Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Stirodur za direktno lepljenje keramike

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stirodur za direktno lepljenje keramike
Nekje sem bral, da naj bi obstajal stirodur, na katerega se lahko direktno polaga keramiko... za ploščo proti tlem bi mi bilo to idealno ker lahko čim več izoliram, pa še estriha ni treba delat... ima kdo to že položeno ali je videl kje uporabljeno v praksi? Kje prodajajo ta stirodur?
Obstaja...to so Wedi plošče,prodaja jih pa Kalcer v Trzinu...je pa to dosti draga zadeva tako da pride v poštev za kakšne manjše kvadrature.
Ali pa navadni stirodur, ki ga potem keramičar prevleče z lepilom in mrežo?
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Ne vem če je navadni stirodur dovolj trd za tako uporabo?
Hja, XPS ima tlačno trdnost, lepilo pa nekaj elastičnosti. Zdaj je samo treba sešteti 1+1 ;-)
Jaz sem dal ZUNAJ točno takšno varianto, tako da se čujemo čez kakšne pol leta in poročam...
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Gladius Napisal:Ne vem če je navadni stirodur dovolj trd za tako uporabo?
Wedi plošča je "stirodur" oblečen v lepilo z mrežico :lol:
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Nebomgabiksal Napisal:Hja, XPS ima tlačno trdnost, lepilo pa nekaj elastičnosti. Zdaj je samo treba sešteti 1+1 ;-)
Jaz sem dal ZUNAJ točno takšno varianto, tako da se čujemo čez kakšne pol leta in poročam...
Biksi, ko se ravnokar tudi jaz pripravljam na tako varianto, imam nekaj vprašanj zate.

Daj napiši prosim katero lepilo si uporabil za stirodur lepit.
A si potem šel takoj čez samo z lepilom ali si dal že takoj mrežico in še
ali si pred lepilom na beton dal kak predpremaz ali kar dirkt lepilo?
Jaz sem na betonu že imel Izotekt. Za lepljenje XPS sem upotabil lepilo Illbruck PU020 (in ne PU010). Neravnine sem pred tem "izdolbel" s toplotno pištolo. Čez XPS sem položil fasadno mrežico nalepljeno kar z lepilom od Paliske - STIROFIT s steklenimi vlakni. Pri njih sem vzel tudi XPS 2800C/3050CS in mrežico.

Po robovih sem dal Mapei Mapeband ter celotno površino na debelo (z valjčkom) 2x Mapelastic AquaDefense; če že ne bi bilo Izotekta bi dal vsaj 3x ;-) . Lepil sem z Mapei Keraflex maxi, ki sem ga namazal tako po tleh kot po ploščici. Zafugirano z Mapei UltraColor Plus.
jaz imam tako v kopalnici ..... stirodur, el.talno gretje , mrežica+izravnalna masa, lepilo(fleksibilno), ploščice.

Zaenkrat (cca 3 leto ) OK, se pa malo "čudno" , votlo sliši če potrkaš po ploščicah.
Da ponovno odprem malo tole staro temo. Ker bi tudi sam na en del zunaj, kjer ne bo skoraj nič uporabljano, položil keramiko direktno na stirodur me zanima, če je še vse v redu po tolikem času? Nebomgabiksal a so kakšne težave ali je vse OK? Votel zvok me ne moti, saj bom hodil po tem le parkrat na leto.

LP
Vse deluje :-)
... in po petih letih? Še vedno vse OK? Obstaja morda spletnik izvedbe?
na balkonu mi stirodur in ploščice držijo bp cca 5 let.....upam ,da še bodo nekaj časa Smile...(beton sem premazal,pred lepljenjem z neko zadevo edino-nevem več ,kako se ji je reklo Smile )
@colt.357

A si ti tudi lepil keramiko direktno na stirodur?
@csamo001, zaradi sanacije strehe te rešitve ni več. Če je vprašanje "keramika na stirodur ?", potem je odgovor DA (prej pa mrežica in lepilo), Če pa je vprašanje "keramika na stirodur ZUNAJ?", potem pa bi se tega izogibal kot hudič križa - predvsem pa mora biti dobro zafugirano...

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »