Splošno > Sam svoj mojster
Kolk zdrži rušt

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolk zdrži rušt
Hm če se ne motim so vezali tram z navojnimi palicami z ploščo tako da ven utrgat verjetno ne more kar tako...
Sicer še mene takrat ni blo na svetu ko so to delali ampak mi je oče govoril da so meterke navojne palice dajali skozi,tako da je višina nadzidka nekje 60cm z tramom vred in 40 skozi ploščo.
Citat:tako da ven utrgat verjetno ne more kar tako
To ne vem, lahko ti rečem le, da pri takem snegu vsak špirovec potiska lego navzven s silo 14 kN (1400 kg) in navzdol s 15 kN.
Nimam časa - sem v penziji!
A je to zakomplicirano izračunat?
Lahk poveš postopek...

Kako pa sta povezani tile dve sili se pravi navzven in dol,tista sila navzdol verjetno malce skompenzira ono silo navzven ali ne?
Sem ti že očital, da si skromnih besed.
Ali imaš mogoče slemensko lego, ki je naslonjena na čelna in vmesni zid? Potem je situacija drugačna.

Če si ne znaš razlagati povezave med hor. in vert. silo, niti ne pomišljaj, da bi sam kontroliral trdnost.
Kako lego?Misliš tam kjer so svisla...
Citat:Kako lego?Misliš tam kjer so
Slemenska lega = tram v vrhu ostrešja, na katerega se naslanjajo po pari špirovcev. Naslanja se na vrh svisel in na vrh vmesnega zidu. Lahko je tudi podprt z lesenim stebrom (ali dvema poševnima).
In kaj bi rabil glede te lege sliko?
Citat:Ali imaš mogoče slemensko lego, ki je naslonjena na čelna in vmesni zid? Potem je situacija drugačna.
Sem se spomnil, kako bi v takem primeru reagiral prof. Salko: "Vi gospod teleban, vi ste totalni trotel, vsaj povedali bi lahko, če jo imate".
Ne je nimam ampak jo lahko naredim.
Je tloris gor od hiše ampak se bole malo vidijo svisla,tisto si že verjetno videl...
A res ni možno dati gor ene slike (fotke)?
reče se GRUŠT, ne rušt
Citat:reče se GRUŠT, ne rušt
Na ta način ne smeš očitati. Ime kakor kdo in kje. Sem slišal še več variant.
Če hočeš očitati, moraš reči ostrešje, ki bi ga naj vsi razumeli in je tudi knjižno pravilno.
Če bi bil vsaj malce fin in zraven še zloben, bi ga vprašal, kaj pomeni ta beseda, da je ne razumeš.
Na štajerskem radi rečemo rušt ker je lažje izgovorit kor grušt,pa tudi zidarskemu odru rečemo rušt...
boris54 Napisal:reče se GRUŠT, ne rušt

Tako pravite na vašem koncu!
Pri nas je po domače ali v narečju rušt (ostrešje) in rušt (delovni ali fasadni oder).

@tado, preveč se obremenjuješ s težo kritine. Tvoj rušt z lahkoto zdrži najmanj 4x težo opeke. Na marlesove rušte, ki so zbiti iz desk, pa še razdalja med nosilci (špirovci) je med 120 in 130 cm pokrivamo vse sorte opeke (bramac, tondach, creaton...) in nič dodatno ne pojačamo. Se pa vsa teža prazdeli in vsak košček lesa, late, deske pripomore k nošenju teže.
V primeru, da pride do nenormalne obremenitve s snegom, kar je pa se ne dogaja tako pogosto, pa boš ogrebal, tako kot so to delali v starih cajtih. Po nepotrebnem paničariš.

Si že izbral kritino in katero? Kdo je srečni izvajalec?
Izbiraj direktno, brez posrednikov, bodi sam sebi posrednik. Prevzemnik del mora biti sam izvajalec in ne podizvajalec!!!

srečko
boris54 Napisal:reče se GRUŠT, ne rušt

Tako pravite na vašem koncu!
Pri nas je po domače ali v narečju rušt (ostrešje) in rušt (delovni ali fasadni oder).

@tado, preveč se obremenjuješ s težo kritine. Tvoj rušt z lahkoto zdrži najmanj 4x težo opeke. Na marlesove rušte, ki so zbiti iz desk, pa še razdalja med nosilci (špirovci) je med 120 in 130 cm pokrivamo vse sorte opeke (bramac, tondach, creaton...) in nič dodatno ne pojačamo. Se pa vsa teža prazdeli in vsak košček lesa, late, deske pripomore k nošenju teže.
V primeru, da pride do nenormalne obremenitve s snegom, kar je pa se ne dogaja tako pogosto, pa boš ogrebal, tako kot so to delali v starih cajtih. Po nepotrebnem paničariš.

Si že izbral kritino in katero? Kdo je srečni izvajalec?
Izbiraj direktno, brez posrednikov, bodi sam sebi posrednik. Prevzemnik del mora biti sam izvajalec in ne podizvajalec!!!

srečko

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »