Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Tuš kabina

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuš kabina
Te tuš kabine me bodo spravile v grob. Imamo mansardno kopalnico in ker smo bili pametni nismo tuš kad vgradili. Fiksna stena je samo ena tako sedaj potrebujem tuš kad s tristransko oblogo. No to smo našli pri Kolpasan model Blues. Težava je le da je visoka 21 cm kar pomeni, da imamo sedaj še večje težave pri nakupu tuš kabine, ker skupna višina ne sme presegati 201 cm, torej je tuš kabina lahko visoka le 180 cm.

Kolikor smo gledali pride predrago tuš kabino po meri kupovati pri Kolpasanu, gledali smo tudi Reflexove 8linija 300 ima tuš kabino visoko 180 cm pa vsi prodajalci pravijo da je zanič?), pri liniji 500 pa bi jo zopet morali delat po naročilu saj je visoka 185 cm, kar spet podraži zadevo.

Ima kdo reflexovo linijo 300 in kako se obnese? Kaj še lahko naredimo?
Kolpa ima proizvodnjo teh kabin v Italiji in je boljše,da kabino naročite v Refleksu,so veliko bolj fleksibilni kot pri Kolpi.Kvaliteta je enaka,nikakor pa ni slabša.Predlagal bi vam,da nabavite 11cm. keramično kad od Dolomitov,
Mi smo vgradili tako: .
je keramična. Višina je 95 mm. V tlaku moraš imeti prostor za sifon.
Tuš kabina je od Kolpe, tudi s treh strani, fiksna stena + kotna kabina z drsnimi vrati.
Zaenkrat se obnese zelo vredu.

LP Saša
samo meni ne dela ta link? Tudi midva imava mansardno kopalnico in se ukvarjava s kabino... sprašujem se, če je bolje imeti kabino visoko samo 180, da fantova glava gleda čez, ali eno stranico kabine po meri rezano in 50% preplačati? nisem dovolj pametna....
http://www.ceramicadolomite.it/Scheda.a ... parent=RES

Upam, da zdaj bo.
Koliko pa imaš prostora?
Pri nas so tudi moški bolj visoi, zato smo vzeli to kad in kabino od 190 cm.
Mene pa zanima ali ima tuš kad Kolpa model Blues (če jo montiraš kot prostostoječo) spodaj toliko placa, da lahko sifon povežeš z odtokom na kadi? Nimamo namreč točno tam sifona kot je luknja za odtok v kadi.

http://www.kolpasan.si/izdelki/tus-kadi ... ariety=174
Nekaj me zanima. Imam zid 29cm, ter bi si rad pred ometi naredi vgradno polico v zidu.

Nekako takole :
[Slika: contemporary-bathroom.jpg]

Bi pred ometi naredil z tankim siporexom ali z stiroudorjem?

Priporočila..?

Hvala.
Jaz imam tako poličko "vgrajeno", vendar stena ni zunanja - debelina stene je 20cm, odštemal sem ven prostor za poličko, nato so bili narejeni ometi in nato položene ploščice

Priložene datoteke
.jpg   kopalnica_polička.JPG (Velikost: 73,73 KB / Prenosi: 3599)
Kakšne so mere teh vgradnih poličk? Ne bi premajhno, ne preveliko. Wink Več kot 2, 3 šamponov ne bo.
Postavi tvoje šampone v vrsto in izmeri.
Pozdravljeni,
Mene pa zanima, če se da v to poličko vgraditi kakšno led svetilko?
Seveda se da, samo naj bo 12 ali 24V in s stopnjo zaščite IP65 ali več. Lahko daš tudi led trak v profil, ki ga na koncu še zasilikoniraš. Sem danes pečarja ravno spraševal za to poličko, pa je rekel, da je v zadnjih 5ih letih naredil ene 3 in je zadeva čisto out. Mene sicer še vedno drži, samo mero si moram izmisliti. Ploščica je 20x50, kar pa je malo dolgo in nizko za poličko.
igorigor Napisal:Jaz imam tako poličko "vgrajeno", vendar stena ni zunanja - debelina stene je 20cm, odštemal sem ven prostor za poličko, nato so bili narejeni ometi in nato položene ploščice

Prosim za mere tele poličke. Jest imam ploščice 20x50, pa pride malo prenizko in predolga, če bi jo tako dal. Razmišljam, da bi dal 30x30x10, samo pečar pravi, da bo čudno zgledalo, ker bodo ploščice toliko štukane. Kam bi jo bilo najbolje postaviti in na katero višino? Nadglavna prha je nad talevo 80cm steno.

[Slika: img20180605065514.jpg]
50x30.
Na višino 120cm.
Jaz bi naredila niso v veliosti 2h ploscic.
Več glav, več ve ...

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
26.10.2018 ob 09:59:22
Inovativnost v službi varčevanja z energijo in nižanja stroškov
Gonilna sila industrije ogrevanja, prezračevanja in klimatizacije (HVAC) je razvoj okolju prijaznih izdelkov z izjemnimi zmogljivostmi in uporabniku... Beri dalje »