Splošno > Sam svoj mojster
kurjenje v naravi

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kurjenje v naravi
lp
Zanima me ali se lahko zunaj zakur recimo kaka trsovina od brajd ali podobno?
Enkrat mi je en iz okoljske branže povedal da se lahko kuri če maš narejeno kurišče se pravi zabetonirano okrog da ne delaš nesnage v naravi in je potem namenjeno zgolj kurjenju?
• Odpadki naj bi se v naravi sežigali le podnevi med 8. in 18. uro, ob stalnem nadzoru odraslega človeka. Ob vetrovnem vremenu odpadkov ne sežigajte.
• Kraj njihovega sežiganja naj bo oddaljen najmanj 100 m od stanovanjskih in drugih zgradb, najmanj 50 m od javnih prevoznih poti in najmanj 20 m od parkovnih površin, skupin dreves in zaščitenih rastlin.
• Ogenj pogasite tako, da žerjavico polijete z vodo ali jo posujete z zemljo ali peskom, nato pa jo še poteptate.
• Če nameravate sežigati večje količine naravnih odpadkov, obvestite o kraju in času njihovega sežiganja odpadkov tudi gasilce oziroma center za obveščanje na številko 112.
• Če vam je ogenj ušel izven nadzora takoj pokličite 112.
• V obdobju velike požarne nevarnosti je prepovedana uporaba odprtega ognja v naravi. Po razglasitvi velike požarne nevarnosti je treba dosledno upoštevati predpisane ukrepe.
• V sušnem obdobju se je treba v naravi izogibati predvsem:
• nenadzorovani uporabi ognja in sežiganju odpadkov, zlasti na njivah, vrtovih, sadovnjakih, ki so v bližini gozdov
• kajenju v gozdovih in njihovi neposredni bližini
• kurjenju žarov zunaj urejenih kurišč
• odmetavanju ne ugasnjenih cigaretnih ogorkov in lahko vnetljivih materialov iz vozil.
PGD
Ojla

Mene pa zanima, kam lahko prijaviš kurjenje v naravi. Ena naša soseda vsak drug dan kuri na travniku (staro gnilo travo, veje...) . Gost bel dim se vali čez celo dolino....da ne omenjam smradu, ker res ne vem , kaj vse kuri. In to vedno proti večeru, ko končno lahko odpreš okna in potem zasmradi vso hiši. Da ne omenjam kako smrdijo cunje, ki se zunaj sušijo.
Soseda ima pač prebliske in nagaja osalim sosedom (sama nekomu povedala, da to nalašč počne). Z lepo besedo ne gre, ker je pač žleht. In vedno bolj razmišljam o tem, da ji nekoga pošljemo, ker to postaja nevzdržno.

Koga torej? GAsilce, policijo, kako inšpekcijo?
Mesarja ? Smile

Hec ...
prideš?
Jst tudi ukurim in sosedom občasno smrdi (najbližji sosed čez 300 metrov stran) in se nekaj bunijo in jih takoj kontra zatrem z pojasnilom da zaradi njihove razvožene gnojnice nisem mogel dihat..kao :mrgreen:
Poglej, tukaj ne gre za to, da bi jaz iz žlehtnobe prijavljala sosede. Nikakor. In se tudi ne bi bunila, če bi vsake kvatre zakurla in nas zadimla. Ni panike. Tukaj gre pa prav za namerno zajebavanje, da pač nagaja. Že prej je imela prebliske, da je naprimer spuščala kokoši na sosedove vrtove, da so vse požrle in podobne fore. KEr je pač žleht.

In počasi tudi ostalim prekipeva ta njena žlehtnoba, ker že prekleto dolgo vsi prenašamo nene fore. In verjem, da mi je res zadnja stvar, da kličem kako inšpekcijo. Samo očitno drugače ne gre.

Ko pa smrdi po gnojnici, ali pa ko kdo pod oknom ob 6-ih zjutraj nabija kosilnico, se pa niti malo ne obremenjujem, ker tu ne gre za žlehtnobo. MI/ nam pa živce žre stara koka, ki očitno nima kaj drugega počet kot zajebavat folk.
Kaj, ko bi poskusil z mletjem? Potem ne bi bilo nobenih problemov, na koncu pa še dober kompost.

Lp J.
Prej kot slej bo nehal kurit...zaradi žlehtnobe-če ga boste pustili pri miru, se bo naveličal, če pa kuru zaradi pač viška odpadkov...no ma v obeh primerih mu bo zmanjkalo materiala za kurit. Big Grin
Glede kur...če nimaš dobro ograjeno, same pobegnejo, da bi pa naredile neko gromozansko škodo v kratkem času pa ne vrjemam Smile
Za kure so najboljši haskiji...jih tiktav pomori
Ej no, če je že taka usoda namenjena, ji raje sam zaviješ vrat pa v lonc vržeš Tongue
tinkarica Napisal:Poglej, tukaj ne gre za to, da bi jaz iz žlehtnobe prijavljala sosede. Nikakor. In se tudi ne bi bunila, če bi vsake kvatre zakurla in nas zadimla. Ni panike. Tukaj gre pa prav za namerno zajebavanje, da pač nagaja. Že prej je imela prebliske, da je naprimer spuščala kokoši na sosedove vrtove, da so vse požrle in podobne fore. KEr je pač žleht.

In počasi tudi ostalim prekipeva ta njena žlehtnoba, ker že prekleto dolgo vsi prenašamo nene fore. In verjem, da mi je res zadnja stvar, da kličem kako inšpekcijo. Samo očitno drugače ne gre.

Ko pa smrdi po gnojnici, ali pa ko kdo pod oknom ob 6-ih zjutraj nabija kosilnico, se pa niti malo ne obremenjujem, ker tu ne gre za žlehtnobo. MI/ nam pa živce žre stara koka, ki očitno nima kaj drugega počet kot zajebavat folk.

Samo tale soseda sigurno ni "z`gorenske ejga". Ker kure nebi več nazaj prišle-bi poniknile. Drugače sem pa tudi jaz proti kurjenju v strnjenem naselju. No take stare koke se da hitro zrihtati s kako dostavo gnoja ponoči pred vrata recimo.
Mater imate ideje.Kaj pa,če bi stopila do nje in ji zagrozila z inšpektorjem,samo počakaj da bo objavleno v javnih
opčilih prepoved ukurjenja v naravi,takrat iskoristi priliko in poskusi s tem.
Pa veliko sreče s sosedo. :roll:
l.p.cratos
Veliko sreče s pravno državo.
berghaus Napisal:
• Ogenj pogasite tako, da žerjavico polijete z vodo ali jo posujete z zemljo ali peskom, nato pa jo še poteptate.
Evo...se ukuri na veliko :twisted:

Žerjavce ne mislim teptat ali kaj šele polit z vodo :evil: saj bo čez dve ure kot naročena za krompirček 8) 8) 8) ..hladil se pa bom s cvičkom 8) 8) 8)

Naj živi kurjenje v naravi :!: :!:

[Slika: fotografija0964.jpg]

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
11.10.2019 ob 09:01:30
Zemeljski plin – udoben, varčen, varen in ugoden
Zemeljski plin je vsestransko uporaben energent – v gospodinjstvu ga tako uporabljamo za ogrevanje prostorov, pripravo tople... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
07.10.2019 ob 07:59:04
Odločitev, ki zagotavlja zdrav način življenja, udobje in dolgoročne prihranke
Dom je tam, kjer se počutimo prijetno in varno. To je prostor, kjer se lahko sprostimo, odmislimo vsakodnevne tegobe in zadihamo s... Beri dalje »
Otroška soba v mansardi
03.04.2018 ob 18:21:19
Otroška soba v mansardi
Marsikdo reče kaj pa je takega narediti otroško sobo v mansardi. Glavno je, da sobo okrasimo z nekaj junaki iz risank in to je to. Je res, da je to... Beri dalje »