Splošno > Skupinski nakupi
Nakup kitajske toplotne črpalke

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup kitajske toplotne črpalke
torej zanima me koliko bi vas bilo interesentov za nakup split inverter toplotne črpalke iz kitajske.

nekaj osnovnih podatkov:
- kompresor toshiba
- delovanje od -20 do +35
- pri 9kw modelu je COP/EER (min/max) 4,11/2,82
- električni grelec 2kw
- plin R 410
takšne podatke so mi poslali...

na razpolago so 9kw, 12kw in 15kw

cena z prevozom, glede na pogovovor z uporabnikom foruma, kateri jo je že pripeljal v slovenijo bi bila cca 1600 eur( lahko manj glede na količino in transportne stroške )
se pa toplotne črpalke že prodajajo v sloveniji pod drugo blagovno znamko in višjo ceno...

lp,
Torej glede na to da bi bil skupinski uvoz, misliš da ne bi imeli problemov s carino v SLO in zagotavljanjem EU CE norm?
Vem da lahko za osebne potrebe prepelješ kakršno koli zadevo tudi če je delana za ameriški trg in ima 110 V napajanje. Ampak pri skupinskem uvozu ali še huje preko firme pa morajo biti vsi pogoji za EU izpolnjeni.
Pišem pač tko da ne bi bilo potem komplikacij glede tega.
Poznam primer velikega podjetja v MB, direktor je moj frend in ko sem sam v DE kupil vakumske kolektorje komplet set 300l SV inox, me je prosil da pred mojo montažo posodim na testiranje kolektorje in so se mu zdeli OK. Zato je naročil na Kitajskem in ko so prispeli je bla štala, ker ni bilo vseh certifikatov za dobit.
Pod katero blagovno znamko, kateri model? Da imamo vsaj približno občutek.
tudi sam bi bil zainteresiran za nakup, vendar če je res vse OK in če bi bila v Slo tehnična podpora?
dejmo prvo sploh videt koliko nas je interesentov, da nebom za brez veze rajcal kitajcov Smile
če bi bilo vse ok bi nakup speljali do nekje konca januarja...
Zuja lahko organizira vse okoli transporta (glede na to da mu je kar uspelu pri kamenju).
Pa je tukaj kdo, ki ima tako TČ že vgrajeno? Zadeva štima?
bernik Napisal:Pa je tukaj kdo, ki ima tako TČ že vgrajeno? Zadeva štima?

četudi ne štima, je še vedno 3× cenejša kot pri nas :mrgreen: Tole ok eko sklada ker kao dobiš nazaj, v bistvu pa prodajalci več zaslužijo ker so toliko dvignili cene :roll:

Jaz glede transporta lahko uredim, BP ampak okoli TČ pa se ne bi dajal, ker nisem toliko tehnično podkovan.
PS: koliko jih gre v 20ft container? Big Grin

Kakor razumem so take cene TČ zrak/voda okoli 7.000€?
torej interesenti:
trije za enkrat dopišite se, o znamki, dostavi, transportu, carini ter vsem ostalem bomo govorili ko bo znano število interesentov...
do kdaj določimo datum vpisa interesentov?

cardynal- 9kw
GRADIM- ?
zuja-?
dimenzije so:
zunanja enota: 880x1230x360
notranja enota: 450x55x255

plus pakirung Smile
cardynal- 9kw
GRADIM- ?
zuja-15kw
zuja Napisal:PS: koliko jih gre v 20ft container? Big Grin

Kakor razumem so take cene TČ zrak/voda okoli 7.000€?

odvisno.
8kw Toshibo Estio se da dobit s freonsko povezavo (=osnovno montažo), računom, 8.5 DDV, garancijo, odbito subvencijo za dobre 4 čuke....?!
samo....smo še na hladnem....
potem so še vse povezave na ogrevalni sistem, toplo vodo, bojler, ventili............ipd. nujne zadeve za skompletiranje kotlovnice...pa kar mirno dodajte min čuka in pol....pa smo "tu neki"....
pri kakšni 11kw moči....se že takoj pogovarjamo o min 1k€ dražji napravi.... 9 + ostalo....
pa saj te cene so že bile predebatirane tu na forumu. ni neke znastvene fantastike.

sedaj se pač pogovarjamo o xy mašinci, recimo moči cca 10kw, za 1500-2000€! POZOR: govora je samo o napravi!

Zanimov, da uporabnik @MI2 navaja...v eni drugi temi, da je pri nakupu dobil še kar nekaj robe zraven, za skompletiranje same povezave in zagon. Natančno se ne spomnim kaj in v kakšni vrednosti. šteje pa.
cardynal- 9kw
GRADIM- ?
zuja-15kw
fery-12kw
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
cardynal- 9kw
GRADIM- ?
zuja-15kw
fery-12kw
hormilo-9kw + eventuelno za Mamo še eno 12 ali 15kw

Skok na forum:

Zadnje novice