Splošno > Skupinski nakupi
Toplovodni kaminski vložek - razno

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toplovodni kaminski vložek - razno
urs Napisal:za bakrene cevi pa bom rabil koga, ker sam nimam orodja za to. Čeprav se tudi to da dobiti in tudi lotati se lahko še priučim.
Rezalnik za cevi cca. 20 €
Gorilec cca. 20 €
Rabiš še kakšne "rorcange", mogoče "papagajke" in nastavljivi viličasti ključ.
S tem narediš kompletno centralno (ostale malenkosti se itak valjajo okrog bajte).
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400!!!!
Če boste šli v kakšen skupinski nakup, bi bil tudi sam zraven.
če želite lahko svojo "zvezo" s Kratkim, go Paulino povprašam zakaj nočejo prodati...

lp
mene pa zamina vaše mnenje. jaz bi kupila od nordice toplovodni kamin idro 80 crystal za ogrevanje 120m2 starejše hiše (debelina zidov okrog 60cm), talno ogrevanje, zalogovnik 1000l. ima kdo kaj podobnega? po podatkih naj bi imel kamin 82% izkoristek. cena 2020eur s popusti.

lep pozdrav
urs Napisal:
taubi Napisal:Kolega ima 19 Kw toplovodno 'suzo' za ogrevanje 165m2, novogradnja, pa ni nič preveč. Kamin ima kar precej toplotne izgube. Zraven ima še 1000 l zalogovnik. .

Laik pravi v drugem postu, da segreva enih 300 m2 s siporeksom brez izolacije debelim 25 cm.

viewtopic.php?f=7&t=28027&st=0&sk=t&sd=a&hilit=zuzia&start=15

Tole mi je v oči padlo, dilema 15 ali 19kw.
Jaz imam lončeno peč z 11kw vložkom (izračun pa je bil 8,6 če se prav spomnim), ki ogreva praktično dve etaži, torej cca 280m2.
In to v brunarici, ki je kao potratna ;-)

Drugače pa vam želim uspešen skupinski nakup, da ne bom preveč OT ;-)
Big Grin Big Grin Big Grin
akcija odlično izpeljana, še enkrat hvala laik-i za pomočSmile
A se da kakšne slike videti?
A jo blo kaj kompliciranja ker ste kupovali iz slo?
Kakšne so končne cene z prevozom?
Lahko tudi na zs.

Hvala
Matija
karmenka, gradim, urs in cardynal še tukaj
hvala za presenečenje - darilce, ki smo ga včeraj našli v poštnem nabiralniku :-)
upam, da ste zadovoljni z dobljenim. Me pa zanima kako ste pritovorili v Slovenijo. Namreč kot zgleda bom spet vozila iz Poljske, tokrat omarice za dnevno sobo Smile

malo out of topic
v teh dneh smo se intenzivno ukvarjali s sedežno - prvo ever Big Grin torej kljub kilometrini, ki jo imava za seboj (22let) je to najina prva sedežna. In ker je verjetno tudi zadnja sva rekla v stilu "naj stane kolkor hoče" hehehe... komentarji zadovoljnih uporabnikov sedežnih od SLO izdelovalca pohištva M TOM so nas usmerili v Mokronog. Tako sva včeraj en del dneva preživela v tovarni (dan odprtih vrat - dodaten 5%popust). Po demontraciji uporabe in preprostosti vzdrževanja različnih materialov sva opustila misel na usnje in pristala na carabuju. Domov smo odšli z njihovimi pouštrčki in računalniškim sedežem - darila. Seveda, naročila sva sedežno v M TOM-u. Smile
gradim in ostali je ze kdo kaj čaral okrog kamina ?

jaz zadevo sedaj tuhtam v glavi in bi mi zelo prav prišla kakšna pravilna shema vezave na zalogovnik, bojler in talno ogrevanje. torej če ma kdo link ali pa celo doma zrisano shemo vezave bi mu bil zelo hvaležen...

lp
Je lih tam, kjer smo ga pustili prvi dan. Ni še oken, pa me ne vleče, da bi kuril in filal vodo noter, ko so minusi ponoči. Nabavil sem le inox cev 1 m dolgo in koleno 90 stopinj, moram pa še 45 st. koleno in še cev cca 50 cm dolgo. Pa dvigniti vložek na ustrezno višino, pa spraviti kakšno cev za vodo do tam, pa kakšno cev bakreno kupiti (fi 25, se mi zdi), pa pumpo, pa mešalni ventil, pa....

Shema je zraven v navodilih, če ti ustreza.
Jaz imam tudi toplovodni kamin, ravno sedaj si ogledujem regulacijo, katera bo zamenjala prejšno.
Če je kdo zaintereseran mu lahko tudi demonstriram kurjenje ter pokažem moje zapiske.
Lokacija(Iv Gorica)
lp Roby
zdravo,

ali bi mi lahko kdo prosim odgovoril na vprašanja:
1. koliko so taki sistemi pri nas in za koliko ste jih vi dobili z vsem v Slo?
2. kako je tehnično rešeno s toplovodnim kaminom, da slučajno voda ne zavre oz. kako velike zalogovnike imate napreljane na toplovodni kamin?

Ker večina mi je odsvetovala toplovodni kamin, češ da se ne splača (glede na TČ zrak/voda), ter kaj se zgodi če v kaminu gori in zmanjka elektrike ... ?

Hvala
GRADiM Napisal:2. Če bo zavrelo, pa naj. Bo odprti sistem. (Tudi) na kamin bo priheftanih 1500 l zalogovnikov.

Tukaj moraš samo pazit, da potem vodo dofilaš v sistem Smile

Drugače pa jest ne vem če bi še enkrat izbral ta sistem (sedaj po 3 zimah uporabe). Preveč dela za tisto kar dobiš nazaj.
Ja kamin je glavni,.. za pomoc pa vailantova elektro peč Smile

Največji problem jest vidim v tem, da v kaminih ne dosegam zadosti visokih temperatur. Zato je pa potem voda v 900l zalogovniku samo 53-55. Če pa hočev več, potem mamo pa savno v dnevni Smile

Verjetno pa sedaj pride ena pocen peč na drva (jih mamo doma), pa če se bo 2x zakurlo na dan bo ok Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »