser za premeščanje talno/stropne točke.

Knaufarija, naprimer.

Še eno malo nevedno vprašanje: A lahko to bolj "opisno" razložiš (me je skor malo sram vprašat, a ne razumem Wink)?

Kakšno mnenje o Bosch quigo?

P.S.: Pozdrav vsem, sem nov na forumu, ki sem ga odkril po naključju med iskanjem podatkov o linijskih laserjih Wink. Več kot očitno, bo forum prišel še kako prav tudi za kaj drugega!
Če pogledaš spodnjo sliko, vidiš, da ima tudi laser za strop/tla, to je to premeščanje talno/stropne točke:

[Slika: PCL20.gif]

Aja, GTL 3 že počiva tule ob meni........
berghaus kakšen pa je domet teh žarkov na boschu

Jaz imam z enim "pocenskim" dobre izkušnuje glede natančnosti, domet pa je bil bolj ubog. Brez očal je blo po sistemu 5m do max 10 (če je že malo mraka recimo). Lahko pokomentiraš vse svoje naprave, ki si jih navedel?
Za PCL20 je po navodilih 10 m....jaz sem ga uporabljal zunaj ko je bil mrak...in je žarek segal precej dlje kot 10m...meril sem na 18 m razdalji...za notri pa sploh ni problem....razen če imaš kakšno veliko halo mogočeSmile
cinik Napisal:berghaus kakšen pa je domet teh žarkov na boschu

Jaz imam z enim "pocenskim" dobre izkušnuje glede natančnosti, domet pa je bil bolj ubog. Brez očal je blo po sistemu 5m do max 10 (če je že malo mraka recimo). Lahko pokomentiraš vse svoje naprave, ki si jih navedel?

Za vse je za delo zunaj sredi dneva potrebna odbojna ploščica. Sončna svetloba pač vzame svoj davek

Walterjev točkovni libelni laser

[Slika: laserska-libela-v-kompletu-649862_1024x768.jpg]

Izreden domet, moj prvi laser. Dokaj natančno kalibriranje, a zamuden ko hudič. Z nastavki postane tudi linijski laser. Celo brez odbojne ploščice premeril diagonalo temeljev bajte plus dva metra, ker je bilo odstopanje takšno, da sem piko našel v hribu za temelji. Odmera sredi dneva na razdalji cca 15 metrov ni mačji kašelj. Na 15 metrih sem kiksnil manj kot centimeter, kar se mi zdi za žepno varianto laserja hudo, sploh če pomisliš, da ni samonivelirni.

Walterjev libelni horizontalno/vertikalni laser
Opravičilo, zamešal, v resnici je Black&Decker LZR310

[Slika: ideo_3469_slika1.jpg]

Igrača. Za brzinsko nastavitev linije. Domet sobni, ne preveč razsvetljen.

Siplecov samonivelirni horizontalno/vertikalni laser, iz slike na prejšnji strani.

Baužvavovo zmene z neumerjeno vertikalno diodo. Zdaj je ok, čeprav vertikala še vedno v sredini izbočena za cca 2 milimetra. Domet hišni. Zelo sipa žarek na večji razdalji. Na drugi strani 5 metrske sobe je ta debel že kot hudič. Ampak ok, do prihoda PCL 20 je postoril mnogo.

Bosch PCL 20
Bosch GLT 2
Bosch GTL 3

No, tole pa je čisto druga pesem, čeprav tako PCL 20 kot GLT 2 spadata v hoby razred. Veliko gume, dober filing, natančno (!!). Zunaj jih še nisem imel, so pa vsi po vrsti proti ostalim že kar moteče svetli na kratki razdalji. Sploh ko zraven postaviš svetlejše ploščice in te hoče že odboj od glazure zaslepiti. Na razdalji 5 metrov zidna projekcija čista kot solza in kljub dnevni svetlobi izrazita, lepo vidna.

Sploh PCL 20 me je presenetil. Za hoby zadevo je super stvar.

GTL 3 pa gre jutri v akcijo.
Pozdravljeni

A ima kdo izkušnje z laserjem Bosch PLL 360? Mogoče v primerjavi z PCL 20.

Lp
Že dolgo odprta tema, pa bom vseeno pristavil svoj piskrček. Ali ima kdo izkušnje z rotacijskim laserjem od Boscha PLL-360 (s stojalom). Tega si namreč že dolgo časa ogledujem in bi ga najprej rabil pri polaganju knaufa v mansardi, potem pa pri vsem mogočem po hiši. Je vreden svojega denarja, kako močan je žarek cca 10m stran od laserja in podobno?
dragoF Napisal:Že dolgo odprta tema, pa bom vseeno pristavil svoj piskrček. Ali ima kdo izkušnje z rotacijskim laserjem od Boscha PLL-360 (s stojalom). Tega si namreč že dolgo časa ogledujem in bi ga najprej rabil pri polaganju knaufa v mansardi, potem pa pri vsem mogočem po hiši. Je vreden svojega denarja, kako močan je žarek cca 10m stran od laserja in podobno?

Zdravo!

Jst ga imam, za kratek opis beri tukaj: viewtopic.php?f=28&t=40707&hilit=LASER

Sem ga pa zaenkrat uporabil za knauf strope, pa je super, za stene pa še žal ne. V sobi 5x4 metre podnevi je zadovoljivo svetel, ga vidiš, zunaj ga nisem uporabljal. Mislim da ima deklarirano odstopanje na 10 ali 9 metrov +/- 0,4 mm. Sem ga ponucal za določanje višin za estrihe, pa je na nekih 8 do 9 metrih še lepo risal linijo.
točno tega ne poznam, po karakteristikah sodeč pa je praktično enak kot moj Flex - ALC 311 ki sicer ni "rotacijski". Za tega lahko rečem da je super. Na 10m je odstopanje 4 mm, ne 0,4 mm Wink
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
@firefly:
Ne narobe razumet, po prebranih tvojih postih te imam za "maherja", ampak na Bosch-evi strani navajajo drugače: http://www.bosch-do-it.com/productspeci ... 360/si/sl/
Edit: Ni res, lažem :oops: , mater sem še enkrat moral prebrat in se posipam s pepelom. Imaš popolnoma prav. Se pardoniram. Velja 4 mm na 10 metrov.
Zdaj pa se sprašujem, če še velja, da je na 10 metrov natančen?
0,4mm/m --> to je še vedno 4mm/10m kar so mene učili
Edit: si že sam ugotovil Big Grin
matija Napisal:0,4mm/m --> to je še vedno 4mm/10m kar so mene učili
Edit: si že sam ugotovil Big Grin

Hja, to pa naredi dvojni "šiht". Big Grin
je je natančen Smile to je za "zidarijo" popolnoma dovolj natančno.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Pa še nekaj, ko smo že ravno pri laserjih: bi lahko pri tem Bosch-u uporabljal te magnetne ploščice (ko ne vem kak se ji sploh reče) za niveliranje npr. stropnih "c" profilov? Kje bi jo lahko posebej kupil?
Hvala!

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »