Splošno > O cenah materiala in storitev
Cena do III. GF ?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cena do III. GF ?
Pozdravljeni,
Sem nov na forumu ter me zanima sledeče.
Z ženo kupujeva hišo v 3. gradbeni fazi.
V prilogi pošiljamo sliko te hiše. Hiša je neto cca. 132 m2 (pritličje63m2 +mansarda 69m2).
Ponudnik ponuja ceno 86.000 eur!? A je to drago?
Prosim Vas,če nama lahko sporočite kakšne so cene v tretji gradbeni fazi na m2.
Na sliki lahko vidite,da je 3.gradbena faza (betonska plata,opeka in opečna streha).
HIŠA JE V OKOLICI BREŽIC.

hvala za informacije
Kupuješ in potrebuješ približno ceno, koliko to stane ali kupuješ in te zanima, koliko stane gradnja?
če prišteješ še zemljišče kakšni 400 kvadratov + potem ni drago
ekola, oglas:

http://www.nepremicnine.net/nepremicnin ... 865770.jpg

torej 579m2 zemljišča.

Slike predstavljajo že zgrajen referenčni objekt in so simbolične!
Če prav razumem, objekt še ni zgrajen, cena pa nekaj čez 80 k. Za 500 m2 + objekt je cena prav solidna. Seveda, če bi že bil objekt gor. Če ga ni, potem je treba paziti, da se ne kupi 500 m2 za 80 k po možnosti s kakšno hipoteko gor.

(na simbolični sliki manjkajo dimniki v primerjavi s skico, ali pa so jih na skici dali zaradi lepšega gor, pa še tisti, ki je cca meter od slemena, je previsok - no ja, simbolična skica pač)
parcela v brezini, ki je naprodaj (da lahko malo preračunaš za ceno parcele mogoče)

http://www.nepremicnine.net/nepremicnin ... 873002.jpg

potem pa če upoštevaš še, da je v tem dokumentacija + komunalni (ki se je z novim letom v občini brežice sicer povišal) + plačani priključki...
Praktično zastonj je 80 k.
pa še živci ti odstanejo k ti ni treba papirje urejat :-)
Tako hišo izpod 40k€ težko narediš. Če prišteješ zraven še parcelo, papirje, komunalca potem res ni drago. Pazi pa na hipoteke, kot je že Urs povedal in predvsem na to, da so VSI papirji urejeni.
Plus dobra stran je tudi, da objekt še ni zgrajen. Kar pomeni, da v dogovoru s prodajalcem, lahko svetiš zraven. To zna precej dvignit kvaliteto gradnje
Pa še hiša oziroma razporeditev prostorov je všečna. Vsaj meni!
Nam so za podobno hišo (tloris) dali predračun za zidanje do 3.gradbene faze okrog 50.000EUR (Ytong). Brez parcele, seveda. Tako da ja, je kar ugodno. Predvsem pa kot je magi napisala prihraniš živce z vso papirologijo!
kolegi so v okolici brežic za zelo zelo podobno hišo (po velikosti in tlorisu) dali 40.000 ( s tem, da so streho še delali sami). ampak to je brez parcele (ona sta dala 20.000, ampak toliko sta dala zato, ker ju je lastnica poznala, sicer bi dala več), brez papirjev (sta dala približno 5000), brez komunalca, brez priključkov.

jaluke - dej nehi, jst bom eno leto prej umrla, ker sem se tok zasekirala, ko sem izvedela, da bodo komunalca zvišal v kratkem :-D
Ko je prelepo, da bi bilo res, potem je nekaj narobe. Trenutno je narobe, da še ni objekta, dobro bi bilo tudi, če bi bil prodajalec lastnik parcele, na kateri namerava graditi in za katero ima verjetno že vse papirje. Malo moti tudi to, da piše, da se prodaja novo zgrajena hiša, ki pa je verjetno še ni. Bi bilo za preveriti, vreme je bilo za gradnjo vseeno slabo.
urs Napisal:Ko je prelepo, da bi bilo res, potem je nekaj narobe.

ampak res...
pa ša Rebeko imaš za prvega soseda...Wink

Skok na forum:

Zadnje novice