Opremljanje doma > Bela tehnika
Kateri vlažilnik zraka?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kateri vlažilnik zraka?
Kateri vlažilec zraka oz. vlažilec+ionizator priporočate? Imam majhno spalnico, zato bi prišel prav. Sprašujem za vlažilce tja do cca 50, 60 evrov, ne kakšne hude zadeve.
S katerimi imate dobre izkušnje? Hvala.
Pač kupiš takšnega za 55€. Kakršno vprašanje, tak odgovor.

Koliko je m3? Kakšna je vlažnost? Način gretja?
Želje po vonjavah (eteična olja)? Kakšen ionizator?
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Hi!

Opozoril bi samo na nevšečnosti, ki smo jo mi imeli z ultrazvočnim vlažilcem - pustili smo ga čez noč da dela, zjutraj pa smo se zbudili v "zasneženo" sobo. No, sneg ni ravno padal, je pa bil povsod fin bel prah - vodni kamen. Ultrazvočni vlažilec ne vlaži zrak z paro ampak z drobnimi kapljicami (le izgledajo kot para), ki se posušijo v zraku, ostane pa vodni kamen.

Še malo paranoje - po moje tudi bivanje v zraku, v katerem letijo delci vodnega kamna ni zdravo - vdihovanje drobnih (trdnih) delcev lahko povzroča vse sorte bolezni (od astme pa do raka). Če boste uporabljali ultrazvočnega priporočam uporabo demineralizirane (destilirane) vode. Pri navadni vlažilcih na grelec problema z vodnim kamnom ni, saj ta ostane v vlažilcu.

Bye
Živjo,

tudi pri nas podoben scenarij, vse je bilo belo po tleh...

LP
najceneje je, da daš mokro brisačo na radiator ali pa šalčko vode.. Smile
Pri nas je burja in že zunaj je suh zrak, v stanovanju pa imamo manj kot 2o% relativno vlažnost. Sad Ni za preživet.
Pod urgentno iščem vlažilnik zraka, ki bo uspel spravit 180m3 zraka iz 20% na 40% inse bo dalo z njim normalno shajat.

Na hitro sem pogledal ponudbo in videl, da imajo nekateri tudi ionizator. Zakaj bi bilo to
dobro? Zaenkrat nisem zasledil podatkov o količini vode, ki jo je zadeva spospbna spravit v zrak. Se mi zdi, da je to tako kot pri pralnih praških.....vse je naj naj, dejansko pa...

Pri nas nimamo zelo trde vode, če bo kljub temu problem z belim prahom, bom pa pri svaku prefiltriral vodo s povratno osmozo in bo ta problem rešen.

Šalčke in mokre brisače ne zaležejo... rož bi morali imet za manjši tropski gozd....

Če je kdo že naredil ekspertizo o tem področju, naj prosim poroča.
Če ima kdo dobre izkušnje s kakšno napravo se priporočam.
prosim za nasvet oz. izkušnje tistih, ki imate vlažilec zraka, katerega priporočate?
imamo hišo, talno gretje, oljen hrastov parket.

hvala.
Swiss air ali Boneco
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
BONECO vlažilec, model 7144.
Imamo 2, starejši model že 6 let, točno tega nekje 3 leta. Dela kot metek.
Obvezna je flter kartuša, granule zamenjaš po potrebi, cca 2-3 x na zimo, pri stalnem delovanju.
Ves vodni kamen se zadrži v kartuši, belega prahu ni nikjer.
Ni sicer 50 €, vendar po izkušnjah vse kar je bilo pod 100 € ni vredno. Žal.

Pred nekaj leti sem kupila še en vlažilec Evertone, cenovno ugodnejši, utripal je kot disko kugla, fensi-šmensi, po dveh mesecih se mu je vse zapacalo od vodnega kamna in se je umrčkal.....

V kleti je na počivanju še en vlažilnik Swiss air , na toplo paro, starejši model. Za moje pojme preveč agresiven, sicer prostor navlaži hitro in učinkovito, dvigne pa tudi temperaturo v prostoru. Bolj je primeren za tropski vrt......
Jaz sem imel Air o swiss 1355n na diske, in zadeva je res pomagala, za 40m2 dnevno sobo je zvrhano dovolj. Pri tem pralniku/vlažilcu zraka ni nobenega belega prahu, saj deluje na ventilator, ki s pihanjem poganja diske ki se navlažijo in oddajajo vlago, skratka brez grelcev in pare. Porabi cca 20 w na uro, kar je zanemarljivo, očisti se ga pa na koncu sezone z alkoholnim kisom. Cena je resda 200EUR ampak je vreden svojega denarja.
Kateri vlažilec zraka oz ionizator zraka oz pralnik zraka priporočate?
Stanovanje je veliko okoli 40m2, problem je v tem da imama kamin, samostoječi, in se prah kr nabira vsepovsot, po pohištvu.... Brala sem, da so za saje primerni ionizatorji zraka, oziroma avtomatski ultrazvočni vlažilniki in ionizatorji zraka.

Ima kdo mogoče že iskušje z tem modelom? http://www.mimovrste.com/artikel/302001 ... o-lux#tech

Če je prostornina 6L, za koliko časa zadošča ta voda?? v podrobnostih piše 24 ur ali več...???

Hvala, Ana
Mi imamo tegale, ki je pred dvema letoma koštal 100 eur:

http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/ogreval ... CX00063F4B

Zadeva funkcionira, dodatek pa je še zgoraj opisani svetlobni efekt (zelo nežen) - zadeva funkcionira BP in je zelo tih. Uporabili smo ga do sedaj ene trikrat, ker je ženi prevelik za prenašat, zato raje uporablja električni grelnik vode, kjer pusti odprt pokrov, da se ne izklaplja in je po 10 minutah efekt popolnoma enak. Če koga zanima, mu ga tudi prodam za ene pol cene in pir, ker ga ne uporabljamo.
Moje izkušnje:

S prihodom temperatur pod ničlo prihaja tudi čas suhega zraka.
Obstajajo tri vrste vlažilcev. Na vlažilne kasete, na izparevanje in ultrazvočni.

Prednost kasetnih je, da zraka ne morejo prevlažiti, ko je zrak zasičen, je izhlapevanje manjše. Slabost je, da je izparevanje vode v gramih na uro manjše. Slabost - vodni kamen se nabira na kaseti in jo kalcificira, s tem imamo letni strošek rezervnih delov. Učinkoviti so vlažilniki na dvojno kaseto, na enojno težko zadoljivo dvignemo nivo vlažnosti, morda res za majhne prostore, kot so garsonjere ali do dvosobno stanovanje.

Na izparevanje so energetsko zelo potratni, ker so enostavno kontrolirani kuhalniki, večina jih verjetno konča v omari.

Utrasonični - obvezno z regulacijo vlažnosti. Prednost majhna poraba elektrike. Slabost, da gre v meglico tudi vodni kamen, kar povzroči belo oblogo pod vlažilcem, ki pa se zlahka očisti. Prednost, da zlahka dosežemo željeno vlažnost.

Najbolj idealno je, če imamo vir mehke (destilirane) vode, kot je npr. reverzna osmoza. S tem ni kalcifikacije ne naprave, ne kaset.

Za neko povrečno stanovanje potrebujemo okoli 4 litre izhlapele vode na dan, zato so razni radiatorski vlažilniki vlažilni placebo.
Pozdravljeni,

Pri nas ogrevamo hiško (brez zunanje izolacije,lesena okna, delno nova 3steklna okna)tloris 60m2 z kaminom, posebej sedaj ko imamo dojenčka mal bolj kurimo in posledično zelo suh zrak.Kateri vlažilec bi vi mi priporočali, glede na podatke

-Dnevna temp od 26 do 29, vlaga 25%
-Kopalnica temp 25 , vlaga 33, ko se tuširamo(40)
-kuhinja temp od 22 do 28, vlaga 30-40%
-Spalnica temp 22 do 26, vlaga 30-35%

Kamin je v dnevni, ravod toplega zraka je le v kopalnico, drugo so pa vsa vrata odprta.In ali bi bilo dovolj da imam vlažilec zraka le v dnevni nekje pri kaminu?

Hvala za odg in pomoč
Hoj, tudi jaz že zadnja dva tedna furam vlažilec.....na dan cca 4 litre vode in vlaga narastla za komaj nekaj %. To je neverjetno, koliko vode popijejo stene ipd. Prav veliko ne zračim, tako da res ne vem kam vsa ta voda gre. Imam pa celo spodnje nadstropje en velik prostor (60m2) in morda zato tako počasi vlaga raste. Pri 22°C je 100% RH cca 20g /m3 zraka, tako da bi samo v zraku recimo imel cca 2 kg vode. Se pravi vse ostalo gre v stene ipd...Tako da oni pladenjči na radjatorjih...blažev žegen.

Skok na forum:

Zadnje novice

Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
21.05.2019 ob 10:54:40
Premierno na ogled nova vzorčna hiša podjetja Lumar
V podjetju Lumar v soboto, 25. maja 2019, med 10.00 in 16.00, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo v Dragomlju premierno predstavili svojo... Beri dalje »
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
05.04.2019 ob 08:55:11
Lumar Terra-R 131 - na ogled Lumarjeva hiša za vrhunsko bivanje na enem nivoju
V podjetju Lumar, v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 16. uro, pripravljajo dan odprtih vrat na vrhunsko zasnovani pritlični hiši Terra-R 131.... Beri dalje »
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
14.03.2019 ob 12:15:28
Se je na stenah ali v kotih vašega stanovanja pojavila plesen?
Plesen je največkrat posledica nepravilno izdelanega gradbenega detajla, kjer na mestih s pomanjkljivo toplotno zaščito prihaja do kondenzacijske... Beri dalje »