Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Oprema za kopalnico...

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oprema za kopalnico...
Tako da na koncu se mi verjetno nekako ne splača it v kežečo varianto, če ima slabši izkoristek? Tako dolgih cevi pa spet nimam do tuša.
Zdaj, ko sem malo pogledal cene wc kotličkov in školjk, opažam da so viseči sistemi s podometnimi kotlički precej dražji od klasičnih. Tudi prodajalec v Bauhausu mi je pritrdil, da so cirka 4x dražji. Tako, da sem zdaj že skoraj prepričan da v to varianto ne grem, ker imam občutek, da je viseč sistem toliko dražji samo zato, ker je "v modi". Kvaliteta pa ima bolj malo zraven.
Tako, da se bom verjetno odločil v klasično kotno WC školjko in zun. kotliček.

Ker se ne spoznam na keramiko, me zanimajo tudi razlike keramični tuš kadi. Po ceni se verjetno kar precej razlikujejo. Kje se pa to pozna pri kvaliteti? Baje, da je precej odvisno od imena proizvajalca, keramika je pa spet samo keramika. Sicer, po moje ni glih čisto tako, ampak to je spet od prodajalca. Kaj menite? Kaj so prednosti keramike proti plastificirani (emajl) tuš kadi?

Po čem se pa WC školjke in kotlički (klasične) razlikujejo med sabo? Govorim o običajnih, brez kakšnih eksta dodatkov. Zanimiv mi je edino tisti pokrov, ki se počasi zapira. Ne vem pa, ali mora bit že školjka prirejena za to, ali je to samo pokrov. Kakšne so kaj cene teh pokrovov?
BlackHole Napisal:Po čem se pa WC školjke in kotlički (klasične) razlikujejo med sabo? Govorim o običajnih, brez kakšnih eksta dodatkov. Zanimiv mi je edino tisti pokrov, ki se počasi zapira. Ne vem pa, ali mora bit že školjka prirejena za to, ali je to samo pokrov. Kakšne so kaj cene teh pokrovov?

Lahk ti povem, da tisti kotliček, ki je bil v akciji (oz mogoče je še) v merkurju od liva - model laguna me je tako namatral za montažo da ni res. Tista guma in montaža cevi iz kotlička v školko je prava katastrofa. Za dva jurja več dobiš kotlček, kjer samo naviješ gor in že tesni - tukej pa moreš tišat in tišat pa vse postrani gre itd..
Jaz sem opazil, da prhraniš na koncu nič kaj ne.
Some people hear their own inner voices with great cleamess. And they live by what they hear. Such people become crazy, orthey become legends ...
In koliko si dal ta za kotliček, da vidim v katerem cenovnem razredu si? Ima ta kotliček dva načina izplakovanja? To že mora bit.
glede dvojne tipke pri WC kotličku:
- preden jo namestite, se vprašajte kolikokrat bi jo dejansko uporabili.... :?:
Jaz sem bil najprej tudi prepričan v uporabnost, a sem si nazadnje premislil. Zakaj? Glede na to, da je že kar veliko WCjev, ki imajo dvojno tipko, sem opazil, da jo sam zelo redko uporabljam. VELIKO bolj uporabna se mi zdi tipka stop (to pa redno prakticiram). Na samem kotličku se da vedno nastaviti količino vode v kotličku (navadno 6-9l). Mi jo imamo nastavljeno na 6l, nabavili pa smo enojno tipko z možnostjo stop funkcije. Zame osebno je to dosti bolj praktično. Dvomim pa da porabim kaj več vode, kot bi jo z dvojno tipko.....
Sicer pa stvar navade. Se je pa mogoče dobro vprašati, kaj dejansko rabimo/uporabljamo....

LPM
Jaz bi dejansko rad imel nek nadzor nad količino vode iz kotlička. Za malo potrebo ali kako hrano splaknit, manjšo količino, za večje potrebe pa veliko količino vode. Ne poznam pa sistemov. Kaj pomeni način stop? Da lahko med splakovanjem ustaviš odtekanje vode?
Kaj pa viseči sistemi wc školjk napram klasičnim? Bo kdo kaj povedal?
BlackHole Napisal:Jaz bi dejansko rad imel nek nadzor nad količino vode iz kotlička. Za malo potrebo ali kako hrano splaknit, manjšo količino, za večje potrebe pa veliko količino vode. Ne poznam pa sistemov. Kaj pomeni način stop? Da lahko med splakovanjem ustaviš odtekanje vode?
Kaj pa viseči sistemi wc školjk napram klasičnim? Bo kdo kaj povedal?

no za to ali bo viseči ali ne wc se pozanimaj še s tistim, ki ga bo čistil oz bo čistil po tleh. viseči wc omogoča da pod njem lepo pomiješ in se okoli školjke ne nabira svinjarija. tako da js sem absolutno za viseče školjke in bideje.
geberit kotliček - podometni in s konzolami te res da pride skoraj 50 jurjov ampak se splača. je veliko bolj elegantna rešitev kot nek viden kotliček. prav tako so na volj tipke, ki so deljene - pitisneš večjo in priteče vsa voa iz kotlička - za kakce spirat :oops: , pritisneš manjšo tipko priteče bistveno manj vode, tako da ta kotliček ponuja tudi rešitev ki jo iščeš ti.

res šeenkrat premisli o viseči školjki in podometnem kotličku, ker res kopalnico delaš enkrat na 30 let in ta investiija se po mojem mnenju res splača! samo ne pa kuovat kakih leih kotličkov recimo od liva. geberit je majka in preizkušen, se ne kvari! servisira se ga pa skozi tipko, če bi se slučajno kaj naredilo.
jeeee mi imamo pa hiško jupi jupi jej! Smile
O geberitu bom razmislil, ampak samo če ne bodo cene WC školjk predrage (še nisem pogledal cele ponudbe). Sicer pa, verjetno imajo tudi navadni klasični kotlički dvojno tipko. Da bi pa samo zaradi malenkost lažjega čiščenja dajal 3x več denarja, pa mi nekako ne diši. Torej, če pozna kdo cene visečih školjk, na dan z njimi.
ne vem ali res iščeš najbolj poceni zadevo ali da tudi izgleda nekam. evo tule iz merkurja ena zelo poceni zadeva. je pa res a v merkurju stoječi wc dobiš že za 7 jurjov tako da res je pol je dražja Smile)

WC-školjka, INKER, Sara
zanesljivo najnižja cena
brezplačna dostava
različni načini plačila
varen nakup
možnost vračila

Cena:
14.990 SIT (62,55 €)
Dobava: do 7 dni.

no drugače pa malo lepše zgledajoče školjke tudi v merkurju najdeš od 20 tisočakov dalje. pa tudikak bauhaus bi vjetno imel kako ugodno ponudbo
Keramična, viseča.
Ne, ne iščem najcenejše opreme in mislim, da tudi nisem dajal tega vtisa. :wink:

Zanima me samo primerjava cen med recimo visečo in klasično školjko, ki sta sicer enake kvalitete. Enako recimo za kotličke. Idea
Mi imamo podometni kotliček (s dvema tipkama za veliko in malo porabo vode - pritisneš in greš, ni potrbno držati; meni se zdi uporabno) in visečo školjko. Toplo priporočam...

Seveda je zadeva nekaj dražja, toda veliko bolj uporabna in neprimerjivo lepša na izgled.
BlackHole Napisal:Ne, ne iščem najcenejše opreme in mislim, da tudi nisem dajal tega vtisa. :wink:

Zanima me samo primerjava cen med recimo visečo in klasično školjko, ki sta sicer enake kvalitete. Enako recimo za kotličke. Idea

ja ne vem, men si zdele na koncu kar dal vtis kakor da hočeš res najbolj poceni čez prit. povej koliko si pa recimo pripravljen odštet za školjko?
Koliko, hm, težko je rečt, če ne poznam cen in kaj dobim za določeno ceno. Lahko se prilagajam. Vsekakor sem pripravljen dati nekaj več za kvalitetno in vizualno moderno školjko. Ampak, ne dam pa recimo 3x več za školjko samo zato, ker je viseča, razen če mi kdo pove kak hudo dober razlog za to. :wink:

Nikoli ne kupujem najceneješe robe, ampak ne morem pa se preseravat z ne vem kakimi novostmi in nepotrebnimi "dodatki", ki so kao "in". Vedno poskušam ujet najboljše razmerje cena/kvaliteta, vsaj po občutku, če že drugače ne.
ne vem črnalukna. taboljš da greš v en salon si izbereš kakšno navadno školjko bi imel, potem pa še pogledaš koliko je viseča različica dražja od navadne. ker zdej so ponavad en dizajn v obeh variantah.
zase pa vem da ne dam v hišo nič drugega kot viseče zadeve, pucam jih itak jaz.
Ma sem pričakoval, da jih je tukaj kaj več seznanjenih s cenami... 8)

Skok na forum:

Zadnje novice

V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
19.11.2019 ob 12:03:06
V Slovenj Gradcu na ogled individualna hiša Lumar
V podjetju Lumar v soboto 23. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo dan odprtih vrat individualne hiše Lumar, katere... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »