Splošno > Sam svoj mojster
''Ta poceni'' linijski laserji

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
''Ta poceni'' linijski laserji
sicer je debata predvsem za boscheve laserje ampak me vseeno zanima če za občasno uporabo kaj takega dejansko lahko uporabno:

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 97562.html

ter tole

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 84386.html
tukaj sicer piše da se sam postavi v linijo (self-leveling)

bi to bilo za domačo uporabo? ali bolje bosch? ter kaj je sploh razlika med rdečim in zelenim laserjem?
Tisto prvo je prej ko ne igrača. Drugo je bolj "podobno" uporabnemu laserju. Pa spet - če potrebuješ nastavitev tiste (horizontalne) linije po višini je bolje vzeti laser s stativom, kjer dobiš vsaj možnost vertikalnega pomika.
tisto če bi bi itak stativ mogel vzeti zraven ja.
taprvega če že je bolj za kake ploščice ipd uporaben.

sem malo pogledal in potem skoraj raje bosch PCL 20 ali PLL 360.
razlika kolikor vidim je da PCL 20 ima še navpično toško da lahko točko iz tal preneseš na strop, PLL 360 pa ima za 0,1mm/m večjo natančnost
pa obvezno s teleskopsko palico. če rabiš kaj na večji višini rabiš direkt že večji stativ ali pa podlagat.

ampak ker se gradnja začne šele drugo leto ni panike da bi rabil hitro. edino za ploščice po tleh v kopalnici mogoče tisto igračo ker 70 eur za boscha je le malo preveč. sploh ker za kaj druga ne rabiš veliko. pa še tisto bi pomojem lahko zaklenil in nagnil katerega od teh dveh da dobiš vsaj eno linijo.
Linije se da dobiti tudi kako drugace. Ne samo z laserjem. Celo bistveno lazje je ponavadi.
Jst sem imel enega podobnega od blackdeker. Za takrat (pred 10+ leti) cca 100 eur. Cist ok z dolocenimi omejitvami. To profi laser pac ni. Natancnkst ni 100%. Pa za dlje kot 5m tudi kmalu ni. Pa ce je presvetlo znova problem... drgac pa cist solidna zad3va. Ce ga drzis z roko na zidu moras biti zelo miren. Se fajn gunca. Boljsi se hitro umirijo po premiku.

Jst bi rekel da ce mislis da bos uporabljal laser za gradnjo (in ne samo za slike v level postavit) potem kupi nekaj skoraj profi. Recimo za 300 eur. Po moznosti s piskacem zraven. Tega jst velikrat pogresam... teleskopa stojala ali karkoli jst recimo nimam. Ce uporabljas pri 1m visine lahko pogresas. Ce uporabpjas pri 3m pa niti ne.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Tale zadevica se je do sedajle več kot odlično pokazala pri uporabi za kaka drobnejša opravila, kot so pri meni označevanje nivojev (višin) za vtičnice in stikala. Dejanska 360 stopinjska črta okrog in okrog. Ločeno prižiganje vertikalnega in 360 stopinjskega laserja. Samodejno uravnavanje nivoja, avtomatski izklop laserja ob izpadu iz nivoja, stativ s katerim "dosežeš" skoraj 2m višine. Enostavno snemanje laserske glave s stativa. Zelo uporabno do razdalje 10m. Za kaj več pa seveda tista "rdeča" kišta od rotacijskega laserja kateri "uloviš" tisto rotirajočo črto z rdečim ogledalcem, preide v iz rotacije v nihanje. Če se kje črta slabše vidi, pač posežeš po tej možnosti in ti laser riše črto na zgolj 10 tih centimetrih. Ampak vedno večkrat posežem po spodnjem Boschu kot po tistem profesionalcu za dva jurja. Je mnogo enostavnejši za rokovanje. Če te pa zanima, imam enega rabljenega "no name" kros laserja s stativom, delujoč, podarim.

https://www.merkur.si/merilna-naprava-b ... r-pll-360/
gledam profi zadeve pri boschu za 300 eur. iskreno povedano 100 eur več nima smisla. ne bom rekel da kaj bolje ne deluje, ampak da za 300 eur imaš bluetooth povezavo da ga obračaš ni glih potrebe.

in da še odgovorim na svoj komentar zgoraj za razliko med zelenim in rdečim laserjem. zelen je bolje viden.

drugače pa če bo bo verjetno res tale PLL 360.

PS: trenutno za 170 eur je na mimovrste s teleskopsko palico. sedaj le še odločitev ali kupiti sedaj, počakati do božiča ali pa šele nekje na začetku gradnje. ali pa šele ko se bo prešlo na kakšne napeljave
jaz sem naročil že 3 leta nazaj enega lilong al nekej takega iz e-bay ......z carino me je prišlo nekje 75 evrov ........je pa 5 linijski in talna točka . Z njim sem naredil skor celo bajto , vse terase , balkone , ploščice polagal, gips ,.......povsod mi je prišel prav. kasneje je kolega se hvalil z bosch-evim efekt je isti le da je bosch samo dvolinijski bil. Super zadeva v glavnem ga ne dam za noben denar.
Tale je malo boljši pa spet ne tako drag, skupaj s stativom
https://www.rubart.de/Bosch-Linienlaser ... =idealo_de
darkside
Ob uporabi namenskih očal je rdeča črta laserja vidna na osončeni beli steni.
Glih slučajno sem na objektu danes videl tega boscha... Very nice. defenitivno priporočam. "moti" me edino tole: Nivellierzeit 4 s. Kar je glih 4x več kot na mojmu trenutnemu... Ki pa potrebuje rekalibracijo... skorda bi raje kupil za 350 kot pa plačal rekalibracijo za 8 let starega... Skoraj. Je treba šparat če slučajno letos začnemo betonirat...
4s? Cela "večnost". Big Grin
Smile ja ampak tocno to vecnost sem prvo opazil ko sem tega kupil. Da se takoj postavi. In ga ne zaniha vsak tresljaj roke. S cimer ima 360 kr "probleme"...
Noben laser ni imun na premike, udarce. Oziroma imajo probleme z premikom (udarci) prav vsi. Tudi "tardeč" (hiltijev) rotacijski ima potem takem resne probleme. Za 2k€. Zato pa se (boljši) tudi samodejno izključijo. Niti niso namenjeni temu. Postaviš in pustiš pri miru. Tudi najbolj zanikrn laser ima v navodilih zapisano, da se ga med premikom ugasne ter blokira nihajni mehanizem. No, pa saj to tako veš.

Skok na forum:

Zadnje novice

Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke Mitsubishi Electric, s plinom R32.
21.08.2019 ob 07:55:09
Nove, okolju in uporabniku prijazne toplotne črpalke  Mitsubishi Electric, s plinom R32.
Z naborom modelov od 5 do 23 kW in kaskadnim sistemom vezave zunanjih enot  toplotnih črpalk zrak – voda, Mitsubishi Electric pokriva... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »