Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Zakon o kmet. zemljiščih,odškodnina za spremembo namembnosti

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakon o kmet. zemljiščih,odškodnina za spremembo namembnosti
Popolnoma se strinjam z vašim komentarjem, da gledano iz perspektive graditelja individualne enostanovanjske hiše ni mogoče bistveno vplivati na znesek povrnjene odškodnine za spremembo namembnosti in gre v tem primeru preprosto za pomoč strankam, ki ne želijo izgubljati časa z birokracijo.

Druga zgodba pa je pri infrastrukturnih projektih ki so jih v preteklem letu gradile lokalne skupnosti in tam, kjer je bilo gradbeno dovoljenje izdano investitorjem za bolj kompleksne večstanovanjske in poslovne objekte s pripadajočo infrastrukturo, kjer je že v zahtevku upravni enoti potrebno pomagati določiti površine objektov, od katerih se po novem določa višina odškodnine. V teh primerih pa mislim, da je strokovna pomoč projektanta vsekakor več kot dobrodošla in omogoča tudi nekaj prostora za dodaten prihranek.
Rexpert, koliko je provizija za pomoc graditelju individualne enostanovanjske hise?
McBobo Napisal:Po možnosti, da jim moraš provizijo plačati v naprej. Če potem dobiš odškodnino nazaj ali ne, jih pa ne briga, ker vmes propadejo in odprejo drugi sp.

Tako ali drugace napisano in obrnjeno, gre za cisti nateg. naj povedo interesentu da je znesek vracila pri vsakomur fiksen in da mu lahko 12 letni sin napiše v 2 minutah zahtevek za vracilo. potem bomo videli komu se se ne bo dalo. Je pa res da pijavke so vedno bile in vedno bodo a zagovarjati jih nikakor ni treba tudi ce delujejo v skladu z vsemi paragrafi, zakoni itd...

zato pa je stanje taksno kot je. ce bi veckrat s prstom pokazali na taksne in podobne "garace" bi v bodoce mogoce kaksen manj nudil taksno plemenito uslugo, pomoc ...
gt001 Napisal:Rexpert, koliko je provizija za pomoc graditelju individualne enostanovanjske hise?

Provizija je predmet dogovora, pri običajnih zneskih odškodnine, ki so bili odmerjeni med 2000 in 7000 evri, pa le-ta znaša cca. 3% od iztržene vrednosti dejansko povrnjenega zneska za odškodnino za spremembo namembnosti, tako da v večini primerov za individualno gradnjo znesek ne doseže niti 100 evrov, kar se meni osebno ne zdi oderuško. Lahko pa me popravite, če se motim. Konec koncev tudi vlogo za gradbeno dovoljenje marsikomu pripravi in zaračuna projektant, pa lahko to stori vsak sam. Pri tem pa naj povem še to, da večina strank potrebuje pomoč šele takrat, ko na upravni enoti naletijo na težave pri uveljavljanju zahtevka.

Samo v vednost vsem, ki berete ta forum in se vam zdi, da so zadeve vedno enostavne. Tisti, ki pri povračilu odškodnine ne boste dobili odškodnine povrnjene v celoti (torej vsi, ki imate vrednost bonitete nad 50) in iz projekta ni jasno razvidna površina preseka predvidenega objekta z zemljiščem (kar je problem predvsem pri ploskovnih objektih, kot so kompleksne ureditve naselij, ceste, parkirne površine, elektrarne, infrastrukturni objekti...), boste morali upravni enoti dodatno predložiti identifikacijo površin presekov objektov z zemljišči, da bo lahko upravna enota izračunala znesek odškodnine skladno s trenutno veljavnim zakonom.

Moje osebno mnenje pa je, da je osnovni namen bloga informiranje vseh, ki so odškodnino plačali, da so sploh upravičeni do povračila le te, saj gre tu za oderuštvo države, ki je s tem polnila svoj proračun in bi jo lahko sedaj avtomatsko vrnila vsem, ki so jo plačali, brez kakršnihkoli zahtevkov, ne pa da mora človek brati uradni list, da sploh ugotovi, da je upravičen do odškodnine.

Vsekakor pa vsem želim veliko uspehov pri uveljavljanju zahtevkov, ne da bi pri tem potrebovali kakršnokoli pomoč.
zdravo

Ne nasedajte provizijam. Če sami oddate vlogo za vračilo se plača samo taksa- 20€.
Jaz sem dobil odločbo o vračilu odobreno. Rok vračila 30 dni- bomo videliali res vrnejo.
Vloga naj vsebuje par podatkov. št gradbenega, št odločbe o plačilu, datum plačila, vaš TR...
lp E
Ja, odločbe iz UE so začele prihajati. Tudi jaz sem jo dobil. In sedaj čakam 30 dni, da se (upam!) moj račun spet nekoliko okrepi in - juhej, naprej z gradnjo! Znesek takse 22,5 eur, nekaj dodatnih poti in sitnosti bo kmalu pozabljeno...
Glede na to da je zadeva na državni ravni, potem ne vidim razloga zakaj nebi v 30 dneh od izdaje odločbe povrnili razliko odškodnine...če pa je ne bodo...potem pa je ta država tako globoko zabredla, da bi me bilo že sram, da sem njen državljan!?!
ko ste dobili nov izračun za plačilo odškodnine - koliko dni ste imeli kot rok plačila sicer?
Ojla,

se po dolgem času javljam v tole temo. Vsem obubožanim od gradnje sporočam, da smo pri nas včeraj dobili vrnjen denar za odškodnino. Ne vem, ali so samo pri nas tako pohiteli, ker se je referent grozno zavzel za to zadevo ali je tudi drugod tako. Vsekakor ne bo odveč, če tisti, ki čakate, malo bančne račune preverite. Mogoče vas bo pogled nanje za spremembo spravil v dobro voljo. Smile

Lp in veliko sreče pri gradnji,
Tomaž
Tudi midva sva včeraj dobila vrnjeno odškodnino v celoti. Veliko sreče tudi vsem ostalim. :-)
midva sva dobila izračun, ki znaša 10% prvotno mišljenega zneska. torej 500 evrov.
Tudi midva dobila v 30dneh od pravnomočnosti vrnjen celoten znesek... ufff kaj prav pride!
Ok, midva sva zaenkrat dobila samo odločbo za vračilo, kdaj pa je pravnomočno?
Nisem zasledila..
8/15 dni, kot ponavadi. vrnili ti bodo denar zadnji dan ko je možno Smile
Kje pa to piše, 8/15 dan?
Verjamem ja da zadnji dan, sam za 8.000,00 se splača Smile

Skok na forum:

Zadnje novice

Lumar med finalisti za nagrado ACTIVE HOUSE AWARD 2021
14.10.2021 ob 12:51:59
Lumar med finalisti za nagrado ACTIVE HOUSE AWARD 2021
Vzorčna hiša Lumar Primus-R 150 iEDITION, prva slovenska certificirana aktivna hiša, se je uvrstila med štiri... Beri dalje »
Spletno svetovanje: »Energija ali zdravje: kako spremeniti bivalne navade«
14.10.2021 ob 07:46:10
Spletno svetovanje: »Energija ali zdravje: kako spremeniti bivalne navade«
Vabimo vas na polurni spletni seminar o kakovosti bivanja, ki bo v sredo, 20. 10. 2021, ob 17:00. Prijavite se tukaj. Dan pred... Beri dalje »
Gradimo Frischaufov dom na Okrešlju
07.10.2021 ob 09:37:23
Gradimo Frischaufov dom na Okrešlju
V podjetju Rihter smo pričeli z gradnjo enega zahtevnejših projektov v vseh letih našega delovanja. Gradimo Frischaufov dom... Beri dalje »
Zgradite dom za dva ali vikend za oddih
05.10.2021 ob 12:12:19
Zgradite dom za dva ali vikend za oddih
Spoznajte Ytong hiše manjših kvadratur V bogati in cenovno dostopni ponudbi Ytong tipskih hiš je zbranih več kot 50... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »