Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
Knauf začetek

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Knauf začetek
Evo tako se jst bi rabu pomoc... Kot prvi projekt z knaufom, nameravam spustit strop na hodniku,7cm samo, oziroma 6...bom se vidu.
No problem je ker nikjer nisem najdu tutoriala za samo tok nizko spuscen strop.
Ali potem tudi naredim "šahovnico" iz CD profilov, ali pa pride potem samo en nivo CD profilov? Ker rabi ostat še dovolj prostora za vodovodne cevi in elektro cevi...

Potem je problem glede UD profilov, ker na eni strani je omara lesena in morm pogledat kaksn les je tam, ampak naceloma nebi smel bit problema privijacit v les?
No na drugi strani pa nebom sploh dal UD profilov ker hocm da se knauf strop konca pred steno, in bo tam prisel led trak ki bo svetu dol po steni... In zdej je problem ker nevem kok to kej vpliva na razmik obešal in CD profilov...
sm biv v bauhausu in sm najdu velko brošuro za knauf sisteme, si jo lohk uzameš za domov... zdej mi je vse 10x bl jasn Smile

je napisana skor da ne za telebane... tisti pdfji njihovi na internetu so pa napisani za raketne znanstvenike
Živjo majstri, imam vprašanje in sicer namen imam knauf plošče dati na strop( da ga zgliham). Sedaj me pa zanima kako naj naredim spoj med knauf stropom in navadnimi stenami, da nebo čez pol leta vse popokalo. Hvala za odgovor.

Lep pozdrav
Drsni stik. Z lepilnim trakom.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Pozdravljen!

Sem sedajle bral o drsnem stiku in me samo zanima, če si to pravilno predstavljam.

[Slika: knauf2.jpg]

Na sliki sem narisal kako bo zadeva izgledala. Rdeča črtica predstavlja trak, https://www.merkur.si/finalni-material- ... ni-rol-50m

Se pravi na zidno stena nalimam trak. Nato pa knauf ploščo postavim do traka(se dotika) in trak odrežem, z olfa nožem, da se ga nevidi. Stene in strop pobravam in to je to.

Je to pravilno ali mora med trakom in knauf ploščo biti še kaj?

Lep pozdrav.
Plosco porezes za bandaziranje in stik zbandaziras do traka.
Se pravi, rob plošče obrežem pod kotom in zbandaziram z navadno mrežico in pokitam s knauf uniflotam, al je mogoče kakšna posebna mrežica?
Navadna

P.s. vsak lepilni trak bo ok. Ne rabi bit 25 eur...
Majstri pozdrav,

Malo sem neisigiren vase... Delam spuščen strop, ali je natančnost v pol cm dovolj, da se na koncu ne bo videlo vegvasto?

Hvala..

Majstri pozdrav,

Malo sem neisigiren vase... Delam spuščen strop, ali je natančnost v pol cm dovolj, da se na koncu ne bo videlo vegvasto?

Hvala..

Majstri pozdrav,

Hvala..

Majstri pozdrav,

Hvala..
Ne (wtf, vsaj 5 znakov mora bit odgovor).
Sploh ce imas kako svetlobo od strani.
Pozdravljeni

Mene pa zanima kako obesiti knauf strop iz ravnege stropa da bo novi vzporeden z stopnicami.Ob strani po steni bi dal UD profil, nanj CD profil. Kako sedaj te CD profile fiksirati na prejsni strop da dobim padec in 0 do 2.7m padca.

Lp Miha
Tezko Smile

1 opcija: ce so ozke stopnice das sam na udje.
2. Po sredini das cd dvonivijsko in ga fiksiras s sidri na palcki. In jim preprecis da bi se drsal iz lege ki jo zelis.
3. Nad ud dodas nosilne morale (ali ua profile) in nanje sidras cdje.
4. Kar se spomnis in deluje...
Pozdrav
Štenge so širine 84 cm..se pravi bi ud profili vijačeni bolj na gosto držali?

Lp Miha
Niti ne rabi biti bolj na gosto. Samo drzati mora. Uradno moras vmes sidrati. Neuradno gre do 1m brez problemov.
Hvala firefly  Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
19.11.2019 ob 12:03:06
V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
V podjetju Lumar v soboto 23. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo dan odprtih vrat individualne hiše Lumar, katere... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »