Gradnja in obnova > Energijski viri
primerjava gorilnikov

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
primerjava gorilnikov
Pozdravljeni
sem pred dilemo, kateri gorilnik na pelete izbrati, ved da je bilo na forumu že mnogo govora o tem, pa vseeno, kolebam med naslednjimi:
1, Biotermec
2, EcoM 2
3. CPPL 35
4. Ferolli SUN P7 (morda tudi ne)
Mislim da so prvi trije kar enakovredni po kvaliteti kot ceni(cca 1500€9, pa morda zadnji po kakovosti malo zaostaja, je pa cenovni hit. kaj vi mislite, ciljam predvsem na uporabnike, kako je z zanesljivostjo, porabo in vzdržljivostjo (stroški popravil, in po kolikem času lahko kaj crkne), prosil bi za kake argumentirane pripombe lastnikov in serviserjev le-teh oz. kaj bi vi montirali na peč. peletne peči zaradi financ ne pridejo v poštev
Hvala za mnenja in predloge
razen ferollija so vsi ok.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
glede gorilnikov na pelete verjetno ne boš nič pametnega izvedel od nobenega,mislim tistih gorilinikov,ki so cenovno nekje od 1500-2200€.izvedel boš samo kaj pregovarjanja preko ferollija,za druge gorilnike pa nobeden ne upa napisat koliko € treba odšteti za kakšen servis ali če je treba kaj popravljati pred,med ali po sezoni.
To ti lahko tudi jaz potrdim, saj spremljam debato okrog gorilnikov, res je da vsi pljuvajo po Ferolliju, kako je slab, kako drago je vzdrževanje, očitno pa nihče ne upa napisati kaj konkretnega o ostalih, samo to, da so boljši od Ferollija, konkretnega pa nič, tudi Biotermec je delan po italijanski licenci v Srbiji, pa je samo govor o tem da je boljši, nič pa v čem, zakaj, navsezadnje dobiš 2 ferollija za enega od tvojih prvih treh, tudi sam se odločam o gorilniku in ko bo zmanjkalo olja, ga bom kupil, pa nevem kaj, kakšnega in za koliko denarja, zato vas še jaz pozivam, lastniki gorilnikov, povejte iskreno kaj je na stvari.....
jas že imam ferolija in me več ne more nobeden prepričat za katerega drugega ,samo ga še nisem montiral.vsi pluvajo po njem proda se jih pa največ.za nobenega drugega ni na forumu nobenih podatkov.merkur brežice je samo v enem tednu prodal 7 labordjinijov.
@man
kakšen podatek je to da so jih prodali sedem,( le od kje ti ta podatek),meni govori samo to da je poceni ( v času ko nekateri nimajo niti za v usta)...in da so nekateri trgovci dobro zaslužili... sploh pa sedajle ni težko prodajati karkoli se sliši na ime biomasa saj vse tako ali tako "drvi z olja"...in ko ga boš montiral na peč in primerjal s sedanjo porabo olja boš videl pri čem si...in dve ceni za servis ni to malce čudno, boš vsako leto "lovil" trgovca ali serviserja da ti dobavi novo šalčko...šel sem čez tvoje stare poste, hmmmm...da se nekdo tako potrudi za gorilec ki ga še nima niti montiranega na svoji peči, nevem kaj naj si mislim...

@senmar @boštjan šofer @mars
Tudi sam sem bil pred podobno dilemo kako leto nazaj, danes sem lastnik enega od zgoraj omenjenih gorilcev (ne ferolija) in vsekakor se nebom spuščal v njihove mehanske pomankljivosti in prednosti... niti nisem lastnik vseh, torej jih niti nemorem primerjati... vsekakor si pred nakupom pridobite navodila za uporabo, tule so uporabniki določenih gorilcev pa jih pocukajte za rokav za le te,v primerjavi boste najbolje videli razpon njihovega "znanja" osebno se mi tudi zdi zelo pomembno kaj kakšen gorilnik "zna" in kaj ne...moj, po letu in pol uporabe vsekakor ne kaže nobene potrebe po servisu...sam sem svoje čase rekel nekaj pohvalnih o nekem gorilcu ( ne mojem) potem pa so me žal izjave uporabnikov nekoliko demantirale...in čeprav sem sam s svojim zadovoljen, si vsekakor nebi upal reči kupite ga in prevzeti te odgovornosti... kajti vedno se najde kdo, ki mu gre nekaj narobe, pa naj bo to upravičeno ali ne...v glavem pa je to na rovaš neizkušenih monterjev ali pa nas samih...če pa mi kdo "plača" lahko svojo šalčko gorilca prekurim z dvema klikoma na regulacijo v enem tednu, ali z enim klikom povečam porabo z danes na na jutri za cca 20kg pri istih temperaturah...
stepski

Če prav razumem imaš ti gorilnik od centrometala s katerim si po letu in pol uporabe zadovojen?

Jaz se tudi ogrevam na olje in razmišljam, da bi šel na pelete.
Od firm, ki proizvajajo te gorilce se mi ferroli zdi še največje in najbolj znano ime.
Kot sem prebral prodajo na leto za 600 milijonov evrov izdelkov, večinoma za plin in kurilno olje.
Glede tega gorilca (sun p7) ugotavljam, da ga reklamirajo in prodajajo tudi v Nemčiji (lahko se vidi na Nemški spletni strani od ferrolija) tako da očitno ne gre za nek izdelek, ki ga prodajajo samo na vzhodnih oziroma bolj revnih trgih.
Prijatelj ima že 15 let oljni gorilnik ferroli in z njim nima nobenih težav. Povedal mi je da ga je vzel, ker je bil takrat najcenejši. Seveda ni primerjave med oljnimi gorilniki in temi na pelete a vseeno, firma mi izgleda resna.
Čudno bi mi bilo, da bi si tako podjetje privoščilo prodajati nekaj zelo nekvalitetnega s čimer bi si škodovali pri ugledu nasploh.
Jaz menim, da je ta gorilec verjetno toliko cenejši predvsem zato, ker se prodaja v zelo velikem številu in so zaradi tega lahko toliko cenejši.

Za lažjo odločitev nas, ki še nismo kupili gorilnika, bi bilo lepo da bi tisti, ki gorilnike imate dalj časa, opisali kako ste zadovoljni z njimi.
Sam v bistvu še sedaj ne vem kaj pomeni beseda " zadovoljen " če je to da v jeseni pritisneš gumb, šalčko gorilca očistiš enkrat na teden,da prebavi pelete v velikosti majhnih in velikih kosov in še vse žaganje med njimi, da ti v letu in pol ne zataji in da kot sem že rekel ni na vidiku potrebe za kakim servisom, da mi menu omogoči že kar malo preveč "igračkanja" po njem, ( sam bi dodal samo eno majhno malenkost, haha) ... potem sem zadovoljen...
Če si naletel na kak moj post potem veš da je to Centrometalov, lahko pa ti tudi zagotovim da v nobenem neboš našel žal besede čez kateri koli gorilec ker jih pač ne uporabljam...mogoče kako razmišlanje to je pa tudi vse...
In vsak se bo moral v nekem trenutku odločiti sam...da pa vam olajšam izbiro :mrgreen: ...obstaja še Eragon, Fenix, Kočevar, Jaka, Etiksov, PX21, BeQUEM, Jesenkov gorilec...in še kakega bi našel......
Jaz bi bil zadovoljen z gorilcem s katerim bi se čim manj ukvarjal. Sedaj imam peč in gorilec Riello, letnik 2000, pokvarila se ni še nikoli. Približno vsaki 2 leti pride serviser, zamenja dizno (mislim da je to) nekaj očisti, nastavi in to je to.
Razmišljam tudi o Centrometalovem setu saj ima sedaj podjetje MIX neko akcijo kjer zadevo prodajajo vse skupaj z montažo za 3800 evrov.
Ta peč je tudi na seznamu za subvencije in lahko se dobi od tega 25% nazaj.

Torej:
Verjetno je peč potrebno čistiti ekrat tedensko.
Je peč enostavna za čiščenje?
Porabiš za to precej časa?
Se pri tem precej praši?

Kako je s porabo?
recimo jaz sedaj porabim približno 2500 litrov kurilnega olja .
Bi s Centrometalovo pečjo porabil približno 5 ton peletov?

Lep pozdrav in hvala za odgovore
tukaj je še ena tema od gorilcev http://www.strojnistvo.com/viewtopic.ph ... c&&start=0
@boris427
Na tehle dveh linkih smo se nekaj pogovarjali o Centrometalu in gorilcih, pa najraje vidim če si sam ustvariš mnenje različnih uporabnikov, pa ne se ustrašit mojih postov, sam, sem namreč med tistimi ki morajo vseskozi nekaj "prčkati" po peči... :mrgreen:

viewtopic.php?f=7&t=40550&p=347720

viewtopic.php?f=7&t=40963
Sem že napisal nekje pa bom še enkrat. To vela bolj za tiste, ki kupijo komplet s pečjo.

Tudi, sam sem bil prejšnji teden v omenjenemu merkurju. Motijo me te "njihove" peči. Lamborghini, sime odpreš v peč pogledaš v peč veš, da ne more imet dobrega izkoristka, še slabš je viadrus.
Komplet za 2k€ je res ugoden, sam glede, da se kotlovnica dela za kakih 15 let je bolš dat kakšnega tisočaka več za peč z bolšim izkoristkom, sej vem da je težko sam to je takšna stvar, ki jo s časom dobiš nazaj. Kot sem omenil to velja za te komplete, ne za gorilce ki se montirajo na obstoječo peč.
"Komplet za 2k€ je res ugoden, sam glede, da se kotlovnica dela za kakih 15 let je bolš dat kakšnega tisočaka več za peč z bolšim izkoristkom, sej vem da je težko sam to je takšna stvar, ki jo s časom dobiš nazaj. Kot sem omenil to velja za te komplete, ne za gorilce ki se montirajo na obstoječo peč."

Kolikšna pa je razlika v izkoristku?
5%?
10%?

Če je recimo 5% bi bilo to recimo pri moji porabi 60 evrov razlike letno in v 15 letih 900 evrov.
V % ne vem. Lahk pa povem od izkusenj kolega, ki si je nabavil pred 2 sezonama viadrusovo peč pred tem pa je imel stadlerco, da je staro kaj nekaj manj pokuril pri tej mora skoz dolagat in ni šans da bi ga počakal žerjavica zjutraj tako kot ga je pri stari, dimnik je pa tudi precej bol vroč kot pri stari, kar pomeni da gre več toplote v dimnik je pa logično če si staro pogledal, kake ovinke je mogel dim narediti da je prišel do dimnika ali pa pri novi ki je naenkrat pri dimniku. Pa še to malo sem se pogovarjal z merkurjevim trgovcem, ki dela na oddelku ogrevanja pa vidim, da je čisti dokaz da hoče robo samo prodati, mogoče se to običajni stranki niti ne zdi, meni ki sem pa vsak dan po kotlovnicah je pa takoj jasno.
vsaj 20% je že razlike med slabim gusastim kotlom in dobrim pločevinkotom. če gledam mojega, sedaj že častitiljvih več kot četrt stoletja starega vrečka HI-TOP, takoj vidim da je primeren za peletni gorilnik. milslim, da ga v tej obliki tudi čaka še tretje življenje. dobil bo peletni gorilnik in bo šel služit še k tašči. če tašča ne bo za, bo pa za rezervo pri nas doma.
tko da, če se ozirate za kotli in peletnim gorilcem bi jaz rekel tako:
kupte si en soliden gorilec, kotel je pa lahko kar vreček. ti so solidni in mislim da cena tudi ni pretirana, pa še slovenski izdelek je. mimogrede, tudi majeričev gorilec, po izkušnjah mojega sodelavca ni švoh - pa je tudi slovenski izdelek.
sicer sem videl na vrečkovi spletni strani da majo oni že tudi nekom kombinacijo kotel/gorilec, vendar tega gorilca ne poznam.

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »