Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Zakon o kmet. zemljiščih,odškodnina za spremembo namembnosti

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakon o kmet. zemljiščih,odškodnina za spremembo namembnosti
še eno vprašanje
če posest slučajno postane zazidljiva me zanima ali je dolžnost občine da na svoje stroške na to parcelo pripelje vso potrebno infrastrukturo(vodo, kanalizacijo, elektrika) ali so to dodatni moji stroški?

hvala
lp
andrej
herko Napisal:še eno vprašanje
če posest slučajno postane zazidljiva me zanima ali je dolžnost občine da na svoje stroške na to parcelo pripelje vso potrebno infrastrukturo(vodo, kanalizacijo, elektrika) ali so to dodatni moji stroški?

hvala
lp
andrej

Bi rekel, da lahko samo sanjaš. Vsaj pri nas je bilo tako. Smo bili pri županu in smo isto vprašali, preden smo delali cesto. Če bo občina naredila cesto? Je rekel, če mislimo, da bo vse občina naredila? Potem pa, ko bo narejena pa lahko damo cesto v upravljanje občini. Sem rekel bravo, tako pridete do infrastrukture, pa še komunalni prispevek nabijete. Sem mu povedal, da v Avstriji občina skrbi za vso infrastrukturo. Tega se zaveda, samo Avstrija je Avstrija, mi smo pa mi.
Citat: ali je dolžnost občine da na svoje stroške na to parcelo pripelje vso potrebno infrastrukturo(vodo, kanalizacijo, elektrika) ali so to dodatni moji stroški?

s placanim komunalnim prispevkom pridobimo pravico do souporabe samo obstojece infrastrukture, vse ostalo je ze mcbobo napisal.
Citat:Bi rekel, da lahko samo sanjaš. Vsaj pri nas je bilo tako. Smo bili pri županu in smo isto vprašali, preden smo delali cesto. Če bo občina naredila cesto? Je rekel, če mislimo, da bo vse občina naredila? Potem pa, ko bo narejena pa lahko damo cesto v upravljanje občini. Sem rekel bravo, tako pridete do infrastrukture, pa še komunalni prispevek nabijete. Sem mu povedal, da v Avstriji občina skrbi za vso infrastrukturo. Tega se zaveda, samo Avstrija je Avstrija, mi smo pa mi.

No mislim da ni čisto tako hudo. Sam bom tudi moral urediti cesto, potegniti vodo in elektriko. No na občini so mi dejali, da to lahko uredi z urbanistično pogodbo, s katero se potem stroški urejanja znotraj te pogodbe upoštevajo pri komunalnem prispevku. Seveda pa moraš cesto dati občini - vendar pa jo potem upravlja občina (pluženje, odvoz smeti, urejanje ceste...)

No tako jaz to razumem - tega še nisem dal skozi.
V petek dobil vrnjeno odškodnino.V celoti.
2770.56€ bo šlo za bolj pametno stvar.
Juhu
Pozdrav vsem,

Danes dobil gradbeno dovoljenje, plačila odkodnine (cca. 5500€) oproščen z boniteto 40.

lp,
Simon
Težko si oproščen, če nisi nič dolžen Big Grin
evo ga, da še jaz napišem 'vzpodbudne' besede.. namesto 60.000 eur odškodnine (4.000m2 z boniteto 68) sedaj pršla mimo brez odškodnine (boniteto znižala na 42) in 1.800 eur komunalnega prispevka.. spomladi pa začnemo zares Smile
binma, to je pa že skoraj loto sedmici podobno Smile
Bog nam naj pomaga, Židan se vrača!
Še dobro da sem pod Janšo zrihtal papirje
Ja res je. Takoj, ko sem videl Vebra na čelu DZ-ja so mi šli lasi pokonci!
Sedaj lahko samo čakam čez katero noč bo spet uvedel tisto oderuško odškodnino.
Meni bo odškodnino mogoče plačala občina Ljutomer, ki že več kot 9 let ni sposobna sprejet enega OPPN-ja. Smile
luciby Napisal:Bog nam naj pomaga, Židan se vrača!

se podpišem! Pa sem mislila, da že ne more bit slabše! vsi, ki še nimate papirjev, POHITITE, ker se bo odškodnina sigurno vrnila v vsej svoji velikosti!
v kolikšnem času pa je realno pričakovati da v primeru da se odškodnina vrne da začne veljati?

Skok na forum:

Zadnje novice

Lumar med finalisti za nagrado ACTIVE HOUSE AWARD 2021
14.10.2021 ob 12:51:59
Lumar med finalisti za nagrado ACTIVE HOUSE AWARD 2021
Vzorčna hiša Lumar Primus-R 150 iEDITION, prva slovenska certificirana aktivna hiša, se je uvrstila med štiri... Beri dalje »
Spletno svetovanje: »Energija ali zdravje: kako spremeniti bivalne navade«
14.10.2021 ob 07:46:10
Spletno svetovanje: »Energija ali zdravje: kako spremeniti bivalne navade«
Vabimo vas na polurni spletni seminar o kakovosti bivanja, ki bo v sredo, 20. 10. 2021, ob 17:00. Prijavite se tukaj. Dan pred... Beri dalje »
Gradimo Frischaufov dom na Okrešlju
07.10.2021 ob 09:37:23
Gradimo Frischaufov dom na Okrešlju
V podjetju Rihter smo pričeli z gradnjo enega zahtevnejših projektov v vseh letih našega delovanja. Gradimo Frischaufov dom... Beri dalje »
Zgradite dom za dva ali vikend za oddih
05.10.2021 ob 12:12:19
Zgradite dom za dva ali vikend za oddih
Spoznajte Ytong hiše manjših kvadratur V bogati in cenovno dostopni ponudbi Ytong tipskih hiš je zbranih več kot 50... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »