Splošno > Skupinski nakupi
Teak Cumaru Les za terase

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teak Cumaru Les za terase
trenutno skupaj 485m2=9,3m3. + podkonstrucija.

trenutno sem bil čez vikend bolan, tako se nisem utegnil kaj dogovarjati. Bom pa še poizvedel kako je z dolžinami, mislim da bi bilo najboljša dolžina 2m, vsak lahko pride z avtoprikolico iskat pa odpelje?

Sedaj ne vem kako se bom dogovoril s podkonstrukcijo ... a da bi iste dilce uporabil za podkonstrucijo ne bi prišlo v poštev?

Ena žaga mi je celo svetovala nabavo lesa v hlodih, vendar menim, da to ne pride v poštev ...

Bom še obveščal ...

PS: zbrati moramo max. 17m3 v 20ft kontejnar = 894 m2

LP
Zuja - zbrati moramo max.... ali zbrati smemo max....? Če moramo, potem še fajn manjka.
urs Napisal:Zuja - zbrati moramo max.... ali zbrati smemo max....? Če moramo, potem še fajn manjka.
v en kontajner gre max 17m3.

Fino bi bilo da toliko zberemo. Če bo manj, bo pač kakšen eur več prišel prevoz ...

Moram še točno ceno definirati. Ampak, glede na to da smo v tako kratkem času toliko nabrali, ne bi smel biti problem. Smo pa že čez polovico Big Grin

Tko, da kar cel tel. imenik prebrskat pa povprašati če kdo rabi :wink:
Če bo res tako ugodno lahko gladko dodam še kakšnih 15m2, torej skupaj 100m2 + podkonstrukcija. Osebno sem bolj za 4m dolžino, na pol se vedno lahko prežaga, čeprav teak malo teže.

Kaj če bi se najprej dogovorili okrog dimenzij samih letvic in podkonstrukcije, pa še enkrat poberemo mere.

Sam bi najraje imel, če je možno, podnice dolge 4m, debele 20mm (lahko tudi več), široke pa 7cm (lahko tudi več). Za podkonstrukcijo predlagam kakšno debelejšo zadevo, npr. 4000x70x40mm.

In to govorimo o neobdelanem lesu (brez reber, posnetih robov,...), direktno z žage?

Kako se ponavadi skupinski nakupi financirajo?
sedaj je za zalogi:
Cumaru
od 915mm do 180mm dolžine in 100mm širine, ter 20mm debeline. Če so daljše in niso na zalogi je cena dražja za 600USD/m3.

Take smešne dolžine so zato ker imajo feete in foote, noge in prste Big Grin

Teak:
pa ni problema niti glede mer ali podkonstrukcije, tukaj čakam še ceno prevoza.

Jutri izračunam cene, ko dobim še ostale podatke.

LP
OK sedaj pa resno, pridobil sem vse podatke katere potrebujemo! Big Grin
Cene vsebujejo:
ladijski prevoz do Kopra
Vse stroške carinjenja in raztovarjanja ipd
prevoz Koper Kranj
DDV

CUMARU les:
Dilce so gladke brez vsakršnega utora na zgornji ali spodnji strani. So nebarvane.
dimezija:
-širina: 100mm
-dolž: od 915mm do 1830mm v korakih (ne moremo izbirati dolžine, bo kakor bo :roll:
-deb.:20mm
CENA: 32,64 €/m2

Podkonstrukcija:
iste dilce, ne moremo dobiti drugega lesa.
-širina: 100 mm
-dolž: 2000 mm
-deb.: 19 mm
CENA: 32,87 €/m2

Podkonstrukcija:
samo nažagane
dimezija:
-širina: 63 mm
-dolž: 2000 mm
-deb.: 38 mm
CENA: 27,71 €/m2

Plačilne pogoje imajo take:
50% takoj
50% ko prispe ladja
Seveda bi vas prosil, da meni nakažete po zgoraj navedenih %. Upam, da razumete da ne morem zalagati denarja. Če bi še rajši ga je tudi preveč :roll:

Čas transporta:
cca 30dni + 3dni za carinjenje

Vi prevzamete dilce v Kranju.
Jaz bi vzel TEAK, prvič zato ker je menda boljši, se ne zvija (pri drugih obstaja kakšna varianta zvijanja), še bolj odporen. Dražji pa malenkost. Poleg tega ta dobavitlje izgleda veliko bolj resen, komunikacija je na višku in imam boljše zaupanje vanj. Pa še podkonstrucijo lahko dobimo.

V bistvu za skot isto ceno, dobimo še enkrat boljši les. Govorim namreč v prid Teaku.
Cena CUMARU pri nas 60€ + DDV/m2
cena TEAK pri nas od 90€+ DDV/m2
Sedaj pa odgovore na plan.

PS: Tudi če ostanemo na isti količini, bi se stroški podražili za 2€/m2. Kar se mi pa ne zdi komplicirati, da pa sedaj ne bi vzeli.

Če se kaj motim, naj me kdo popravi.
LP
Glesujem za teak. Pri cumaru me malenkost (lahko pa bi izpadlo boljše) moti neznana dolžina dilc in težave pri izračunu m2/osebo. Tudi cumaru sicer ni napačen.

Glede plačila - se strinjam s predlogom.

Morda še vprašanje okrog podkonstrukcije - koliko tega se rabi? Vsake pol metra bi moral dati eno po dolžini in bi jih za enih 20 m2 4 metre široke konstrukcije rabil enih 12 komadov, kar predstavlja približno 1 m2 (m2 računajo po širini ali višini dilce?)
Jaz sem za teak. Škoda ker ni 4000mm dolgih dilc...

Se mogoče da kje kakšno sliko dobit?
jack_1 Napisal:Jaz sem za teak. Škoda ker ni 4000mm dolgih dilc...

Se mogoče da kje kakšno sliko dobit?

bom probal dobit. Zakaj pa 4m? saj moraš tako ali tako še vmes dati podkonstrukcijo?

Ja, naj eden pove na koliko dolžine je potrebno dati podkonstrukcijo?

LP
Podkonstrukcija naj bi bila na 400mm, če je debelina podnic 20mm. Vsaj tako bi delal jaz.

Zakaj 4m? Manj špranj med posameznimi letvami, sploh pri večjih površinah se bolj opazi. Me pa ne moti če je 2m.

Kako se res obračunava podkonstrukcija - navedena cena je na m2? Da ne računajo slučajno kar dodatnih 27 € na m2 terase?
Pod takšnimi pogoji odstopam... nimam jajc. Predvsem me moti tisti avans in da ni kontrole pri nalaganju. Pa ajde, da bi kontrolo še preživel, plačilo pa se ne bi šel drugega kot L/C.
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
jack_1 Napisal:Kako se res obračunava podkonstrukcija - navedena cena je na m2? Da ne računajo slučajno kar dodatnih 27 € na m2 terase?

oni ne računajo, kakor bomo mi naročili do bodo dostavili. Če bo kdo napisal 15m2 podkonstrukcije, bo dejansko dobil 15m2 tega lesa za podkonstrukcijo.

Torej morate točno zračunati.

Primer: dim. terase je dolžina 10m in širina 2m, če bo podkonstrukcija na 0,4m jih pride po dolžimi 24kom dolž 2m. Ker je širina deske za podkonstrukcijo 7cm×25kos=175cm/2 (ker imamo 2m dolžino)=0,87m2. Seveda bomo zaokrožili na gor, da tudi pri deljenju ne bomo rezali dilc, torej 1m2 za 20m2 terase.

A je izračun pravilen?

Lahko pa podkonstrukcijo po dilcah naročimo, da ne bo tako težko računati?
Odstopim. Potrebujem 4 metrske.

lp
Mi o avionu, pilot iz gozda....
Nebomgabiksal Napisal:Pod takšnimi pogoji odstopam... nimam jajc. Predvsem me moti tisti avans in da ni kontrole pri nalaganju. Pa ajde, da bi kontrolo še preživel, plačilo pa se ne bi šel drugega kot L/C.

ok kaj je L/C, letter of credit. Mogoče bi se dalo uredit.

tukaj, če mene vprašaš, sploh ni nobene panike. To so firme, katere se gredo posel in jim je v interes, da bodo še v bodoče delali z nami. Seveda jim nisem razlagal, da se nas je nekaj dobilo na forumu za enkraten nakup.

Jaz sem jima rekel, da bom pri vsakem naročil 1 kontejnar, in pri tistim, katera bo boljša roba in cena ter se bodo držali dogovora, podpišemo dolgoročno pogodbo za 7 in več kontejnarjev na leto. seveda sem jim nalagal :?

Bi ti reskiral nekoga nategnit in izgubiti posel? Smile

Ne bom nikogar prepričeval, vsak se sam odloči.
A das prosim link do prodajalca? Za izvrsbo LC je banka in ne bo natege, ce bo vnovcenje ob razkladanju. Dvomim pa da bodo pristali. Ta trenutek se nimam jajc
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »