Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
Knauf začetek

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Knauf začetek
V hiši se par let ni bivalo. Je pa notri centralna na olje in se je kurilo vsako zimo na cca 15,16 st.
Drenaže ni.
V hiši sem prvo spustil strop (je bilo potrebno) in me sedaj zanima kam fiksiraš u profil za steno? Kar na ploščo od stropa ali nekako v u profil od stropa?
Če je prostor, fiksiraš v U profil. Ali pa v ploščo (paziš da ti vijak ne zavrti v prazno na koncu). Ali pa v C profil.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Koliko je še priporočljivo spuščati strop z direktnimi obešali? Če sem našel pravilno številko na knauf.si je 18 cm?
Če direkt (ne poševnina), potem toliko da še držijo profili na sidrih. Torej okoli 20 max.
Ali more biti knauf plošča obvezno privijačena na skrajnih robovih ali je lahko malo po svoje? Govorimo o stropu.
[Slika: 540155_625708597465903_127084673_n.jpg]
Ja, če je ne pritrdiš, bo dol visela a ne?
Sm pozabil napisat da privijacena bi bila samo ne cisto na koncu ampak kaksnih 5-10 cm bol proti sredini.
Zlahka
Pozdravljeni !

Bi še jaz pristavil svoj "piskrček" vprašanj. Delam spuščen strop v monta strop. Delam z direktnimi obešali. Osni razmak cd profilov imam 50cm (dolžina monte "cegla").
Zanima me, koliko od stene (začetek), mora biti prvi cd profil? Drugi je odmaknjen od stene 50 cm (dolžina monte), ter tak raster naprej. Koliko je prvo direktno obešalo odmaknjeno od stene?, raster mislim vijačiti na 50 cm. Vsak vložek bom tudi lepil oziroma sidral z lepilom. Uporabil bom navadne pvc vložke in lesne vijake z celim navojem.

Prosim za kakšen odgovor in komentar.

Hvala, lp Marko
Na steno daš UD profil. Obešala na max. 1m razmaka.
Kaj menite o lepljenju plošč na steno z montažnim lepilom na starejši omet?
vprašanje "firefly" vidim, da je znalec: klasičen strop v mansardi ladijski pod,(22mm) izolacije zgoraj dovolj, ker so se nadovoljili lesa nad glavo, bi sedaj poševnine "pogipsali" ravni deli(na škarjah) ostanejo v lesu: je možno gips plato direktno privijačit na les(normalno da v špire) ali se mora delat s profilom in če se da profil, s čim zapolnit prostor med gipsom in lesom ( možnost je cca 10cm poševnine znižat)
Lahko direkt na les, v špire + vmes. V špire zaradi nosilnosti, vmes zaradi plošč da so stabilne. Lahko pa ti zaradi lesa potem pokajo spoji. Riziko pač.
Drugače pa spustiš, nosilce fiksiraš na špire. Preveri še kako je s parno zaporo Wink

@miha, lahko se, obvezno prej emulzijo. Če ti pa omet slabo drži se pa lahko kaj neprijetnega zgodi...

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »