Gradnja in obnova > Energijski viri
Fujitsu Waterstage - izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fujitsu Waterstage - izkušnje
popolnoma isti zvok kot pri meni(samo jaz ne znam prilimat zvoka, ga pa mam posnetega v tel.).....skratka, en ležaj je hin, jaz sumim na zgornjega, ko se uskladim s serviserjem  mi zamenjajo cel ventilator....pri meni se čuje, ko je modulacija nad 30% recimo pri gretju SV
Hm, nisem siguren da gre v mojem primeru za ležaj, ker,:

- je zvok prisoten od zažetka, ko je bila postavljena nova zunanja enota
- zvok ne izvira iz osi ventilatorja, ampak iz levega zgornjega vogala...

Meni je rekel mojster, da naj bi to ohišje proizvajalo , ko pride v resonanco pri določenih obratih...bi pa rad odpravil to nekako...

Pazi da ne boš menjal ventilatorjev zvok bo pa ostal...
Zagotovo ni to zvok ležajev. Ko začno ležaji tuliti, je hudičevo moteče.
Bi rekel, da iz posnetka ni zaznati neke anomalije v zvoku delovanja.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Tako tiho dela? Svoje ravno ne slisim tako natancno (potok), zato vprasam.
Ko je že mnogo lastnikov za FWhp izpostavljalo glasnost, je Poldu delala tiho....
bohinc ti je prvi navrgel in postavil dvom,  da ti verjetno potok prikrije zvok TČ; ti si ga delal glupega...
Zdaj sam oglašuješ to ''glupost....'', čigavo kljukec?!
Zadeva je enostavna: vabilo se vedno velja. Bos lahko iz roke povedal kako je, namest da pametujes in ugibas. Kot berem, rad hodis in se vozis okoli forumasev, torej ti to ne bo problem. Namest da se na 'ostale' forumase zgovarjasa, naredi nekaj.

Mikrofona pac ne grem montirat, ta bi bla mal too creepy Smile
Ne rabim hodit...  Je dost bolj verodostojnih lastnikov FWHP, ki so nepristransko napisali , da je FW hrupna. To meni zadostuje, ti se slepi dalje....
Nekje v globinah foruma, kljukec, če bi dobro spremljal..., je celo tebi ljub Telmos pisal, da lastnikom da v podpis, da ga zaradi hrupnosti TČ ne bremeni nič... Pametni bodo razumeli, drugim tud slikca ne nuca....
Pri katerih forumaših sem vse bil ?!
Zgolj in edino pri rentgenxu, ki je itak vse vabil! Na napoved dne mojega obiska(ki mi je na poti v službo ali z nje...), pa preklical vsa vabila, ter zapustil forum!?
Še grozil mi je z bratom policajem?! Čemu?
Ve zgolj on...! Pa peščica pozornih  bralcev, ko mu ravno takrat niti vgrajen kalorimeter ni hotel pokazat,  kar so reklamirali in napovedovali leta promo...., kljukci

Dost razumljivo?!
Glej, vse to je larifari. Ocitno, ko je treba neki nardit se pa jajcka skrcjo al kaj? Prid, poslus pa bos povedal kako pa kaj je. Ce se misls pa na druge zgovarjat pa tud prav. Samo ne mi pol o mojem primeru kako da je, ker ne ves niti noces vedet, pametujes pa. Sej me ne briga koga vse spijuniras pa podobno, te odkrito povabm. Bos slisal, povedal, tud za pit dubu (ce bos hotu) in ce je res tako frdamano glasno ok, nimam kej pomagat, samo prosim... ne pametovat na suho. Tud za defroste nisi verjel, da jih je tako malo pa podobno. In Telmos me ne zanima. Nism gluh, da bom reku da ne slism, samo neke hude ropotije tu de-facto ni. Ja, je potok zadaj, najbrz kaj zakrije, se cist strinjam, samo ne mi na suho pametovat. Ker ce tako posplosujes, potem si ti cisti kronik. Zakaj? Kolega ma apartma v Bohinjski bistrci in vsak let prav, da so tam pa sami kroniki. Ok, si pac kronik. Daj no, ne gre to tako...
Zeh....., lahko noč....
Dost neresni vpadi sinoči (po različnih temah...) za neko ''zrelo, kompetentno'' osebo.... ko pluski čez noč poskočijo... ; da izražanja ne omenjam...
Površno branje, podbacivanje neresnic... stalnica; če mu nekaj ne sede pisano na kožo.
Temu botruje že zgolj vprašanje glasnosti FW! Več forumašev (lastnikov- ne zgolj opazovalcev, ki spet ne bi bil kopetent...) piše o tem..., ter mu pisanje njegovega pikniškegai kolega Telmosa več nič ne pomeni.... (ker FW ni odobraval... , tudi zaradi glasnosti!). Očitno mu več pomenijo lovske prigode-laži?

Nikoli nisem pisal (kar je sinoči v različnnih temah izkrivljal), da imam kaj proti predimenzioniranim TČ (katero imam tudi sam;  razumevanje mu...predstavlja težavo, če že spomina nima...). Ko se njegov pajdaš bk  s ''fakingi'' spotakne ob to,  mirno spregleda...., čeravno gre ob tem tudi za cene...; katere  je rad favoriziral! Ob tem pogosto pozabljal (pol predelano TČ, pa ugodno montažo; za kar bi kdo drug lahko vzel za isto pasmo TČ +-3k več....). Ob takih dejstvih......molči ....
Tudi ob njegovo izbiro doma se nikoli nisem spotikal, da je karkoli narobe !
Da pa sem nedavno zapisal, da on s svojo FW HP ne more biti referenca, za delovanje le te, pa ponovno potrdim , da je res.
 Niti on s HP, niti njemu bliz Telmos, z HI-power na dobro izoliranih objektih..., ne moreta bit referenca za delovanje teh naprav Exclamation  Zakaj? Ker bi jima zadostovala zgolj obična  LT oz. NT, če bo lažje razumljivo komu, ki mu žal ne potegne....  Sicer so se že nekdaj s pajdaši izogibalu odgovoru kam spadajo oz. oni uvrščajo TČ z oznako HP, Hi-power, HT, VT, T-cap...., odgovore čakamo še dandanes. Čeravno je medtem sam Daikin prešel in oglašuje ''prednost'' 3HT.
Vbrizg, za katerega so nekoč trdili, da je smrt za TČ; dandanes, ko ga oglašuje njim ljuba firma na PSS?! Čudež , resnica,  tretje ?!
HP, HI-power, HT so namenjene objektom večjih potreb  (kar jima nikoli ne pride v poštev) delovanja Idea  Referenca so lahko zgolj lastniki=objekti, ki to prednost koristijo vsaj občasno, če že ne večje povp. sezone !
Če k temu navržem zgolj , da bi v hiši staršev ta dodatek prav prišel, poleg večje moči Exclamation Idea mu tak zapis povsem zmeša misli, ter razumevanje mojih zapisov...., žal. 
Ob tem  popit šnopček (kar se sam hvali, kje kdaj, s kom...) mu povsem zamegli pogled, razmišljanje...; ob polno nizkih besed....; kjlukec ob tem je ljubkovalno Tongue  

Pust alko profijem, ki ga prenesejo. Ne morš pa tko počez, kdo je kronik?!
Za štajerce pravjo , da je tam 0,5% že v zraku... So pol vsi tam kroniki, po tvoji in kolegovi teoriji?! Čeravno, po tvojem pisanju sodeč..., ne daš na pisanja= besede drugih?! Se pisanje ob tem.... nekako vozla...., ne sledi vpisom....
Gorenci smo kao škrti (čeprav poznam mnogo več drugih, ki niso gorenci...), pol nisem taprav, ker mam predim. TČ ?
Mal za sporostitev , čist tko naključno dobljeno, mi je všeč tist pod Rugljem , poleg drugih...  Tongue  https://www.vici-sale.si/vici_o_dolenjcih.htm
@bohinc nima smisla, da se se trudis, ker nekdo, ki ze 6 let trajba ena in isto, kot fijakarski konj, bo isto pocel se nadaljnih 6 let. Razen...pozor...razen, ce se mnenje vecine na forumu spremeni, v tem primeru si lahko preprican, da bo tudi poldek zraven in se bo prikljucil razmisljanju drugih.
Jaz trajbam že dlje.....  Niti nisem in ne rabim odvetnika.

S tem , da so moja trajbanja še vedno povsem aktualna...,  glede na izbiro , cen TČ ipd..  Čeravno so še težnje skriti pod preprogo....

Zgolj ''nova'',  kot druge identičnih cen..., Daik. Althetma HT3,  pa povozi večino njih pričanj Idea  kar so se leta trudili izkriivljat resnico !
Nazaslišano, še monoblok je, kar je bil itak problem.....?! Kdor ga vidi, ima, pač gleda po plinski vezavi, ne?!
Vsem tem bi komot grele z izbora: ( primernih moči) naštetih HP,HI -power, HT, T-cap..... Marsikomu njih...., vključno kljukca, pa zgolj navadna LT, sam tega pointa noče, ne želi doumeti...., da lažje dela glupane iz drugih.

Tsitih z potrebami po 60+DV pa tko nismo imeli možnost brati, prebrati njih porab ob tem in prej.... do dandanes!
 Kak monter bi jih moral strest z rokava....?!

Razumem njih molk..., razen kake zalutale ovce....
 https://www.podsvojostreho.net/forum/sho...light=dht3
Še vedno imata borbo.
Dejstvo je da je glasna k prasica takrat k so defrosti.Drugače prede k mucka.Lahko bi že kakšna posodobitev ven prišla in to ne samo lepotna.Pa akcija staro za novo bi bla lahko.
Madonca, doktorat in pol, zadeva pa cist enostavna Smile Da nisi kej spregledal, kot pred kratkim. 'Slucajno' prezrl? Pred tem pa zveplobruh, sam bogvarij kej rect Smile Da ste gor kroniki, sami poskrbite za ta renome, samo napisem, kaj frend pove. Ce bi posploseval potem si kronik, isto tvoj sosed... vsi. To je  vcerajsnja poanta. Posplosevanje, po potrebi. Ko ti pase... Vceraj napisano drzi.

In ker tolko tripas na ferpley, druge obtozujes skrivanja, pometanja pod preprogo je prav hecno kako sam brez vsake osnove odprto 'pametujes' o meni, nasih TC, alkotu (heh). Kako bi lahko to, ono, si mi rekel, te nisem poslusal in to ponavljas pa meljes... Ok, v redu. Samo zadnje case je tukaj mantra, kako je vsaka situacija brez pardona unikatna, menda ze meter, dva razlike v montazi pomeni drugo delovanje / izkoristek etc... Ti pa brez vsake podlage (realne seveda) tko odprto meljes o nasih TC? Izgovor pa mnenja ostalih FWS forumasev? Onih ki ti pasejo, po potrebi? Ki na osnovi izgleda in potipa ze vejo kako nekaj dela? Odlicno. Dzabe ti to, ce ze tako plasticno govoris o mojem primeru bi pricakoval, da si najmanj seznanjen z njim. Kot vem se nisi bil pri meni, ne izkljucujem sicer moznosti, da nisi sel mimo na svoj 'fasaderski' nacin, ampak sej ves ... to ne steje. Resno, nic ne ves o moji situaciji. Ne poznas objekta, konfiguracije, nastavitev sistema... nic. A non-stop prbijas. Ko pa kdo na rep stop pa takoj doktorat naftalinski za nazaj pogret. A cist enostavno... ko bos v blizini prid, bos vidu, slisal, pol pa pis kar ces iz prve roke. Itak, ne bos, jasno ko beli dan.

Frenkec: pred defrostom nobena ni glih tiha. Staro za novo ... dvomim. Bolj bo sam nova ko se ta poslovi...
Ej ''klobasa''..., a se vsaj sam razumeš drug dan, al zgolj zvečer po šnopčku ? Pivu, kuhančku.... al kar že pač vse sam naštevaš v forum Idea , kje kdaj s kom... očitno ga ne izpljuneš?! Maš pol pravico tko.... čez oslinjen prst , ter z druge roke (kar se ne sme verjet, kot po drugi strani pišeš....), drugim o kronikih?!
Če nisi bral Ruglja, ter drugih vicev, men je tale.... na kožo zate:
Citat:Polde se ponesreči. Prepeljejo ga v bolnišnico. Ko se zave, vpraša: "Sestra, kje pa sem?"
"Na trojki."
"V bolnišnici, norišnici, sanatoriju ali zaporu?"

Nisem tko naključno včeraj citiral strani..., komur se da pogledat.... stran dalje od včeraj linkane: https://www.podsvojostreho.net/forum/sho...light=dht3 , kdor bere..., pride dalje na Fujitsu Waterstage - izkušnje - PodSvojoStreho.net , ter če ga zadeva zanima naprej Fujitsu Waterstage - izkušnje - PodSvojoStreho.net ugotovi, da  bremza TČ(staršev), pametuje, na koncu le proba in ugotovi:

Citat:Kakorkoli, grelci delajo [Slika: smile.png] Lahko zakljucim, da tale kavni mlincek sedaj lahko samostojno greje to bajturino, za kaksno ceno bomo pa se vidli.

Rezultat vcerajsnjega 'posilstva' niti ni tako grozen, samo 5 kWh vec kot podoben dan/noc pred vcerajsnjim brez grelcev. Presenecen, priznam. 

Gorenc: je neki na tem kar pridigas, old bastard ;-)
 Beri kaj prizna(š)?! dandanes zanikaš, kdo je lažnivi kljukec?! citiram:   Gorenc: je neki na tem kar pridigas, old bastard 

Podatki z leta 2012, ki sem jih z leti malce korigiral (tudi s pomočjo Web), ne pa dosti...:  https://www.podsvojostreho.net/forum/sho...u%C5%A1nja  Pritakni.... svoje pa ugotovi:
Moraš bit res fizik? Najman dr.mg.žnj..., skratka človek stroke ali rabiš zgolj nekaj zdrave kmečke, da vidiš z zapisov, podanih dostopnih podatkov skozi leta..., komu pride v poštev HT, HP itd... komu pa bi grela zgolj dovolj močna LT, ter tak uporabnik ne more in ni referenca za delovanje HP ipd. Idea
Citat:Sem pa vedno bolj presenecen, kako taka gmota betona kot je ocetova hisa dejansko potrebuje kar nizek ampak konstanten DV. HT je v takih primerih lahko dejansko prevec, mocnejsa NT z grelci je lahko dovolj.

Mimogrede timi11 je svojo daikin lt na zahtevnem okolju in objektu upal gnat tudi na 55DV, ob potrebi uporabljal grelce; sej TČ jih ma zato, ne?! Če ne brezveze montirat jih...?!  A pardon , tvoja TČ niti ne ve(oz. lastnik) za kaj ima in v kak namen se uporablja HP..., da te mal dvignem  Tongue naj nato frizerka uporabi škarje, da prešpikne balonček, ter pristaneš na realna tla... Rolleyes

Mimogrede se rabiš vozit ne vem kam in gledat, če sam priznaš za TČ staršev:
Citat:Priznam, po videnem si nism mislu, da taka majhna skatlca lahko kej tazga nardi, klima s pomocjo grelcev. Sicer papa k 100 matr ampak nardi
In ugotovi , dan kasneje: Rezultat vcerajsnjega 'posilstva' niti ni tako grozen, samo 5 kWh
Citat:Bohinc:
Razumem, razumem zakaj je premajhna, to si pojasnil. 

Šele nedavno pa, da jo bremzaš...in sprobal grelce...
Ne zavijaj čokolade...
Bolj nerad, ter za ''jezik povlečt'' je treba, da je ravno spoznavanje ''nove dimenzije  švohnejše narave'' bilo vzrok spremembi plana [Slika: lightbulb.png]  
Čeravno ste se prej rogali z mene- podobnih...
Več jih je... , manj vas je... [Slika: wink.png]

Dost dejstev? Globine foruma jih imajo precej več...., sprenevedanj=laži !

Skok na forum:

Zadnje novice