Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
Knauf začetek

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Knauf začetek
Živjo!

Spremljam forum in vidim daje potrebno najprej izvesti strop z kanufom, potem pa stene.

Zanima me, če v redu da se UD profili za strop navijačijo na steno (slika 1 - črna črta) okoli nosilne lege, da se naredi škatla ali tako, da se navijačijo do lege in potem kasneje naredi škatlo oz. obleče lego
(kako pritrditi parno zaporo/oviro v tem primeru).

Zanima me tudi, če lahko UD profil za strop vijačim direktno v les (slika 2 - črna črta) ali se to ne sme - kako je pri tem s samo parno zaporo / oviro. Ali bo tam pri lesu švicalo?

Še to me zanima, kolikšne neravnine lahko izravnavaš pri lepljenju knaufa na stene z lepilom perfix?

Ali se mora lepiti cele plošče 2.6 m na steno 2.5m višine ali lahko tudi 2 m plošče?

lp
Lahko kdo pomaga please Smile

lp
Glede knaufa ti žal ne morem pomagati, bi te pa opozoril na dimnik, pri katerem pazi, kako boš obdelal spoje.
Če pride plošča neposredno ali posredno preko lepila v stik z dimnikom, se lahko čez čas zgodi, da se bo žlindra (rjavo črni madeži) prebila na površje in bo stena postala flekasta. Svetujem, da dobro razmislite, kako boste sanirali ta del.
Sem pomislil tudi na to in so mi nekateri svetovali naj ostrgam stran omet in z lepilom za ploščice premažem podlago, nato pa gor knauf nalepim ali pa s podkonstrukcijo.

lp
na prvi sliki spodaj naredi naravnost do poševnine pa bo (tako folija kot UD, kot plošče),

Na drugi sliki lahko tudi na les priviješ, čeprav se poskusi temu izogniti. Strop lahko samo obesiš in kako drugače urediš "fiksiranje".

Na stene lahko lepiš 2m plošče + 0,5m. Če so to stare stene, bi ti raje priporočil da jih narediš na konstrukcijo. Isto okoli dimnika.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
firefly - hvala za pomoč bom upošteval

firefly - kam potem nalepim folijo na les ali naredim še malo škatle čez les (slika 3) in pritrdim na zid na katerem je lega - ali pa kos lesa oblečem v siporex ? Ne vem zaradi parne zapore? Kaj predlagate?

Kot sem razbrav iz foruma se po končanem stropu delajo predelne stene. Zanima me pa to, če lahko pač postavim strop nato izvedem parno zaporo in preden vijačim gips plošče izdelam predelno steno? Direkt cd profil(strop) (vmes pa še parna zapora in podložna pena na uw profilu) na uw profil predelne stene, potem pa vse naekrat poknaufat? Ali je to dovoljeno.

hvala lp
Lahko prilepiš na les, lahko pa tudi folijo spustiš do zidaka in nanj nalepiš. Steber in dimnik boš itak oblekel Wink

Stene lahko tako narediš, jst jih na tvojem mestu ne bi. S tem povečaš prenos zvoka preko profilov in narediš si več dela z zapiranjem stropa (+ ene stene bodo šle prečno na profile, druge pa verjetno ne). Stenske profile lahko pritrdiš na stropne profile kar skozi plošče (daljše vijake rabiš - 35mm) in je toto.
Firefly - v redu pol je boljš tapru poplatat - ok.

Zanima me pa še nekaj, ker bi zunanje stene oblekel v kanuf s pomočjo podkonstrukcije in bi jih dodatno izoliral z 5 + izolacije, ker drugače ima stena nekam votel in kovinski zvok. Kako potem združiš parno zaporo stene z parno zaporo stropa?

Lepljenje plošč pomoje ne pride v poštev, so velike neravnine in tudi spodaj imam 1 stran od stene zgoraj pa pride 8 cm stran od stene...

hvala
lp
Če imaš zunaj izolacijo na fasadi, ne dodajaj na notranji strani nič. To da se 2x na mesec dotakneš zunanje stene se boš že navadil Wink

Če pa že hočeš, zgornjo ploščo "pelješ" samo do začetka konstrukcije za steno (pritrdiš direkt na CD profil UD profil za steno) in pelješ folijo naprej po steni.
A bi mi priporočali dat armirano parno zaporo povsod ali pa navadno folijo pe!

lp
Armirano alu folijo, definitivno.

Pe folija je za pocarje.
:lol: Zakaj že?
Big Grin tko tehnologi pravijo pa valda boš ti vedu :wink:
Marsikateri tehnologi pravijo marsikaj. Z veliko stvarmi se ne strinjam. Tudi glede PE zapore... :oops:
Precej velika razlika je le v ceni. V sami funkciji, pa ni bistvene razlike. Nekaj malega toplotnega sevanja res ohranijo folije z aluminizirano površino. Je pa dosti bolj pomembno, pravilna vgradnja katerekoli folije, kot pa bit prepričan v superiornost ALU folije v primerjavi z PE folijo.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »