Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Ploščice s sijajem ali brez

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ploščice s sijajem ali brez
Ne morem se odločiti ali nabaviti ploščice s sijajem ali brez in me zanima vaše mnenje in izkušnje. Predvsem kako so vidne sledi npr.tuširanja na ploščicah s sijajem in nasplošno o obeh vrstah.
cevapi Napisal:Ne morem se odločiti ali nabaviti ploščice s sijajem ali brez in me zanima vaše mnenje in izkušnje. Predvsem kako so vidne sledi npr.tuširanja na ploščicah s sijajem in nasplošno o obeh vrstah.

Kolikor jaz vem ,se vse nečistoče na keramičnih oblogah visokega sijaja več poznajo kot na istih oblogah, ki so mat.
Je pa zmeraj stvar okusa oz. večina izbira visoki sijaj , da se "sveti" ko je čisto :-))
Ponavasdi odloči osebni vtis ob videnem. Takoda.izberi tiste, ki ti bojo bolj všeč.

Je pa zanimivo, da se zdaj vrača izgled ploščic izpred 40 let, seveda z drugimi barvnimi odtenki in dimenzijami, pa vseeno...jaz sem malo nazaj stare metal dol, pa po izgledu te nove, ki smo jih naročili ne bojo pretirano drugačne. Tako da...slej kot prej si spet v trendu :lol:
A ima kdo izkušnje s ploščicami, ki se polagajo brez fug?
zidarko Napisal:A ima kdo izkušnje s ploščicami, ki se polagajo brez fug?

Praviloma se "brez fug" NE polaga
Priporočam mat ploščice v svetlejših tonih. Zakaj? Pred leti sva imeli s kolegicobiro v najetem stanovanju, kjer je bila kopalnica obložena s temno modrimi, bleščečimi ploščicami. Vsaka kapljica se je poznala. Če pa si obrisal kapljico, se je poznala sled brisanja-torej bi morala zaradi ene kapljice obrisati celotno površino, če bi hotela imeti "čisto" površino.
Praviloma se res ne polaga brez fug se je pa to veliko delalo.Ravno zdaj delam nekomu kjer sem pred 25 leti naredil kopalnico brez fug pa so še vse na svojem mestu,tako ,da če imaš res to željo bi ne smel bit problem.Je pa tudi res,da se na tako položene ploščice ne da garancije.
jobizer Napisal:
Praviloma se res ne polaga brez fug se je pa to veliko delalo.Ravno zdaj delam nekomu kjer sem pred 25 leti naredil kopalnico brez fug pa so še vse na svojem mestu,tako ,da če imaš res to željo bi ne smel bit problem.Je pa tudi res,da se na tako položene ploščice ne da garancije.
Zakaj ne napišeš še, zakaj ni garancije na tovrstno delo ? Se ti ne zdi, da bi bilo fer definirati problem, da se potem ne izgovarjajo v smislu, saj mi tega niste povedali .... 8) - če že daješ nasvete... 8)
Vili k to je bilo že velikokrat napisano .Je pa fuga namenjena zaradi raztezanja in krčenja matrjalov, fugirna masa pa nima take trdote in prenese raztezanja.
jobizer Napisal:Vili k to je bilo že velikokrat napisano .
Za tistega zgoraj, ki sprašuje , enkrat premalo ... se ti ne zdi ? 8)
Saj piše v pravilih foruma ,da naj se uporablja iskalnik.
jobizer Napisal:Saj piše v pravilih foruma ,da naj se uporablja iskalnik.
itak..... 8)
Ste čisto skrenili s teme...

kakšne ploščice pa imate vi v kopalnici? Sem tik pred izbiro in se ne morem odločit, kakšne bi vzela. Malo odtehta tudi cena, saj 33 eurm2 ne dam...čeprav so mi tiste najlepše.

Pa dimenzije? Imamo mansardno kopalnico, kjer sta na poševnini 2 okna in ne bo poščic, samo okrog.
Kaj predlagate - bolj klasično velikost ali večje, npr. 75x30 cm...

....in ali mat ali sijaj??
Meni so večje ploščice lepše. Manj je fug, man se v njih nabira svinjarija. Tudi mat so manj občutljive, kot take z sijajem. Če pa boš kar naprej z cunjo tekala okrog, potem pa je vseeno.

Skok na forum:

Zadnje novice