Gradnja in obnova > Energijski viri
Fujitsu Waterstage - izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fujitsu Waterstage - izkušnje
Kako pri vas ?
Pri nas takole;
Ponoči -15 C
Poraba za gretje in sanitarno vodo 90 kwh v enem dnevu.Menda so grelci pomagali pol noči.Zdaj -7 C
Ej Poldee, gledam tvoj graf za to noč (oz. zjutraj ob 8:20h) ti Tzunaj kaže najnižjo -4.7° medtem ko v istem trenutku kaže Tsolar -10.4°

Kako da je taka razlika med odčitkom Tzun in Tkolektorjev? A ti potok toliko ogreje okolico TČ ali pa ta senzor Tzun narobe kaže?
No pri nas (40km stran zračne linije) je bila najnižja okoli -6.5°

frenkec, kje ste vi, da je bilo -15? Koliko pa imaš minimum v zgodovini TČ napisano?
Blizu Ribnice, 4 km proti jugu.
Imam resetirano, nočno temp. mi kaze -14,9.
El.grelec sem imel na -10
Pri nas zjutraj -6, temperatura vtoka 42 C, notranja temperatura 22,5 C.
Bo Poldee sam povedal, ampak če sklepam iz moje izkušnje (senzor pod štengami, v zavetju L kota hiše) in njegove lokacije (tudi nekje v zavetju pod štengami), bi znalo biti tudi nekaj na tem.
Zakaj je moja toplotna tako lenobna ?
Ne znam si odgovorit, mogoče kdo od vas ve.
Trenutno je zunaj -3,5 C.
Dvižni vod je 40,7 .Dosežen ob modulaciji 38 %.Moti me k to drgne dve uri in in se nič ne spremeni.Rad bi prišel na 16 % in to explozivno in ne gre.Ne glede na potratno hišo, kaj pa je to 40,7 C.Za malico bi morala to naredit.A komu kaj jasno ?
kak ti ni jasno? Če bi spustila modulacijo na manj, bi začel padat tudi DV......torej v vsakem trenutku toliko, koliko je potrebno
@frenkec

A imaš v hiši željeno temperaturo in je ta stabilna? Če ja, potem ima sašo65 prav.
Temp pada, obnaša se kot, da je premalo močna ali pa je kakšna napaka
Zakaj ne dvigneš krivulje, če ti temp pada? Saj ti zdaj ne drgne na 100%.
Hvala bom probal še to.Zdaj imam 0,92...bom dal na 1.Prvo leto (2018)je bilo dovolj 0,9.
Zdi se mi, da slabše dela kot prvo leto.
Če imaš vklopljen LN, potem se zna zgodit, da začne v mrazu pešat. Odsvetujem ogrevanje z redukcijo, poglej, če imaš grelce sploh aktivirane.
Bom pogledal.LN nimam vklopljen.Mi je čudno k pri -12 C ob zahtevanem DV 49 C komaj dosegla 43 C , na zaslonu pisalo gretje kompresor in el.grelci, modulacija 100 %, toliko časa dokler se zunanja temp. ni spustila pod -10
To je potem to. Do -10st.C nekje gre, potem ji pa pade moč in se po defrostih težko pobere.
Kaj ogrevaš?
To bo to ja.Ta lega, kjer sem to povzroča zgleda.Sem mislil, da je pri -12 bolj suh zrak in ne bo defrost pa je.Lega blizu gore, velik zadrževalnik vode povzroča slabše delovanje .Mogoče pa res, da zrak - voda ni za vsako lokacijo.

Skok na forum:

Zadnje novice