Opremljanje doma > Kopalniška oprema
geberit & grohe

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
geberit & grohe
sem pred nakupom podometnega kotlička za wc in moj vodovodar je zaljubljen v Geberit, meni pa se zdi univerzalni komplet od Grohe zelo dober pa še cenejši je s tipko kot Geberit brez tipke.Geberitov model je mišljen duofix, Grohe pa njihov univerzalni.Ima kdo kaj izkušenj s temi Grohe variantami?
Povej točno kateri podometni sistem od Grohe-ja si gledal. Morda lahko zrihtam kaj ceneje.

LP
Zakaj pa duofix, ali imaš predelne stene iz knauf-a? V nemčiji staneta Geberit in Grohe do evra enako.
ne stene imam iz modula.Duofix je izbral vodovodar.Katerega pa bi naj vzel od Geberita?Cel bo skrit v steno.Grohe je Rapid SL za wc če sem prav razumel.
Kombifix je namenjem vzidavi v zidano steno.

Duofix je namenjen vzidavi v montažne stene, s tem, da gre tudi v zidane.

Meni so v eni trgovini prodajali zgodbo, da je Duofix boljši, ker se noge oprejo v tla. Potem sem iz Nemčije naročil Kombifix in zraven vzel še konzole, ki ojačajo montažo. Mi je vodovodar potel rekel, da sem vrgel denar stran. No, je imel kar prav, ker zaradi višine tlakov24cm konzol ne morem montirati. Tako, da imam dva kompleta konzol viška.

Je pa v Sloveniji Duofix precej drag.
Če boš vzel Geberit -duofix -zagotovo ne boš falil varianto.Saj ima ojačano z nogicami (vodovodarju je tudi lažje naštimati višino predvsem zaradi tlakov) Ker pa je Gebrit že dolgo časa na tržišcu,pa ima tudi hvalevredno dobro kilometrino).Jaz imam vgrajena dva omenjena kotlička(že 3 leta),brez kakršnih problemov.Sosed pa je pred časom renoviral kopalnico in dal notri LIV-pa pravi da ni zadovoljen.
Mislim - pa da ima najboljše cene za kotličke GEBERIT,LIV,GROHE itd podjetje ***EPP***
Živijo! Mene pa zanima če je kdo že gledal ali kupil spodnjo inštalacijo za odtok tuša:

http://www4.geberit.com/sl/si/baddesign/shower.aspx

Kakšna so vaša mnenja in kakšna je cena? Me je navdušil ...vendarle ne vem na kakšen princip voda odteka. Zgleda super.
bom kar tu izkoristil temo, da ne odpiram nove.....

sem v fazi izdelave kopalnice in izbiram med podometnima kotličkoma Grohe uniset in Geberit Kombifix.....

Grohe je najmanj pol cenejši od Geberita, me pa res zanima ali je vredno dati več denarja za Geberit oziroma ali je Grohe po vaših izkušnjah tudi vreden denarja?

Sam imam v trenutnem stanovanju sicer samo Grohe pipe in so super, ne vem pa kako je s podometnimi kotlički.....
Pol cenejsi dvomim, da je. Kombifix te pride 160€, te pa pri tipkah Geberit mocno opali, steklena te lahko pride tudi 500€. Poglej se Liv, tam so tipke smesnih cen, kvaliteta je pa baje po novem tudi ok.
Sem se odlocil kar za Grohe, sem ga dobil pol ceneje kot geberit, Liv pa vidim v sluzbi da res ni vreden razmisleka, se ful kvari
Tudi jaz sem vzel Grohe, v uporabi slabo leto, bp.
Koštal me je 99€ + tipka, bela 23€, v Jagru.
Lp.
Grohe imam že 7-8 let brez kakršnega koli problema. Rapid SL.
Tipka je občutno cenejša kot pri Geberitu in tudi majstru ni bilo težko vgraditi, glede na to da še ni nikoli do takrat Grohe vgradil.
Tud mi smo vzeli 2x grohe, cena za en komplet brez tipke 92€ z dostavo. Za kletni wc pa sem vzel v lokalni kmetijski zadrugi nek komplet No Name, podometni kotlicek, navadna bela tipka, wc skoljka in wc deska za 130€.
Obstaja Grohe tako da je tipka zgoraj in "nizek" podometni kotliček?

Okno je na višini 87cm, in bi moralo biti pod tem.

Skok na forum:

Zadnje novice