Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Rabil bi vaša mnenja pri pralnici, prosim.

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rabil bi vaša mnenja pri pralnici, prosim.
Kako bo izveden omenjeni "delovni pult" ne vem, a sam bi mogoče zadevo izdelal tako, da stroj ostane kjer je, a je "podpultni". Torej bi pult začel že od stene tuš kabine dalje. Potem pa odvisno od potreb, ampak sam bi ga najverjetneje potegnil v L do vrat. Tisti del v kotu in do vrat bi bil bol "šivalni" kot, pri stroju bi pa lahko odložil cubje za tuširanje itd. Poleg stroja bi po potrbi kadarkoli lahko postavil še sušilni stroj, le zdaj bi bilo pametno dodat eno vtičnico (če so kabli v ceveh, rabiš poleg obstoječe dodat še eno in po isti cevi potegniti žice za sušilec) ter razdeliti odtok, da bi kondenzacijski sušilni stroj imel kam črpat vodo. Takšno idejo sem dobil zato, ker v takšnih prostorih vedno zmanjka odlagalnih površin. Pa imaš praške, pa oprano perilo, pa umazano perilo, pa vsaj 2 ali 3 košare za perilo pa.....
LP,
Samojed
Samojed, tako tudi bo, stroj bo definitivno podpultni, ker drugače ga bomo tako ali tako založili "do stropa".

Edino sušilni stroj pri nas odpade, nihče noče niti slišati zanj, naša je namreč še tiste stare sorte peric in likarc. Če njo vprašaš, bi najraje potok ob bajti.........

Umivalnica s tušem in umivalnikom ter wcjem mora biti. Prej sem pozabil povedati, da bo klet tudi stanovanjski del za njene starše. Prav zaradi tega se je spodaj namesto mojega "kujalnika" z barom in projektorjem za miren moški ogled lige prvakov, prostor spremenil v kuhinjco.........šmrc...... :? Kontra prostor pa v spalnico.....
No kul. Sušilca pa itak da ne vsiljujem, hočem le reči da bi trenutno, ko so stene še gole, lahko naredil prpravo zanj, ki bi te koštala cca 10 evrov. Potem ga kadarkoli lahko porineš pod pult k pralnemu stroju. Sicer dokler se tvoji lušta sušit na zraku je fino, ker če nič drugega sušilni precej pokuri.
LP,
Samojed
berghaus Napisal:Umivalnica s tušem in umivalnikom ter wcjem mora biti. Prej sem pozabil povedati, da bo klet tudi stanovanjski del za njene starše. Prav zaradi tega se je spodaj namesto mojega "kujalnika" z barom in projektorjem za miren moški ogled lige prvakov, prostor spremenil v kuhinjco.........šmrc...... :? Kontra prostor pa v spalnico.....

kaj res ne moreš narediti ločene kopalnice za "njena tastara". Ker potem se ve kdo bo gazda kje, tako pa ne bo nihče in bo samo predmet razprtij.
V bistvu to je ločena kopalnica, ko bomo skupaj. Ker, ko bodo starci v hiši, bodo v kleti, mi imamo zgornja dva štuka z dvema kopalnicama.

Dolgo časa to itak ne bo tako, so namreč že hudo v letih :?

Je pa še nekaj. V tej kuhinji je sedaj štedilnik na drva. V katerega sem se zaljubil. Bi ga tudi zlorabil, samo bi si opekel oneta na njem. Ne, resno, vse skupaj izpada čudovito. Sprva sem šel v luft, ko so uleteli predlogi, pač sem vlekel za svoj "kujalnik" kolikor sem lahko.

Kot človek normalne kapacitete možganov sem seveda kaj kmalu ugotovil, da bo treba zadeve pač prilagoditi. In bolj kot sem ob večerih umazan od prahu, malte in ostale zidarije zapuščal ta prostor, bolj mi je bil všeč. Nisem storil napake. Še celo barva, ki sta jo izbrale moja in njena mati in ti šele pest tabletov proti epilepsiji in očala za švasanje omogočijo vstop, postaja bolj domača.......

Ko pa iz pečice zadiši po pečenem piščancu.........ufffff.

Hmm......v lastni temi offtopicam...... :?
Zanimivo, zdaj po pogovoru z vami mi ideje letijo v glavo s preveliko hitrostjo, da bi jih sploh sproti zanaliziral......

Kot tudi vprašanja.

Eno mi je podal kar sodelavec danes zjutraj. Zmotila ga je gradnja zidov tuša z 12,5 siporeksom. Vprašal me je, katere ploščice mislim dati na čelne strani, tam, kjer je širina bloka zgolj 12,5 cm.

:?:

12,5 cm ploščice ne obstajajo? Upsss........
Za desetke vem, google pa je preseneljivo bos, kar se tega formata keramike tiče. Kdorkoli?
Bo treba desetko uporabit? Kar načeloma niti ni panika. Ali pač?

Damn.......ko misliš, da že vse veš :?
Prej poglej kakšne vogalne letve obstajajo. Je pa res dimenzija siporeksa mal "kojnska".

Lahko daš tudi "steklen cegu", pa rosfrej obrobo, katera je itak na mero ........ ali paše sem ali ne je pa druga tema.
Steklen cegu? kak pa je to? Upam da ne misliš na steklene prizme? Ker so fuj......... :lol:

Mogoče res pretiravam z 12,5? Kaj pa stabilnost? Uno, ko ob enih ponoči po "delovnem" večeru v gostilni pod tušem milo prosiš boga, da naj ti nikar stene ne postavlja pokonci?

Ne bi rad, da jo malce krcknem, pa se mi zruši v skret.......
Mislim, da imam 7,5 cm do stropa, pa je kar dost močno.
Res, če je do stropa, kar pomeni da je fisirano spodaj in zgoraj, je recimo 10cm polna kapa, ne padeš kar tako "skozi". Če je pa samo do višine 2 metrov npr pa zna biti problem če prideš z "delovnega" sestanka.
LP,
Samojed
To, to me muči, ker ne bo fiksirana zgoraj :?

Presneto........pa popoldne sem misli v štacuno po siporeks :?

Ajej.....
Jaz bi imel in imam do stropa.
Sicer odvisno od pipe, samo z "delovnega "sestanka......, obstaja verjetnost, da bo vse preko "ograje" mokro. :lol: Pa še šivarijo misliš imeti tam.
Jaz imam 7,5cm pa venec na vrhu, pa ometi in keramika - je ne podrem...
A smo že zašli? A ni bilo nekaj o pralnici govora? :-)

PS: sem pujsa vidu, pa bledem...
211 konjev sreče v ovinkih...
[Slika: r53supercharged.jpg]
JOHN COOPER WORKS evolucija
:lol:

Si uletel v temo o žarih, a?

Evo, ta vikend deloven kot običajno. Geberit zravnan, strop in stene pokitane, treba še pobrusiti.

Moji sem predstavil vaše indeje in seveda je večino požegnala z nasmeškom.
Torej, L pult, pralni stroj podpultni, sredinski vhod v tuš kabino s polkrožnim zaključkom.

Ta vikend sva tudi preleta miljavžent štacun s ploščicami in našla točno tisto, kar sva iskala. V čisto zadnji...... :?

In še ena ideja je priletela tokrat iz moje glave, kar pomeni, da z veseljem popljuvajte.

Če še enkrat pogledate skico, pride luč nad kopalniškem delu nekje točno tam, kjer je črka V od UMIVALNIKA. Kar pomeni, da bo v tušu zaradi sten verjetno mračno. Luči so potem še v tem prvem delu pralnice, tu bo dovolj svetlobe, prav kopalniški del, torej del z geberitom, umivalnikom in tušem pa se nam zdi premalo razsvetljen.

Potem pa sva naletela na tole:

http://www.extraform.si/uploads/datoteke...Farina.pdf

Vidite zgoraj na stropu led/halogen razsvetljavo? Všeč...zelo.

Aja, mimogrede, točno te ploščice bova vzela! Presenetljivo zelo podobna kopalnica naši, le da je pri nas kompleten umivalnik v polici in da je tuš kabina zidana. Ter geberit v isti linije. Ja no, pa prezrcalit je treba vse skupaj :lol:

Ps: upam, da zgornji link ni neka reklama ali kaj podobnega. Ne poznam tam nikogar in je zgolj priporočilo ženinih frendic.

Torej, nad kopalniškim delom bi malce spustil strop. Odprtina ventilatorja je na 15 cm pod stropom, se pravi bi šel s knaufom 10 cm pod strop, štromar mi pravi, da je to več kot dovolj za vgradnjo lučk, bojda celo 7 cm zadostuje. Kar bi bilo zame idealno, ker s stropom nočem prenizko, da ne bi naredil "kapo" nad tušem.

Kaj pravite?
Pozdravljeni,
Pozdravljeni,

mene pa zanima višina stenskih izpustov za vodovodne pipe v garaži in lopi. Saj veste tam se perejo zadeve od košnje trave, ostanki žara, itd. Tam namreč ne bi imel keramičnega umivalnika, temveč iz inoxa in po meri, po obliki pa predvsem globjega.

Zato me zanima na kakšno višino bi bilo potrebno data stenske izpuste vodovoda, po moje malo višje, če hočem umivalnike iz aluminija in po meri.

Kaj menite

hvala vsem za odgovore

lp biker

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »