Splošno > Skupinski nakupi
Toplovodni kaminski vložek - razno

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toplovodni kaminski vložek - razno
ali je mozno da http://www.ceneo.pl/1804436 stane preračunano v eur samo 600 eur ?!!? ali sem narobe izračunal ?! ima tale vse kpl ali potrebujem zraven se ohlajevalnik ter ostalo kramo ?
Piše bruto.
Z u z i a 19 kw 780 EUR skupaj s bakreno spiralo, 723 EUR brez spirale. Ta cenejšega zanalašč nisem gledal. Premalo zvezdic.

Kupiš zraven - torej spirala, programator, loputa za dotok zraka. Pumpa, pravijo, da je bolje ločeno kupiti.

Potem bi prav prišlo še kakšno podnožje, ma to jo narediš doma.

Kakšne imaš karakteristike hiše - površina, izolacija, talno?
Spirala je za primer pregretja, a ne? Kaj pa loputa za dotok zraka, a pride v poštev tudi če nimaš zunanjega dovoda?

Kdo vam bo montiral, že imate izvajalca?

LP Karmen
hiša je cca 160m2 spodnja etaža 80 je skoraj cela odprta zgornja etaza 80m2 5 sob.

zidano z 29 skok, izolacija fasada 18cm, proti strehi 30 cm, proti tlom 20cm izolacije, cela hiša kpl talno ogrevanje, kleti nimamo, hiša je čez cel dan obsevana z soncem, proti soncu obrnjena velika okna cca 50m2. namen imam za enkrat ogrevati samo z kaminom na katerega bo vezan cca 1000l zalogovnik(prostorska stiska). ali priporočaš kakšen drug tip kamina ?
pumpo kot si rekel bi dokupil v lastni oz mogoče skupni režiji...
Meni se zdi 19 kw dosti za te moderne bajte. Pri tvoji s toliko izolacije pa sploh. Koliko imaš toplotnih izgub po projektu?

Še za zalogovnik nisem prepričan, da bi ga imel.

Karmenka - montiral bom sam, spirala je za hlajenje, drži. Najdi si nek dostop zraku od zunaj, drugače ti bo mrzel zrak vlekel med nogami kljub topli peči. Loputa za zrak, ki je krmiljena, pride v poštev zaradi gorenja v peči. Vendar zunanji zrak si zrihtaj magari ob kaminu navzgor, saj bo verjetno obzidano.

Cardinal, nisem stručko pri kaminih, da se razumeva. Po toplotnih potrebah in izgubah kaminov pri meni najbolj pade v poštev 15 kw. Nekje 9 kwh izgub imam naračunanih.

Bi se morala laik oglasiti - oni kurijo 19 kw Zuzio na 340 m2 talnega gretja pri neizolirani hiši brez zalogovnika.

Edit: popravljen naslov v bolj splošne vode.
GRADiM Napisal:Predlagam, da v primeru skupinskega nakupa na javnem elu foruma preveč ne opletamo, kje bi kupili... očitno se gre Kratki eno čudno politiko...

Kje zaboga pa je tukaj svoboden evropski trg, da kupuješ kar hočeš kjer hočeš?

To ni nič nenevadnega v poslovanju. Izgleda da ima THS sklenjeno teritorialno ekskluzivo z poljaki ali pa se poljaki branijo maloprodaje. Saj verjetno lahko iste kamine poiščete pri kakšnih čehih ali slovakih ali kje drugje.
Danes šele vidim da se pogovarjate o Kratkem Big Grin

hm, res čudno, da nočejo prodat. najboljše bi blo kar direktorju mail poslat. pA VPRAŠAT kaj se grejo 8)

naša Zuza je zaenkrat izpolnila pričakovanja in ja res drži , žal še vedno brez fasade, 25cm siporeks, v 4 štuke skupaj cca 340m2, povsod talno, v strehi 30cm kamene volne... brez zalogovnika....

če lahko kaj pomagam... Big Grin
Ja, takoj bi po direktorju vžgala. Se bo malo za pozanimat, kdo pošlje dol, potem pa se vklopi oficirja za zvezo.
Evo tole imam na računu

1 ZUZIA/PW/BP/19/W wkład kominkowy z płaszczem wodnym
zuzia prawy19kw do we]ownicy
szt 1,0000 801,18 EUR
2 WE\OWNICA/Z we]ownica do płaszcza wodnego zuzia
zamawia Patrycja
szt 1,0000 49,99 EUR
3 DOLOT dolot zimnego powietrza do spalania szt 1,0000 37,49 EUR
4 PKR90/100 przejscie kanał-rura 90 stopni fi 100 szt 1,0000 3,00 EUR
5 PDR90/100 przejscie dolot-rura 90 stopni fi 100 szt 1,0000 3,00 EUR
6 MSK/P100 mikroprocesorowy sterownik kominka z
przepustnica fi 100
szt 1,0000 99,99 EUR
7 STS-20 termiczny zawór bezpieczenstwa -
WATTS
szt 1,0000 43,74 EUR
8 SZYBER/A/Z/A/O/M szyber automatyczny do zuzi ameli
oliwi mili
szt 1,0000 37,49 EUR
9 KLAMKA/Z/KPL klamka komplet pozłacana kpl 1,0000 14,34
10 LZZ listwa złota zuzia kpl. szt 1,0000 49,99
11 B/CIOSANA/PROMOCJA PROMOCJA !!!!!!!!!!!!!!!!belka debowa
ciosana dab malowana
szt 1,0000 42,49 EUR

če kdo rabi prevod naj pove, sicer pa google translate Big Grin
klamka pozlacana naj povem da ni več pozlacana ampak je samo še klamka :lol:
1 peč
2 bakrena spirala
3 dovod zunanjega zraka z loputo in krmiljenjem
4 cev/koleno za povezavo z dimnikom
5 cev/koleno
6 kontrolna enota
7 termično varovalo...
8 avtomatična loputa ( na sliki zgleda kot palica, ki jo potisne ven, ko se odprejo vrata)
9

11 nekaj podobno hrastu
urs mas ti stransko steklo tudi ? ali samo spredne, bi jaz imel kar vse isto kot ti razen pozlačene kljuke in pa hrasta (brez krame samo kamin in nujno potrebne zadeveSmile )
To sem samo prevedel.

Jaz bi imel zuzio 15 kw, ti menda 19 kw. Ostalo je isto.

Stransko steklo - če vidi žena, da je lahko tudi stransko steklo, pa stransko in sprednje in zadnje, potem vemo kaj sledi. Že tako bi rada imela zadevo na strani, kjer ni priključka na tuljavo.

Do sedaj sem imel idejo, da se dobi zraven tudi kljuka, tisto palčko, ki odpre loputo, ko se odprejo vratca in tisti varnostni ventil. Tako da, laik, hvala za gornje.
tole s stranskim steklom je res super, mislim romantika pa to :lol:

urs, žena bo navdušena Big Grin

GRADIM, če bo SR€ČA mila bomo mi letos pozno jeseni (beri: ko bo slabo vreme in se zunaj ne bo dalo delat) obzidali in uredili da bo zraven niša za drva
Zvedla prebližno ceno za prevoz, in sicer 150 kg in 1m3 iz Krakova do Ljubljane je 145 €.
Kdaj bi vi naročali?
urs, glede na to da imaš namen sam montirat, ali je to tvoja stroka ali ti bo kdo pomagal?

LP K
Karmenka, ni moja stroka, pomoč pa bi bila dobrodošla za postaviti stvar na mesto, ker je težka. Pri priklopu dimne cevi ne vidim problema, za bakrene cevi pa bom rabil koga, ker sam nimam orodja za to. Čeprav se tudi to da dobiti in tudi lotati se lahko še priučim.

Naročal bi že včeraj, če bi šlo. V kratkem, ko se dobi koga gor, da bi to prodal.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »