Opremljanje doma > Bela tehnika
Dober sesalec

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dober sesalec
Sama imam žal slabe izkušnje.

Prvo smo imeli en stari Thomosov (ne vem kako se točno napiše) sesalc, ki je bil super (voda+vrečka).
Nato je mamo prešinilo, da bi ona kupila takšnega brez vrečke. In ga je kupila. Pa smo po nekaj dneh truda ugotovili, da je tisti stari 100 x boljši in smo samo starega uporabljali. (filter smo čistili zunaj pred hišo s kompresorjem za zrak, filter je bil vedno umazan). :twisted:
Lani pa je kupila Philipsovega na vrečke (ima takšno vrečko, da se prazni)...uporaba je zadovoljiva... oz. za naše potrebe super, več ne potrebujemo.

(za noben sesalec ne poznam podrobnejše oznake, lahko samo povem kakšne barve je kateri :lol: )

Sesalnik brez filtra sem potem "podedovala" in je sedaj na moji hiši...me je ravno zadnjič razpizdu k xy?%%$ :evil:
nelika Napisal:kakšne pa imate izkušnje s sesalci na posodo- da ni vrečk???

izjemno slabe. Voda sicer odlično filtrira, nabere se pa takšna svinjarija, da se zbruhaš, ko jo izlivaš!
kateri pa so tisti bistveni podatki-tovarniški,ki ločujejo dobre od slabih?
kaj je boljše vrečka ali filter-kot ga imajo industrijski?
Najpomembnejši podatek je sesalna moč - to niso "W" napisani na mašini. Sam imam doma Karcherja 1400W (ja še vedno) in ko je prazna vrečka se cev kar prilima na tla. Moja takoj pogrunta kdaj sem vrečko menjal :-)

Vrečka je za normalno delo skoraj nujna... če je kvazi cilkonski imaš v posodi svinjarijo, ki jo gledaš in ni ravno najbolj okusno. Poleg tega se ta posoda s časom umaže...

Vodna filtracija je fina, ker je najboljša, ampak po vsakem sesanju ti vzame še najmanj 15 minut dela. Sicer to kar spiraš te po eni strani razveseli (uuuu kolk je fino posesano), po drugi strani pa je bljak.

No, potem imaš pa še kaftor glasnosti in pa cene vrečk. Ena vrečka za mojega Karcherja je skoraj 5€ (!), če me spomin ne vara....
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Pri nas so pa povsem solidne izkušnje z nekim Electroluxom, ki ima dvojni filter, za katerega sam ugotovi, kdaj je preveč zabasan in se ga potem obrne, tako da filtra zamenjata položaj in jih potem še sam spiha. Kar posesa, se nabere v enostavno snemljivi posodici, ki jo izpraznem v kanto za smeti. Pri hiši je več kot 5 let, zamenjal pa je podedovanega Vorwerka, ki mu je odpovedal motor.
Nebomgabiksal Napisal:Najpomembnejši podatek je sesalna moč - to niso "W" napisani na mašini. Sam imam doma Karcherja 1400W (ja še vedno) in ko je prazna vrečka se cev kar prilima na tla. Moja takoj pogrunta kdaj sem vrečko menjal :-)

Vrečka je za normalno delo skoraj nujna... če je kvazi cilkonski imaš v posodi svinjarijo, ki jo gledaš in ni ravno najbolj okusno. Poleg tega se ta posoda s časom umaže...

Vodna filtracija je fina, ker je najboljša, ampak po vsakem sesanju ti vzame še najmanj 15 minut dela. Sicer to kar spiraš te po eni strani razveseli (uuuu kolk je fino posesano), po drugi strani pa je bljak.

No, potem imaš pa še kaftor glasnosti in pa cene vrečk. Ena vrečka za mojega Karcherja je skoraj 5€ (!), če me spomin ne vara....
se pravi sesalna moč-katera pa je tista taka prava,je 400w dovolj?
ampak ko sem polagal laminat sem imel sposojen industijski sesalec z filtrom,se pravi cikolnski,se mi je zdela dobra zadeva,filter stepeš in očistiš kar pa je v posodi pa enostavno streseš ven,pa tud ni težav,če malce večje kose sesaš
a tole je za kaj
http://www.merkur.si/aparati/sesanje/su ... -care.html
A noben ne prebere teme, ZPS je testiralo veliko sesalnikov in je na prvem mestu omenjeni electrolux ultrasilencer 3932,....
Sem sam probal oba v trgovini in je philipsov konkretno bolj glasen......
Moj ima vrečke, kupljen kr en gorenje, tam okol 100 eur, , lahk da sem se zlagala... Pa ti povem, če je dober, če ne bo crknil, ker z njim sesam kletke od mojih žvadi, ko je notri marsikaj... Mislim, po ročnem čiščenju se še najde.

Sem hotela sicer sesalec na posodo, sam jaz sem zelo občutljiva na razne žuželke itd. in ko bi mogla to čistit, bi mi šlo na bruhanje... Zato sem se odločila za tega, pa bomo videli, še vedno lahko menjam.
Mi ga imamo od Silve. Jaz sem zelo zadovoljna. Ga ne zamenjam za noben sesalec na vrečke. Po vsakem sesanju ga izpraznim in filter posesam s starim sesalcem. Ima vedno tistih 2000 W moči ne pa tisti na vrečke. Ko je vrečka nova, sesa s tako močjo, kot na njem piše, že naslednjič pa več ne.
Citat:Po vsakem sesanju ga izpraznim in filter posesam s starim sesalcem.
To mi pa ni jasno. Zaradi tega naš sesalnik stoji in smo kupili novega ker resnično nimam volje, da bi v 5 min posesala stanovanje, nato pa bi sesalnik čistila 15 min...in to še z drugim sesalnikom...mi je dobesedno norost. :roll:

Res mi ni jasno kako se vam da, zraven pa še hvalite sesalnik. (Mi smo ga čistili zunaj s kompresorjem za zrakom...pa si lahko mislite kakšna sem bila po uporabi takšnega sesalnika.

Po tem, ko sem prebrala tvojo znamko sesalnika sem se spomnila, da smo mi imeli tudi to znamko in je to bil stran vržen denar.
Sem kar pike dobila po sebi, ko se spomnim na ta sesalec...pa še 4 sobe nisem mogla posesat, ker se je v četrti sobi vedno ugasnil (predvidevam zaradi pregrevanja?).
Mimika: to je moja izkušnja in tako sem pač napisala. Imela sem prej sesalec Elektrolux na vrečke. Enkrat sem z njim sesala v kleti betonska tla. Pa niso bila močno umazana. Pa je crknil. Smo ga dali popravit, je delal en teden pa je spet crknil. Z Silvinim sesalcem na hepa filter sem sesala celotno podstrešje, klet, pred hišo stiroporove kuglce po tistem, ko smo delali fasado. Pa do sedaj ni crknil. Menjala sem le en filter, ker je bil že močno umazan. Stal je dvajset evrov. To so bili v osmih letih, kar ga imam vsi stroški. Zakaj potem ne bi smela biti z njim zadovoljna in to tu napisati na forumu?
Nisem te mislila napadat, ampak sama sem mnenja, da se pohvali DOBER sesalec. Moja razlaga besede DOBER je (poleg tega, da je lahek, tih, okreten, po želji xy) tudi, da ga ne rabiš z drugim sesalcem čistit...upam, da razumeš kaj mislim.

Se pa tudi v tej temi pokaže kako smo si ljudje različni. Enako kot, če bi šli primerjat avtomobile...vsak ima drugačni kriterij, tako je tudi pri sesalcu.
(Meni je moj avto dober, pa čeprav ni vreden več kot 3000€, verjetno jih bi pa tu 90% napisalo, da je moj avto zanič, ker...
Sicer pa, da imam možnost bi svoj super truper dober avto zamenjala s katerim novejšim, večjim, močnejšim,...
)
Po mojih izkusnjah, tudi s tastovim vodnim sesalcem, sem preprican, da so sesalci.... in Vorverk. Z velikim V. ;-)
So pa dragi. Ne vem, če se splača dati toliko za sesalec, razen, če imaš alergike pri hiši.
Mimika: zakaj bi to razumela kot napad? Takšna je pač moja izkušnja. Memi je pomembno, da imam stanovanje konkretno posesano pri ne prevelikem izdatku za sesalec. Briga me njegovo ime! Glavno, da sesa v redu.
Ali si kdo upa napisat koliko stane Vorverk?
(Nek osnovni model za sesat kakšen tepih, laminat in ploščice...brez nekih dodatnih nastavkov)

(Moja tiha želja, ko bo enkrat hiša zrihtana pa denar pri hiši :lol: )

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »