Splošno > Sam svoj mojster
''Ta poceni'' linijski laserji

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
''Ta poceni'' linijski laserji
Ima kdo izkusnje z nizko cenovnimi linijskimi laserji iz raznih baubauvov, obijev... Kako se obnesejo, natancnost ipd.?
Pa, prosim, ne napisat samo: ''malo dnarja malo muske.''
Sam sem si nabavil : http://www.metalka-servis.com/laserliner/672 je za pol cene Flexa, za domačo uporabo bo. S pomočjo tega sem zaenkrat položil prvih par kvadratov ploščic v kurilnici in se obnese :-)
Faros Napisal:Ima kdo izkusnje z nizko cenovnimi linijskimi laserji iz raznih baubauvov, obijev... Kako se obnesejo, natancnost ipd.?
Pa, prosim, ne napisat samo: ''malo dnarja malo muske.''

Malo dnarja malo muske...................ne sej ne Big Grin

Baubau je apn. Vzel sem 40 evrsko plastično zadevo, na sliki poleg metra (rumena zadevščina):

[Slika: IMG_0350.jpg]

Pa se je pojavil problem, da je hotela stena pasti v levo. Ko sem ob lasersko vertikalno linijo prislonil vaserco, je bilo kuj jasno. Horizontala je bila ok, vertikala pa popolnoma off.

Ker ponavadi sam zadevo 10x hitreje rešim kot pregovarjanje s prodajalci, sem zadevo raztavil, prebil plombo laserja, ga umeril in poplombiral nazaj. Zdaj je v mejah tolerance za 40 evrski laser.

Ne dolgo nazaj se mi je pokazala poceni opcija za BOSCH PCL 20. To je tole:

[Slika: Bosch-PCL20.jpg]

Zadeva je s svojimi 100 evri takenako hoby program, a je svetlobna leta pred tistim baužvavovim. Vesel sem zaradi tega, ker mi ga je uspelo dobiti po ekstra skonto ceni. Natančen je u piko.

Ti dve zadevi sta samonivelirni.

Imam pa še eno željo za bližnjo prihodnjost, čeprav že imam GTL 2 in sicer pečarski GTL 3:

[Slika: gtl-3_859900000.jpg]

Torej, Baubau in podobno obvozi mimo. Daleč naokoli.
@bergi, hvala za nasvet. Tele od Boscha sem tudi gledal. Kaj pa PCL 10? GTL 2 si mi priporočil že v eni drugi temi, ga bom sigurno vzel. Naslednji projekt je kurilnica - vse stene obložene s ploščicami do 1,5 m. Zdaj pa ne vem kaj prvo kupit, ali GTL 2 ali PCL? Oba naenkrat proračun ne dopušča (rojstni dan je pa še daleč Sad :evil: ).
Definitivno PCL.

Preglej Youtube, kjer imaš za vse te laserje nasvetne filmčke. Tam znaš najti najboljšo stvar za točno tvoj primer.

Kupuj pa zadevo, ki ti ne bo služila za zgolj dva dni dela, pač pa nekaj takšnega, kar boš lahko pokoristil mnogokrat.

Sam zaradi PCLja uporabljam vaservage zgolj še za podlaganje/oblaganje.
Če mogoče veste:
Kakšna pa je razlika (razen v baterijah in teži - kot vidim v karakteristikah) med PCL 10 in PCL 20?
A upraviči razliko v ceni?
PCL 20 ima dodaten točkovno nivelirni laser za premeščanje talno/stropne točke.

Knaufarija, naprimer.
Bergi, koliko je pa GTL v uporabi? Samo ko polagaš diagonalo ali tudi za kaj več?
Katero od teh orodij (če sploh) bi lahko uporabil za določitev najvišje točke neravnega tlaka?

Pri predelavi kurilnice sem prebil 2 predelni steni, in sedaj bi rad našel najvišjo točko tlaka (za določitev višine vrat itd pred izravnavo...). Sam tlak je narejen katastrofalno (odstopanja +/- 3cm) tako da če bom iskal "na roke" bo trajalo...
Praktično vsak ki ti "izriše" vodoravno linijo na steno... Ga postaviš na tla ter hodiš po sobi z metrom v roki... (BTW tako se tudi najde najnižjo točko na škarjah Smile )
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Faros Napisal:Bergi, koliko je pa GTL v uporabi? Samo ko polagaš diagonalo ali tudi za kaj več?

Za praktično vso talno keramičarjenje, pozidavo, odlično se je pokazal pri obzidavi sten s siporeksom........poleg tega še ugotavljam, kje vse prav pride.

Matija, katerikoli natančen samonivelirni laser. Poišči osnovno točko v prostoru, projeciraj horizontalni žarek in v kompletni njegovi dolžini od tal do žarka pristavi meter. Naredi tako z vsemi diagonalami, pa boš imel natančne nivoje tlakov. Ob stenah si odmeri vagris.

Moj prvi laser je prišel v bajto ravno zaradi krega okoli nivojev podbetona temeljev. Takrat sem bil obtožen, da ne znam delati z vodnim šlaufom, ker sem na diagonali izmeril 8 centimetrov odstopanja. Ko sem v nekem trenutku opazil, da maestro trka s prstom v čelo svojim delavcem, kao fuknjen gazda, sem letel v štacuno po laser. Ko je bilo ugotovljeno celo 9 centimetrov nagiba, sem ga poslal krmit kure in nabirat regrat.

Pa še en primer. V spodnjem štuku sem zahteval debelejše tlake, zaradi njihove akumulativnosti in talnega gretja, a sem naletel na odkimavanje zaradi vrat. 5 minut z nivelircem je odpravil vse dvome. Ko smo vgradili vrata je vse štimalo na milimeter. S ploščicami vred, seveda.

Zadeva je od hudiča in hudo priročna. Sploh ko sem leta nazaj prebiral Terakotine spletnike in venomer naletel na njihovo koristnost pri njegovem delu.

Si pa knaufarije sploh ne znam predstavljati brez nivelirca, sploh ker vse delam sam in nimam časa skakat s profili sem in tja po vaservage. Čeprav jih imam nekaj doma, bolj iz fetiša do njih, kot iz koristne porabe.

Mimogrede, tudi GTL 3 imam že naročen. Jutri pride, v petek začnem delati z njim.

Brezveze razlagati, da se ga veselim kot otrok igrače.

Zaradi tega mogoče nisem najbolj objektiven vir tosortnih informacij, a so me laserji resnično navdušili. Brez zamere.

EDIT:

Firefly prehitel.
Sam imam tegale:
http://www.top-nova.si/orodje/linijski- ... 1-lr2.html

Z njim sem izredno zadovoljen. Vsestransko uporaben. Na njemu je možna tudi nastavitev poševne linije.

Lp
Bergi, še eno naivno vprašanje, če lahko :oops: . Zakaj GTL 3, če imaš že GTL 2?
firefly, berghaus hvala!

@berghaus - lahko zaupaš kje ugodno dobiti te igračke (gledam plc20) - lahko tudi na zs da ne bo reklame
V Vestovem linku imaš ime trgovine, kjer jaz nabavljam vse. O tej trgovini bi napisal samo to, pa četudi reklama in se zbriše (ne delam tam in nimam nobene zveze z njimi), ko sem v nedeljo rabil zadevo, so mi prišli odpret, pa še skonto pribili na akcijsko ceno (!!).

Vest, tvoja zadeva je že profesionalna stvar, zelo povabljiva, a mi moja takoj spakira vrečko ali dve.......še tega, naročenega za jutri, bom moral nekako "vkalkulirati" v finance Big Grin

Faros

Poleg fetiša je bolj konkreten razlog seveda podvajanje, torej ne rabim premikati prvega in mi stalno drži glavno linijo, drugi pa je potem "prenosni", če veš kaj mislim. Do zdaj sem si pomagal z nivelircem, a kaj ko s kopico kel in ajmarjev tako rad zapnem kakšno nogo stojala in potem spet sledi nastavljanje.

Sicer boš v reklamah videl, da ženšče nastavi laser sredi sobe in potem v treh minutah položi 400 kvadratov granitogresa, plus sosedovo garažo, pa še dvorišče stlakuje mimogrede. No, temu ni čisto tako. Recimo strop knaufanje, nastaviš horizontalni nivelir, z GTLom pa potem komot vlečeš ostale linije, brez da šlataš nivelirnega. Recimo.

Pa da sploh ne omenjam, kako radi si sosedi sposodijo kakšnega in potem pozabljivo odidejo za en teden na Pohorje........ajd, zgodilo enkrat, a sem čisto slučajno moral ravno v tistem tednu pozidati eno kopalnico.......

Eh, priznam, fetiš imam na laserje......... :?

Trenutno v arzenalu:

Walterjev točkovni libelni laser
Walterjev libelni horizontalno/vertikalni laser
Siplecov samonivelirni horizontalno/vertikalni laser
Bosch PCL 20
Bosch GLT 2
Bosch GTL 3 (jutri)

:wink:

1x 2,5 metra libela
1x 2 metra libela široka
1x 2 metra libela ozka
2x 1 meter libela
1x 0,8 metra libela
1x 0,3 metra libela
1x STABILA pocket pro magnetic
.....
.....

Reciva, da mi sedejo zelo točno pokončno stoječe stvari Big Grin

Klinc, moram se it zdravit..............

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »