Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Nizkoenegiska hiša, prezračevanje ali ne?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nizkoenegiska hiša, prezračevanje ali ne?
Samo notranje kroženje preko filtra, ki pobere del maščob.
NImamo nape in je ne želimo. v hiši dve leti z rekuperacijo...
Fantocci kje pa taka napa potem piha zrak nazaj v kuhinjo? Je to kje na spodnjem delu ali je potrebno dati kam kakšno rešetko (to verjetno potem izgleda precej grdo). Lahko kakšno sliko? Še najbolj pa me zanima za vgradno izvlečno.
1794 Napisal:Lp. Da še jaz dodam lonček ;-)
Ali imate v kuhinji kljub rekuperaciji kuhinjsko napo ali ne. Vsak prodajalec mi pove drugače pa me zanima iz prakse

nimamo in ne pogresamo (po letu in pol izkusenj). v casu kuhinjskih akcij se vklopi intenzivneje prezracevanje. na odvodih v kuhinji so namescene sobe z filtrom.
jaz je tudi še nimam, ampak jo bom dala. Zaradi rekuperacije in tistega filtra na odvodu gor se mi sicer toliko ne mudi, ampak vseeno raje vidim, da mi večji del maščobnih delcev pobere napa kot rekuperacija. in ker le ta seveda ni točno nad šporgetom, še vso pohištvo in stene na poti.
rtmktl Napisal:Fantocci kje pa taka napa potem piha zrak nazaj v kuhinjo? Je to kje na spodnjem delu ali je potrebno dati kam kakšno rešetko (to verjetno potem izgleda precej grdo). Lahko kakšno sliko? Še najbolj pa me zanima za vgradno izvlečno.

Mi imamo fiksno pod omarico, ki ima spredaj-zgoraj rešetke. Piha proti sredini kuhinje v strop, kjer pa se nahaja odvodni ventil (ki ima seveda tudi svoj filter). Ne vem pa, kako je pri izvlečni.
Nimamo nape(in je super tako), 120m3 prezračevanje dobro odvede zrak. Na odvodih imam homemed filtre (izrezani iz protimaščobnega napa filtra)
Tisti, ki nimate nape: ali imate omarice nad štedilnikom in koliko odvoda imate v bližini štedilnika?
pri nas: kuhalisce je na otoku, ca. 2,5m od stene. odvodi so za kuhliscem v smeri stene, ca. 0,4m od stene. (kot je bilo svetovano s strani B. Jermana).
v teoriji bi naj delovalo tako: prostor je velik 48m2, dovodi so v bivalnem delu prostora, zrak potem zaokrozi po prostoru, spotoma "pobere" kuhinjske vonjave nad kuhaliscem in za kuhaliscem zapusti prostor. iz tega razloga je tudi bilo svetovano, da odvodi niso nikoli neposredno nad kuhaliscem.
Pri nas kuhališče ni "na prepihu" med dovodom in odvodom, ampak pri steni, zato mislim da bomo potrebovali napo, ki bo paro iznad kuhališča usmerjala v smeri odvodov. Poleg tega imamo v prostoru samo 60 m3 dovoda in 60m3 odvoda.
ja, tu imamo podvojeno - se pravi nazivnih 120m3 in, 120m3 out oz. v praksi nekje do 160/160.
Jaz jo bom dal to:

http://www.bielmeier-hausgeraete.com/fr ... 0-0360-050

Ker je poceni pa lepa tudi. predvsem za lovljenje maščobe.
Živijo,

berem a ne najdem točno odgovora na to kar me zanima. Tudi ponudniki rekuperacijskih sistemov niso preveč v pomoč, saj jim je - logično v interesu zadevo prodati.

Kako je s sistemom v stanovanjskem bloku? Velikost stanovanja 68mˇ2, 4 nadstropje pod streho (če igra kakšno vlogo). Nekako ne najdem da bi kdo zadevo implementiral v stanovanje.

Kako je potem če si zaželim odpreti okna (vem da je z rekuperacijo vedno svež zrak in ni potrebe ampak vseeno) - se kaj zgodi s samim sistemom v zvezi preobremenitve?

Mašenje filtrov in cevi s prahom če je sistem recimo med dopustom neaktiven?

Hvala za vso pomoč. Me zanimajo res objektivna dejstva, to da nekateri prisegate na okna sem že prebrala Smile
Brez problema odpiras okna. Lahko non stop. Ce je sistem ugasnjen pa se tudi nic ne dogaja z njim.
V bloku je "lazje" vgraditi lokalno prezracevanje...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Implementacija je seveda možna. Največja dilema je ponavadi kje vleči razvode. V stanovanjih se tako večinoma potem odločajo za bolj ali manj učinkovite lokalne rekuperatorje.

Okna se vedno lahko odprejo, nikjer ne piše da jih moraš imeti vedno zaprta. Sistema to ne bo nikakor preobremenilo. Se bo seveda začasno podrl načrtovani tok zraka ki ga ustvarja rekuperacija ampak to ni nič narobe.

Ni potrebe, da bi sistem ugašali, porabi izjemno malo elektrike in v času dopustov ga daste na minimum in je to to.

Skok na forum:

Zadnje novice