Gradnja in obnova > Energijski viri
Fujitsu Waterstage - izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fujitsu Waterstage - izkušnje
Pa daj naj že nekdo ki ve pove kaj pomeni način low noise pri Waterestage HP. Že čez celo temo sprašujem pa nobenega odgovora. Ali to kaj zmanjša hrup, koliko je majši izkoristek, koliko je max temp- dvižnega voda? Nimam nobenih problemov s sosedi, samo me pa zanima.

lp
Z funkcijo low noise zmanjšamo obrate ventilatorjem, seveda posledično pade izkoristek, s peak current lahko omejimo moč v dveh stopnjah, na 50 ali 75% nazivne
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
febola Napisal:Polivanje zunanje enote z vodo kaj škoduje?

:?: Sad
sassapo Napisal:Z funkcijo low noise zmanjšamo obrate ventilatorjem, seveda posledično pade izkoristek, s peak current lahko omejimo moč v dveh stopnjah, na 50 ali 75% nazivne

Ali to pomeni, da s peak current (zmanjšanjem moči) ne zmanjšamo izkoristka? Domnevam namreč, da ostanejo razmere termodinamično podobne - zmanjša se število vrtljajev kompresorja in s tem odjem toplote, vendar tudi št. vrtljajev ventilatorja, zato bi bile temperature na zunanjem prenosniku lahko enake kot pri običajnem delovanju - imam prav?

Oz. ali to pomeni, da pri low noise načinu kompresor deluje normalno, zmanjšajo pa se vrtljaji ventilatorja, zato se zrak bolj ohlaja in posledično je povprečna temperatura prestopa nižja in zato nižji izkoristek?

Če je to moje razmišljanje pravilno, bi bilo zanimivo probati znižanje znižanje vrtljajev kompresorja ob maksimalnih vrtljajih ventilatorja - pričakoval bi, da bo ohladitev zraka manjša, s tem pa višja povprečna temperatura prestopa, istočasno pa bi se moralo na rebrih izločati manj vlage. Imam prav ali sem mimo usekal?

LP Dušan
mdule Napisal:
sassapo Napisal:Z funkcijo low noise zmanjšamo obrate ventilatorjem, seveda posledično pade izkoristek, s peak current lahko omejimo moč v dveh stopnjah, na 50 ali 75% nazivne

Ali to pomeni, da s peak current (zmanjšanjem moči) ne zmanjšamo izkoristka? Domnevam namreč, da ostanejo razmere termodinamično podobne - zmanjša se število vrtljajev kompresorja in s tem odjem toplote, vendar tudi št. vrtljajev ventilatorja, zato bi bile temperature na zunanjem prenosniku lahko enake kot pri običajnem delovanju - imam prav?

Oz. ali to pomeni, da pri low noise načinu kompresor deluje normalno, zmanjšajo pa se vrtljaji ventilatorja, zato se zrak bolj ohlaja in posledično je povprečna temperatura prestopa nižja in zato nižji izkoristek?

Če je to moje razmišljanje pravilno, bi bilo zanimivo probati znižanje znižanje vrtljajev kompresorja ob maksimalnih vrtljajih ventilatorja - pričakoval bi, da bo ohladitev zraka manjša, s tem pa višja povprečna temperatura prestopa, istočasno pa bi se moralo na rebrih izločati manj vlage. Imam prav ali sem mimo usekal?

LP Dušan

Verjamem proizvajalcu da je svoj "paket" sestavil in nastavil na optimalno raven. Vse ostalo je kompromis!
Moje skromno mnenje pri kmečki logiki ki jo premorem.
Seveda, gotovo, ampak tukaj dejansko gre za funkciji, ki ju proizvajalec je predvidel.

Pri tem me pri konkretno tej TČ preseneča samo, da teh dveh funkcij ni mogoče krmiliti neposredno prek originalne regulacije, temveč je potrebno ločeno časovno stikalo.

Zanimivi pa sta ti funkciji - poleg možnega zmanjšanja hrupnosti - konec koncev tudi zato, ker se že 11 kW enota lahko pokaže za premočno.

LP Dušan
Zanimiva ideja mdule. Kot smo ugotovili za to in podobne TČ, v prehodnem času postanejo mnoge premočne in taktirajo. Bi bilo zanimivo izvedet ali se takim low noise načinom zmanjša ne samo na višjem koncu krivulje učinkovitosti, ampak tudi na nižjem ? Če bi bilo to res, bi morda potem TČ dajala manj moči na minimumu in bi tudi manj pogosto taktirala .
Žal to mislim, da ne bo šlo - tukaj gre samo za "odrez" moči na zgornji strani, na minimalno moč to žal nima vpliva.

Mogoče sem se prej malo nerodno izrazil - hotel sem reči, da marsikateri objekt maksimalne moči sploh ne potrebuje in si lahko privošči obratovanje z največ polovično oz. največ tričetrtinsko močjo brez škode za toplotno ugodje.

LP Dušan

Aha, super da obstaja taka možnost. A to lahko sam spremenim in kako, ali mora to izvesti monter?

haval in lp
DELPHI Napisal:Jaz sem izhajal iz konkretne situacije kot jo opisuje steza: letna poraba 1500l.
S TČ bo prihranil prej 1/3 kot 1/2 nasproti obstoječemu stanju.
To pomeni 500€ prihranka na leto.Investicija bo znašala vsaj 7.000€, kar pomeni enostavno vračilno dobo 14 let.
Steza je rekel: 1.500 l kurilca za ogrevanje in toplo vodo letno.
Predpostavimo, da je letni izkoristek 75%,kar da cca 11.000 kWh.
Če bo po nabavi TČ letni COP 2 bo pokuril 5.500 kWh oz. največ 600 EUR (s prehodom na 2 tarifni števec in na GEN ali Petrol), kar znese najmanj 900 EUR prihranka, morda pa (zaradi cenejše kompletne elektrike) blizu 1.000 EUR.
6.300/900 = vračilna doba bo 7 let in ne 14.
Prečital sem celo temo.
Ogrevam >200m prek radiatorjev s TČ Daikin Ht 14 zrak voda, pri kateri so nastavitve parametrov zelo obširne, logične in dostopne. Zmanjšanje (max) moči oz. vklučitev nočnega načina je možno s pritiskom gumbka.
Ali pa zmanjšanje moči vprogramiraš v urnike. S spremembo parametrov lahko nastaviš stopnjo zmanjšanja.
Poleg tega z drugim parametrom lahko omejiš max.temperaturo vode proti radiatorjem....
Pa se ne zato oglašam.

Zanima me:
kako nočni način (omejevanje moči) vpliva na pogostnost in dolžino defrostov.
Pri nas ob Muri je že 22. dan rel.vlaga 92 do 100% in so defrosti zelo pogosti.
Največkrat en defrost na uro, lahko tudi več ali manj, se je že zgodilo tudi že po 30 minutah ogrevanja.
Zelo me zanima kdaj in zakaj se na uparjalnik nabira veliko sreža,
kako na to vpliva stopnja delovanja kompresorja in kako ventilatorja, premalo/preveč plina,...
ali je v takih primerih (npr: -1 in 99% vlažnost) bolje greti na urnike z večjo močjo ali po malem 24h/dan.... :?:

PS
kar sem že ugotovil je: dolžina defrosta se podaljša, če se pri nizkih temperaturah in veliki vlažnosti ogreva prek radiatorjev v nizkem temperaturnem režimu. Še slabše je, če je par radiatorjev zaprtih oz. se defrost zgodi pri ogrevanju sanitarne vode zelo ohlajenega bojlerja (reheat T sem že dvignil) ,čeprav se tudi v takih razmerah TČ zna sama počasi izvleči. Defrosti trenutno delajo od 7 do 9 minut, izjemoma pa še bolj dolgo.
Ne glede na to, da kompresor pri defrostu dela, TČ mora od nekje vzeti energijo in s tem (na žalost) ohladi vodo. Ne samo, da je gretje prekinjeno, kot prizna marketing vseh znamk TČ zrak voda. Ogrevanje je negativno, pa še poraba elektrike je.
Daj bog, pošlji že enkrat sonce še na naš konec, da se bomo še mi lahko hvalili s porabo. Sad in ne z defrosti.
A je kdo od tu z Waterstageom? Izkušnje v tem času?
Mimogrede, v prehodnem obdobju do 12. novembra so defrosti trajali 5 minut in so bili zelo redki, sreža pa skoraj nisem opazil.

Sam dod.el.grelcev ali zalogovnika nimam, radiatorjev je 12 in so Aklimatovi aluminijasti, mislim, da so taki z malo vode.
Zato pa so zalogovniki, da pumpa iz zalogovnika vzame energijo in opravi defrost v minuti, ampak kaj ko vam vsi prodajalci prodajajo tc na radiatorje brez zalogovnika in to je slabo
minuto :evil: , na pamet in pavšal.... -ravno zato taki komentarji nimajo učinka na kupce, ker jih ni za verjet..
No pa razloži, kako bi potekalo ogrevanje v primeru vgraditve zalogovnika :!:
koliko obtočnih rabiš, kako velik zalogovnik, kje bi bil, koliko bi bila T vode v zalogovniku in koliko na radiatorjih, kako deluje vse skupaj in kako se regulira...
Potrebuješ dodatno črpalko in cca 80l zalogovnik :wink: . To je vse.
Migaj Napisal:minuto :evil: , na pamet in pavšal.... -ravno zato taki komentarji nimajo učinka na kupce, ker jih ni za verjet..
No pa razloži, kako bi potekalo ogrevanje v primeru vgraditve zalogovnika :!:
koliko obtočnih rabiš, kako velik zalogovnik, kje bi bil, koliko bi bila T vode v zalogovniku in koliko na radiatorjih, kako deluje vse skupaj in kako se regulira...

+
Koliko izgub bi imel tak sistem in ali bi bilo kaj zmanšanja moči zaradi tega?

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »