Opremljanje doma > Kopalniška oprema
tuš kabina dilema

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tuš kabina dilema
nekako se ne moreva odločiti kakšno tuš kabino kupiti. mora biti polkrožna, 90 cm.

imava dva pomisleka:
- sistem odpiranja vrat: drsna ali kot navadna vrata, ki se odpirajo navzven
- barva stekla: klasično prozorno ali kakšna činčila steklo

na podlagi česa ste se vi odločali? za oko je po moje najbolje vzeti klasična vrata ter prozorno steklo, samo ne vem kako je potem s čiščenjem kamna na steklu...

dodaten plus pri navadnih vratih je najbrž tudi to, da nima tistih drsnikov, ki se najbrž z leti uničijo ...
Lahko ti iz lastnih izkušenj povem...
dve leti nazaj prenavljali kopalnico, dali tuš namesto kadi in kot te zanima - polkrožna tuš kabina z drsnimi vrati (kolpa... - upam da ni reklama)-in... drsniki so že fuč!

Tuš uporablja 5 oseb in je skoz gneča, ampak vseeno- po dveh letih :!: :evil:
s tem da je prvi drsnik odpadel kmalu po letu dni, ko ni več garancije in drugih/novih niti dobiš več ne :?: :evil: :evil:
Steklo imamo pa čičnila in meni je uredu, ker se ravno ne vidi vse skozi, če kdo pomotoma uleti v kopalnico :oops:
glede čiščenja pa... sproti po tuširanju na hitro obrišeš in še redno čiščenje pa zaenkrat ni kamna - res pa, da pri nas nekateri niso dosledni pri sprotnem brisanju po tuširanju...:roll:
ampak mislim da večjih težav ne bi smelo biti...

Če bi spet prenavljali in bi imela prostor za vrata, ki se odprejo navzven, bi jih najbrž vzela, ker so ti drsniki sramota...
Mogoče drugi proizvajalci :?: :?: ne vem, kolpa... tudi ni tako poceni :!:

LP, Anita
kolpasan je še samo cena in nič več,kolegu tudi nonstop crkujejo koleščka na kolpasanovi tuš kabini.
Priporočam da negledaš toliko na znamko ter kupiš raje nekaj cenejšega ker nobena stvar ni večna,pa verjetno so vsi sestavni deli narejeni na kitajskem.
pri vratih, ki se odpirajo na vzven se ti bo voda pocedila po vratih na tla...se pravi bo luža v kopalnici. Morda so res bolj praktična, vendar je s5 treba izbrati prava vrata...če bodo vrata enojna in velika bo problem pri pantih, ki se bodo pod težo vrat začeli "nucati".

Kolegi so kupili klasično kabino polkrožno 90x90...kaljeno steklo 6mm, prozorno..in so z njo zadovoljni. Cena je bila nekaj srednjega. Mislim, da kar ugodna glede na samo izdelavo.

Dobro je da se kabino kupi tam, kjer tudi nudijo rezervne dele po pretečni garanciji.
Polkrožna tuš kabina z vrati na pantih - nikoli več z drsnimi.
Ugodna ponudba je AMETYST pri Koniku.
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
Vrata na pante pač vedno naredijo lužico, to moraš računat, drsna so pa taka kot so.... Imam obe varianti, drsna v kopalnici ki sem jo na brzino renoviral, ker sem pač rabil se nekje stuširat po delu(obstoječa plehnata kad in gumijasta zavesa sta bili ogabni :| ) , nabavljena na brzino v o..ju, nacenejša varianta, pa se po dveh letih še drži. Na pante pa imam zaslon za tuširanje pri kadi v novi kopalnici, je pa finta, da ga nikoli ne odpiram v prostor tako, da mi ne kaplja po tleh.
nekje sem zasledil, da imajo kabine z navadnimi vrati na spodnjem delu prilepljen gumijast kanal, ki onemogoča vodi, da kaplja po ploščicah. morda je to rešitev proti kapljanju?
ima kdo taka vrata in kako se obnesejo?
Danes sem končno montiral AMETYST, ki ima nekakšno gumo na spodnji strani vrat. Kako se obnese pa javim kmalu...
Navadna vrata, ki se odprijao navzevn, poleg opisanih izkušnj (pokvarljivost in podobno), tudi najboljša varianta za čiščenje.

Isto činčila steklo, veliko lažje se čisti kot navadno prozorno steklo, ko se kapljice po vsakem tuširanju vidijo.

Pri nas bomo imeli navadna vrata in činčila steklo. Najbolj praktično in najmanj problemov.
Ko bom naslednjič delal tuš v svoji kopalnici bo brez vrat, bo brez kadi na tleh in ne bo majhen.
Nebomgabiksal Napisal:Danes sem končno montiral AMETYST, ki ima nekakšno gumo na spodnji strani vrat. Kako se obnese pa javim kmalu...
Nebomgabiksal, kako se tuš kabina obnese?
Tudi jaz kupujem tuš, pa mi je ta padel v oči... kolk se kaj podceja po tleh ko odpreš vrata?
Hvala za odgovore.
Lokacija tuš kabine ni doma, tako da poročam v soboto ;-)
Imam vrata, ki se odpirajo navzven in 8mm prozorno steklo. Ne bi menjal za drsna - ker se mehanizem začne zatikati pa še v njem se naseli polno nesnage, ker se ne da čistiti. Glede vodnega kamna in kapljic je pa vseeno ali je prozorno steklo ali činčila ali pa magari črno - količina je ista - da je čisto je potrebno enako čiščenja. Edina razlika je da pri činčila steklu se umazanija zaradi ne-čiščenja nebo videla od zunaj, bo pa isto prisotna.
Nebomgabiksal Napisal:Lokacija tuš kabine ni doma, tako da poročam v soboto ;-)

Čakamo poročilo...

Potrebuje ta zadeva še kaj zraven (razne podstavke, pritrdila za na zid itd, robne trakove) ali je vse v kompletu? Si naročil preko spleta?
Tudi mi imamo vrata na pante.

Problem je tesnenje ko se tuširaš,saj je tuškad brez roba in z minimalnim nagibom (Kolpa 90x120 liti marmor). Mi lahko kdo poslika detajl, kako imate to rešeno? Kje kupiti tesnila?

Hvala.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »