Splošno > Sam svoj mojster
''Ta poceni'' linijski laserji

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
''Ta poceni'' linijski laserji
Linije se da dobiti tudi kako drugace. Ne samo z laserjem. Celo bistveno lazje je ponavadi.
Jst sem imel enega podobnega od blackdeker. Za takrat (pred 10+ leti) cca 100 eur. Cist ok z dolocenimi omejitvami. To profi laser pac ni. Natancnkst ni 100%. Pa za dlje kot 5m tudi kmalu ni. Pa ce je presvetlo znova problem... drgac pa cist solidna zad3va. Ce ga drzis z roko na zidu moras biti zelo miren. Se fajn gunca. Boljsi se hitro umirijo po premiku.

Jst bi rekel da ce mislis da bos uporabljal laser za gradnjo (in ne samo za slike v level postavit) potem kupi nekaj skoraj profi. Recimo za 300 eur. Po moznosti s piskacem zraven. Tega jst velikrat pogresam... teleskopa stojala ali karkoli jst recimo nimam. Ce uporabljas pri 1m visine lahko pogresas. Ce uporabpjas pri 3m pa niti ne.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Tale zadevica se je do sedajle več kot odlično pokazala pri uporabi za kaka drobnejša opravila, kot so pri meni označevanje nivojev (višin) za vtičnice in stikala. Dejanska 360 stopinjska črta okrog in okrog. Ločeno prižiganje vertikalnega in 360 stopinjskega laserja. Samodejno uravnavanje nivoja, avtomatski izklop laserja ob izpadu iz nivoja, stativ s katerim "dosežeš" skoraj 2m višine. Enostavno snemanje laserske glave s stativa. Zelo uporabno do razdalje 10m. Za kaj več pa seveda tista "rdeča" kišta od rotacijskega laserja kateri "uloviš" tisto rotirajočo črto z rdečim ogledalcem, preide v iz rotacije v nihanje. Če se kje črta slabše vidi, pač posežeš po tej možnosti in ti laser riše črto na zgolj 10 tih centimetrih. Ampak vedno večkrat posežem po spodnjem Boschu kot po tistem profesionalcu za dva jurja. Je mnogo enostavnejši za rokovanje. Če te pa zanima, imam enega rabljenega "no name" kros laserja s stativom, delujoč, podarim.

https://www.merkur.si/merilna-naprava-b ... r-pll-360/
gledam profi zadeve pri boschu za 300 eur. iskreno povedano 100 eur več nima smisla. ne bom rekel da kaj bolje ne deluje, ampak da za 300 eur imaš bluetooth povezavo da ga obračaš ni glih potrebe.

in da še odgovorim na svoj komentar zgoraj za razliko med zelenim in rdečim laserjem. zelen je bolje viden.

drugače pa če bo bo verjetno res tale PLL 360.

PS: trenutno za 170 eur je na mimovrste s teleskopsko palico. sedaj le še odločitev ali kupiti sedaj, počakati do božiča ali pa šele nekje na začetku gradnje. ali pa šele ko se bo prešlo na kakšne napeljave
jaz sem naročil že 3 leta nazaj enega lilong al nekej takega iz e-bay ......z carino me je prišlo nekje 75 evrov ........je pa 5 linijski in talna točka . Z njim sem naredil skor celo bajto , vse terase , balkone , ploščice polagal, gips ,.......povsod mi je prišel prav. kasneje je kolega se hvalil z bosch-evim efekt je isti le da je bosch samo dvolinijski bil. Super zadeva v glavnem ga ne dam za noben denar.
Tale je malo boljši pa spet ne tako drag, skupaj s stativom
https://www.rubart.de/Bosch-Linienlaser ... =idealo_de
darkside
Ob uporabi namenskih očal je rdeča črta laserja vidna na osončeni beli steni.
Glih slučajno sem na objektu danes videl tega boscha... Very nice. defenitivno priporočam. "moti" me edino tole: Nivellierzeit 4 s. Kar je glih 4x več kot na mojmu trenutnemu... Ki pa potrebuje rekalibracijo... skorda bi raje kupil za 350 kot pa plačal rekalibracijo za 8 let starega... Skoraj. Je treba šparat če slučajno letos začnemo betonirat...
4s? Cela "večnost". Big Grin
Smile ja ampak tocno to vecnost sem prvo opazil ko sem tega kupil. Da se takoj postavi. In ga ne zaniha vsak tresljaj roke. S cimer ima 360 kr "probleme"...
Noben laser ni imun na premike, udarce. Oziroma imajo probleme z premikom (udarci) prav vsi. Tudi "tardeč" (hiltijev) rotacijski ima potem takem resne probleme. Za 2k€. Zato pa se (boljši) tudi samodejno izključijo. Niti niso namenjeni temu. Postaviš in pustiš pri miru. Tudi najbolj zanikrn laser ima v navodilih zapisano, da se ga med premikom ugasne ter blokira nihajni mehanizem. No, pa saj to tako veš.

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »