Splošno > Sam svoj mojster
Kolk zdrži rušt

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolk zdrži rušt
boris54 Napisal:reče se GRUŠT, ne rušt

Tako pravite na vašem koncu!
Pri nas je po domače ali v narečju rušt (ostrešje) in rušt (delovni ali fasadni oder).

@tado, preveč se obremenjuješ s težo kritine. Tvoj rušt z lahkoto zdrži najmanj 4x težo opeke. Na marlesove rušte, ki so zbiti iz desk, pa še razdalja med nosilci (špirovci) je med 120 in 130 cm pokrivamo vse sorte opeke (bramac, tondach, creaton...) in nič dodatno ne pojačamo. Se pa vsa teža prazdeli in vsak košček lesa, late, deske pripomore k nošenju teže.
V primeru, da pride do nenormalne obremenitve s snegom, kar je pa se ne dogaja tako pogosto, pa boš ogrebal, tako kot so to delali v starih cajtih. Po nepotrebnem paničariš.
Pa pri sanaciji strehe si dodatno predvidel še škarje ali cange. Tako, da brez skrbi.

Si že izbral kritino in katero? Kdo je srečni izvajalec?
Izbiraj direktno, brez posrednikov, bodi sam sebi posrednik. Prevzemnik del mora biti sam izvajalec in ne da pošlje podizvajalca!!!

srečko
Kar se tiče rušta ne paničarim pač sem se spomnil in odpr temo ko gledam tam v bosni po 1m snega...

Ja streha je že pred pogodbo,malce sem bil tečen z cenami ampak smo prišli skupajSmile
Z ciglom sem se pogajal direkt pri tondahu potegnil še 5% zraven,za agepan pa sem maksimalno iztžil 17%,moj krovec "ni dobil" nobenega rabata,17% pa sem dobil na ekoproduktu v Ljubljani,se pravi to je 5% če jaz plačam 20% davek če gledam proti tem da krovec plača 8% in ni dobil rabata.
Kolega ma špedicijo in sem mislil že it v Ljubljano pa sma se pol z krovcem zmenla pa 5% vrednosti agepana nekje drugje odrezala tako da sva prišla na čisto.(iz tega sklepam da ima nek rabat pri agepanu in mu vsaj to ostane v primerjavi da jaz pripeljem agepan domov in ostane brez rabata).
Krovec ob plačilu robe plača prav tako 20 % ddv. Razliko si poračuna mesečno ali trimesečno od države nazaj. Ja, v tem času državo kreditiramo. Vrne nam brez obresti. Za naš dolg pa nam nemudoma zaračuna obresti.
Si se kljub vsemu odločil za agepan, čeprav nimaš bivalnega podstrešja?
Ja folija ima rok trajanja in pol se ti lahko cedi v hišo in po lesu.

60% avansi se mi zdijo malce visoki,če se avans da delo pa se začne za 3-4 mesece,to so že obrestiSmile

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »