Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Nizkoenegiska hiša, prezračevanje ali ne?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nizkoenegiska hiša, prezračevanje ali ne?
jst ne vem... a sem jst tolk tumpast...
al je kristjan orng trol...
al ga pa linki jebejo...
glih taprav za tanov forum!

al ga pa linki jebejo...

al ga pa linki jebejo...
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!

al ga pa linki jebejo...
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!

al ga pa linki jebejo...
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!

al ga pa linki jebejo...
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!

al ga pa linki jebejo...
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
tanov forum!
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Ta brihta je pa res našla pravi tajming za sterat stran še teh par osebkov, ki niso rekli adijo temu zjebanemu forumu...
Al je pa tudi sam le eden od skupince frocov, ki so "ustvarili" to skropucalo, pa se zdaj počuti kot novopečeni šerifov pribočnik v novi uniformi.
Ja ja, še malo pa bo nekdo lahko sam kraljeval tu, kot petelin na gnoju.
[Slika: gg.jpg]

evo zmontirano, ena od cenejsih variant :Smile

zaenkrat piha, kaki so obcutki bo pa znano cez zimo.
(26.2.2019 ob 08:44)surfer Napisal: Mi ga mamo zj švoh eno leto, super zadovoljni... Če bi se odločal še enkrat bi sigurno naredil isto...
2 E2 enoti, 2 kopalniška silvento ventilatorja in ena vhodna enota nam lufta bajto tko k smo si zamisll Smile Blo pa je okoli 2300 €

So nam pa ponujal več kot smo pol vzeli.. oni bi nam dal 3 al 4 enote tele rekuperacije ampak nimam občutka da bi z dvema kje kaj manjkalo... Še tko je pozimi prezuh zrak...

surfer pozdravljen! 
Rad bi vas vprašal, za vašo velikost (tloris) hiše in vašo(okvirno) lokacijo namestitve rekuperatorjev. Jaz imam namreč pritličje 50m2(odprti prostori brez sten), zgoraj 55m2 in so mi priporočili 6 enot. Dve spodaj+silvento enoto v kopalnico, prav tako zgoraj. 
Prav tako bi vas vprašal kako je z montažo in če se držijo dogovorjenih rokov.
Odkrito povem, da me malo "moti" cena za nakup, čeprav se mi zdi, da je sistem funkcionalen. 
Hvala za vaš odgovor
Grega
Zdravo,mi imamo 2 x e2 enoti v mansardi, ki je bivalna in ima cca 60m2, poleg tega imamo še silvento v kopalnici. Enoti e2 sta ena v otroški sobi 16m2, druga v kuhinji in dnevni sobi, ki sta en prostor cca 30m2
V pritličju imamo zaenkrat samo 1 x silvento in 1 x vhodno enoto, ker skoraj ni v uporabi.. Ko bo, če bo, bomo dodali še 2 x e2, s tem da bomo tisto vhodno enoto (ki je sedaj v spalnici) zamenjali za e2...
(26.9.2019 ob 09:17)teslam2 Napisal: [Slika: gg.jpg]

evo zmontirano, ena od cenejsih variant :Smile

zaenkrat piha, kaki so obcutki bo pa znano cez zimo.
Čestitke za novo pridobitev.
Gledam vstopno in izstopno cev, ki sta čisto skupaj.
Ali si jih zunaj peljal narazen?
Katera znamka je to in koliko te je prišlo ter za koliko m2 oz m3 pretoka?
Cevi sta lahko skupaj, ker imam za zunaj taksno kovinsko rozeto s prekatom, z ene strani zajem, z druge izpust. Nimam še zmontirano, ker še ni fasade, bom dal gor kmalu. Cevi je enostavo peljat skupaj, pa v tem kotu je precej na tesno vseskupaj...

Rekuperator je pa Vailant Recovair. Na max je še kar glasen, tam pri 120m3/h se pa ne sliši več skozi vrata od utility. Če bo potrebno bom še malo zvočno izoliral. 

Razvod od razdelilcev po hiši sem sam naredil in tako zmanjšal cca 80% stroškov montaže.  Je pa veliko dela in živcev, ko maš 22 fi 75 cevi v enem kotu Smile

vseskup je malo čez 4k, vrnjeno pa dobim še 20% od ekosklada...
Mene bi tukaj v tej temi glede rekuperacije zanimalo predvsem kako se spopadate z učinkovitostjo glede na notranja vrata ali morajo biti kakšna posebna ali kakšna druga rešitev ?  Saj naprimer da imaš pritlično hišo in z 10 sobami rečmo 160m2 in glede na to da pri nekaterih sobah želiš da dobro dihtajo vrata in se ne sliši vsega v sobo. Kako pol prehaja zrak v sobo . Predvidevam da nekako zrak po hiši more krožit kljub z zaprtimi vrati
Moja rešitev: https://www.podsvojostreho.net/forum/sho...#pid381351
(29.10.2019 ob 11:46)Fantocci Napisal: Moja rešitev: https://www.podsvojostreho.net/forum/sho...#pid381351

Zanimiva rešitev vendar ali je omejeno koliko izpihov ter vpihov lahko imas ?  Sam imam v zasebnem prostoru ločeno od ostalih še kopalnico zraven sobe z spalnico in garderobo.  Ter 3 sobe so nekoliko skupaj in vse bi potrebovale zgolj izpih ker so kopalnica / shramba in vhod ( vetrolov ) ... se v takšnih prostorih bolj splača dat en močnejši izpih ter na obe strani rešetke ? Ali kakšna druga rešitev.
Pretoke moraš vedno uravnovesit, ne gre drugače. Koliko je vpihov, toliko moraš ven vlečt.

Pri meni je pač spalnica ločena od vseh ostalih prostorov (lahko bi rekel zatesnjena), ima pa dva vpiha in dva sesalna, zaradi manjših pretokov in posledično hrupov v ceveh. Gledano iz ostale hiše: kot da je sploh ne bi bilo. Zaradi tega je seveda sama izvedba dražja (v eno sobo grejo skupno štiri cevi po 30m3/h) ampak to sem vzel v zakup zaradi drugih prednosti te izvedbe, predvsem akustične izolacije. Pa kot sem tam na linku razložil:  sesalna ventila sta skrita v steni garderobne omare z lamelnimi vrati, tako da se mi hkrati prezračuje še ona; obleke tako niso nikoli zatohle, tudi tiste ne, ki jih poredko oblečemo.

Imam pa eno poenostavitev: shramba (ki meji na strojnico) se mi prezračuje tako, da zrak potuje vanjo iz jedilnice (skozi režo pod vrati) in nadaljuje pot skozi njo do preboja v strojnico tik pod stropom. Sesanje je v strojnici. Preboj je prazna cev fi120 ki me ne moti ne v shrambi ne v strojnici.
S tem sem prišparal en sesalni ventil, ker se mi shramba prezračuje "spotoma".

Skok na forum:

Zadnje novice

Na ogled hiša Lumar PRIMUS-R 150 iEDITION
03.12.2019 ob 12:00:58
Na ogled hiša Lumar PRIMUS-R 150 iEDITION
V podjetju Lumar v soboto, 7. decembra 2019, med 10.00 in 16.00 uro, zaradi velikega zanimanja pripravljajo nov dan odprtih vrat na prvi... Beri dalje »