Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
Montažne hiše KucaMont oz. Asu

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Montažne hiše KucaMont oz. Asu
PozdravljeniSmile

Po ogledu skoraj vseh slovenskih ponudnikov montažnih hiš, sem še malo pobrskal po ostalih državah bivše Juge.

Ko sem opazil firmo KucaMont v Srbiji in njihovo ponudbo majhnih atrijskih hiš, sem bil nad videnim zadovoljen ("ljubezen na prvi pogled"). Majhne atrijske hiše po zelo ugodnih cenah. Vauuu, tole bom pa imel! Je bil prvi stavekSmile Potem sem po enem tednu brskanja izvedel, da imajo podružnico v Slo., imenovano Asu.

Zanima me, če kdo pozna to firmo? Kakšne so izkušnje z njimi? Je vse tako, kot mora biti ali so po domače povedano "kekci" glede vsega skupaj?Smile

Za tiste, ki obvladate zadevo, bi bilo lepo od vas, da komentirate tudi kvaliteto tehničnih opisov in še kakšne podrobnosti...sam sem sicer nekaj primerjal z drugimi firmami, ampak sem glede tega šele začetnik...

Zanimivo je, da sem se v približno dveh tednih naučil veliko o hišah in gradnjah, ampak verjamem, da tole še ni 1% tistega, kar bi moral vedetSmile

Sem tudi klical v Asu (Mozirje) in povprašal malo, ampak mi je čisto jasno, da to kar govorijo ponudniki ni nujno vse tako lepo, kot se zdi na prvi pogled.

Torej želja je majhna atrijska hiša max. 100m2 po "ugodni" ceni...kaj priporočate?

Hvala vsem!
Krsone
Resnično ni nikogar, ki bi imel kakršne koli izkušnje s to firmo?
tole se mi zdi nemogoce, mogoce ker sem navajen oderuskih cen nasih ponudnikov :o pa mi je vse, kar je ceneje, potem nemogoce Smile
Saj zato pa sprašujemSmile noben forum nima o njih nič zapisanega...ampak dejansko obstajajoSmile tole nam je predlagal en znanec, ki je hotel hišo od njih, ampak se je potem pozneje odločil za svojo gradnjo (pomagali so mu prijatelji).

Ker majhnih atrijskih hiš drugi ponudniki nimajo, smo se osredotočili na njih.., ampak še nič konkretnega...
tkole bom rekel, glede na cene za IV. gradbeno fazo so kar ugodni, samo je problem, ko nikjer ne najdem cene za "kljuc", razen pri tipskih hisah ivanjica Smile-editConfusede pri tipskih nisem nasel, se pardoniram
Jaz sem primerjal z enim od drugih izvajalcev in pač prištel k tej 4.faziSmile po telefonu so rekli, da se mora narediti pogodba glede na 4. fazo, ker je odvisno od tega, kaj boš imel vse všteto oz. katere materiale...

No pa bi te prosil (če se razumeš v te stvari), da malo pogledaš, če imajo kakšne "fore"... malo sem primerjal te stene, izolacije itd. pa nisem videl velikih razlik...ampak, kot je bilo rečeno sem še začetnik glede tegaSmile
HvalaSmile
nisem poznavalec, tudi sam bi/bom gradil, samo ce bo montazna na kljuc za smesnih 70k na primer, potem nimam kaj razmisljat.
A ni bilo o teh hisah Ivanjica ze nekaj napisanega na tem forumu?
Nevem, nisem bil pozoren, ko sem iskal ime ponudnika in ne točnega imena hiš...,ker se ne zanimam za Ivanjice, ampak bungalowe...mogoče pa res, tam kaj piše o ponudnikuSmile grem iskat...
Ko vidiš "Kuča...." :lol: v imenu firme samo beži stran,ker ne bo kvalitete ,ne rokov in ne narejeno po sedajnjih sodobnih zahtevah.....
To govoriš iz izkušenj oz. poznaš njihovo delo?
audio... verjamem, da si ne moraš predstavljat, da bi ti južnjaki gradili hišoSmile tudi sam sem razmišljal podobno, zato pa sprašujem tukaj, da se (mogoče) prepričam v nasprotnoSmile
Ko si omejen pri financah je pač takole...

Konec koncev že polovico Slovenije gradijo drugi narodi..., če bi bilo vse OK, potem bi mogoče podpisal pogodbo z njimiSmile

Ampak do tja, je še dalečSmile
Saj je bilo že pred časom kar nekaj montažnih hiš narejenih od tam, oz mislim, da je bila to Krivaja - Zavidoviči, pa še vedno stojijo. Vse je verjetno v natančnem dogovoru o materialih, kvaliteti, rokih, nadzoru in s tem pogojeno plačilo. Navajajo , da imajo pridobljene certifikate, če to drži potem bi moralo biti v redu. Dobro bi bilo videti kakšno narejeno, ali pa v delu, potem je odločitev lažja. Cena bo pa tudi lahko zrasla, če se vem zdi poceni Smile
Saj Juting ima tudi tovarno v Bosni in so dokaj uspešni (kolikor sem preverjal)...
Bolj me skrbi za garancijo, če slučajno propadejo in potem nimaš več nič...sicer se to lahko zgodi kateri koli firmi, ampak...

No me veseli, da je tema vsaj malo oživela, pa upam, da pride kdo, ki ima izkušnje z Kucamont oz. Asu.Smile
kolega je šel gledat njihovo hišo v fazi gradnje v okolico Postojne in je bil z "izdelkom" zadovoljen!

Tudi sami razmišljamo o gradnji v bližnji prihodnjosti in bom tudi sam opravil ogled enkrat v kratkem!

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »