Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Zakon o kmet. zemljiščih,odškodnina za spremembo namembnosti

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakon o kmet. zemljiščih,odškodnina za spremembo namembnosti
Hvala bogu če bo tako ampak tudi v medijih(priznanih kao) se pojavlja da bi naj ta odškodnina v povprečju znašala 10-15€ na m2.
Upam da se bo našel nekdo v roku teden dni ki bo to znal 100% razložiti ker se meni malo mudi.
asica Napisal:, in pravilno obračunavanje je bonitetni razred * znesek nadomestila * kvadratni metri parcele-

"– odškodnina zaradi spremembe namembnosti/m2 = boniteta zemljišča od 41 do 60 x 0,20 eurov,"

Torej 1000m2 * 60 * 0,2 EUR

=12 000 EUR :lol:
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
matteo Napisal:Ej ampak jaz nevem kaj delajo ti ljudje na občini,ue, da nimajo pojma o stvareh o katerih so drugi kar precej odvisni.Jaz sem včeraj klical na občino in sem ženski razlagal zakaj se sploh gre in kakšni zneski bodo in podobno.Sem vprašal kdaj se pa boste pozanimali da se zglasim pa se je kar izmikala.Grozno.Jaz pa bom v službi naredil malo napako pa bom na sodišču in brez službe.
Kak lahko dajo kar nekšne izračune po svojih formulah.Recimo da bi v ponedeljek bilo odvisno če kupiš kako parcelo ali ne ampak ti nihče ne ve nič odgovoriti niti verjetno tisti ki so ga napisali.Tebi se mudi oni pa bodo drugi teden ali mesec šli na seminar o tem.Ne delam se norca ali žalim koga ker nihče neve vsega 100% v svojislužbi ampak vseeno.
Ne vem zakaj si klical na občino, občine s tem zakonom pa res nimajo nič. Če že mi moral na UE ali še bolje kar v državni zbor, direkt na poslance, saj so oni sprejel tak zakon. Aja, oni itak ne vedo o čem glasujejo :lol: Torej je sedaj tukaj vprašanje, če se pri izračunu upošteva boniteta ali ne. Ker če se ne, potem ti zneski niti niso tako visoki, če pa se.... :roll:
Asica: po tvojem izračunu potem meni nanese
2902m2 * 30 * 0,18 = 15.670,8EUR
- kar je zame velik denar in za ta znesek se dela panika! Confusedhock:
Yeager Napisal:
matteo Napisal:Ej ampak jaz nevem kaj delajo ti ljudje na občini,ue, da nimajo pojma o stvareh o katerih so drugi kar precej odvisni.Jaz sem včeraj klical na občino in sem ženski razlagal zakaj se sploh gre in kakšni zneski bodo in podobno.Sem vprašal kdaj se pa boste pozanimali da se zglasim pa se je kar izmikala.Grozno.Jaz pa bom v službi naredil malo napako pa bom na sodišču in brez službe.
Kak lahko dajo kar nekšne izračune po svojih formulah.Recimo da bi v ponedeljek bilo odvisno če kupiš kako parcelo ali ne ampak ti nihče ne ve nič odgovoriti niti verjetno tisti ki so ga napisali.Tebi se mudi oni pa bodo drugi teden ali mesec šli na seminar o tem.Ne delam se norca ali žalim koga ker nihče neve vsega 100% v svojislužbi ampak vseeno.

Ne vem zakaj si klical na občino, občine s tem zakonom pa res nimajo nič. Če že mi moral na UE ali še bolje kar v državni zbor, direkt na poslance, saj so oni sprejel tak zakon. Aja, oni itak ne vedo o čem glasujejo :lol: Torej je sedaj tukaj vprašanje, če se pri izračunu upošteva boniteta ali ne. Ker če se ne, potem ti zneski niti niso tako visoki, če pa se.... :roll:

Na občino sem klical ker mi na Ue ni znal nihče nič povedati in so mi tam dali številko občine in koga naj pokličem.Pa tam je bilo isto.
Sem malo poguglal in našel tole, zapis iz 119. seje vlade z dne 3.2.2011
"Ocenjeno je, da bo povprečna odškodnina zaradi spremembe namembnosti kmetijskega zemljišča 10 evrov/m2. Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano ocenjuje, da bo letni prihodek iz naslova odškodnin zaradi spremembe namembnosti kmetijskih zemljišč okvirno 20 milijonov evrov."
http://webcache.googleusercontent.com/s ... .google.si
Potemtakem se pri izračunu upošteva tudi bonitetni razred.
Meni je zjutraj referentka rekla naj se obrnem direktno na ministrstvo,
če želim res točne podatke.
Tako da že kakšno uro klicarim, ampak me samo prevezujejo!!! :twisted:

Bom še malo poizkusil Sad
Ko se je govorilo o teh odškodninah, sem bolj z pol levega ušesa poslušal. In "razumel" da naj bi se odškodnino plačalo pri spremembi kmetijskega v zazidljivo parcelo. Kar mi je bilo logično. Da moraš plačati pa to da na zazidljivi parceli narediš hišo namesto da posadiš krompir mi pa ni čisto tako logično :lol:
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
:twisted: :twisted: :twisted:

Evo ravnokar sem govoril z referentko na ministrstvu.
Ga. Lorger (upam da sem prav razumel)
tel.: 01/478-9330 (če se bo hotel še kdo prepričati)

Zadeva je na našo žalost taka, kot smo si jo na začetku predstavljali.
Nadomestilo se bo plačevalo za VSA zemljišča in sicer glede na bonitetni
razred. In ne samo pri spremembi namembnosti.

Se pravi v mojem primeru:
- parcela 455m2
- boniteta 79
- odškodnina 0,25 eur

79 X 0,25 X 455 = 8986 eur !!!! Sad :twisted:

PA SEJ SO BOLANI V GLAVO !!! (se opravičujem za izpad)
Ampak so res dobro vsilili tale zakon... pritožbe dežujejo post-festum, pred sprejetjem zakona pa ni bilo kej dost glasu glede tega. Res grdo, sploh ker (spet) prizadene male ljudi.

Očitno bo treba za vsak zakon na referendum. Rabimo samo še 2500 podpisov; skoraj tolk je že aktivnih članov foruma... :lol:
V mojem primeru "lepih" 69x0.22x850m2=12903€
Imel sem namen kupit sedaj pa definitivno ne bom razen če prodajalec spusti ceno parcele za pol to pa itak nebo.
V tem zakonu smo tepeni tako kupci in potencialni graditelji in prodajalci.Od nas ne bo več zmožen nihče kupiti ,prodajalci pa ne bodo prodali razen če bodo ceno prepolovili da se te to izenači.
Vedno je bilo tako:kdor pošteno dela in bi si rad nekaj ustvaril se mu vedno samo jemlje jemlje jemlje,kdor pa na nepošten način služi pa se mu ne more nič.Včasih mi je res žal da nisem lopov.
vuego Napisal:Ampak so res dobro vsilili tale zakon... pritožbe dežujejo post-festum, pred sprejetjem zakona pa ni bilo kej dost glasu glede tega. Res grdo, sploh ker (spet) prizadene male ljudi.

Očitno bo treba za vsak zakon na referendum. Rabimo samo še 2500 podpisov; skoraj tolk je že aktivnih članov foruma... :lol:

Mi oz. nam lahko razložiš kako tole z 2500 podpisi deluje oz. kakšna procedura je to?
Ok, dajmo vsaj ministra zasipat z pritožbami in na ves maile od poslancev, pa vsak dan jim pošljimo po en mail, itak dosegli ne bomo nič vsaj malce moralnega zadoščenja.
Kje bi dobili mailing listo teh naših kekcev ki smo jih izvolili!

lp

rok
palica1 Napisal:
vuego Napisal:Ampak so res dobro vsilili tale zakon... pritožbe dežujejo post-festum, pred sprejetjem zakona pa ni bilo kej dost glasu glede tega. Res grdo, sploh ker (spet) prizadene male ljudi.

Mi oz. nam lahko razložiš kako tole z 2500 podpisi deluje oz. kakšna procedura je to?

Sem takoj zraven.
Po mojem smo mi referendum malo zamudili. Če prav razumem tale Zakon o referendumu in o ljudski iniciativi , in če je to zadnja različica,

21. člen pravi takole:

Najmanj tretjina poslancev državnega zbora in državni svet lahko vložita zahtevo za razpis naknadnega referenduma najkasneje v sedmih dneh po sprejemu zakona.
Najmanj štirideset tisoč volivcev lahko vloži zahtevo za razpis naknadnega referenduma pod pogojem, da pobudnik zahteve v sedmih dneh po sprejemu zakona obvesti o svoji pobudi predsednika Državnega zbora na način, ki je določen v 13. členu tega zakona. Zahteva se lahko vloži v tridesetih dneh od določitve roka za začetek zbiranja podpisov.
Če je na podlagi zahteve državnega sveta Državni zbor zakon ob ponovnem odločanju ponovno sprejel, se rok sedmih dni za vložitev zahteve iz prvega odstavka in obvestila o pobudi iz drugega odstavka tega člena šteje od dneva sprejema zakona pri ponovnem odločanju. V času poteka tega roka Državni zbor zadrži razglasitev in objavo zakona. Če zahteva ali obvestilo o pobudi v tem roku nista vložena, pošlje zakon v razglasitev in objavo.
V primerih vložitve obvestila o pobudi iz drugega in tretjega odstavka tega člena Državni zbor zadrži razglasitev in objavo zakona do poteka roka za vložitev zahteve. Če zahteva v tem roku ni vložena, pošlje zakon v razglasitev in objavo.

Kdo ve, če to drži? Z razpisovanji referendumov nimam prav nobenih izkušenj. Smile

lpt

Skok na forum:

Zadnje novice

Si tudi vi želite na svoje?
22.10.2021 ob 12:31:47
Si tudi vi želite na svoje?
Banka s posluhom za mlade in mlade družine je lahko vaš najboljši zaveznik pri reševanju stanovanjskega problema.... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »