Gradnja in obnova > Energijski viri
Fujitsu Waterstage - izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fujitsu Waterstage - izkušnje
To je za uporabnika Forex, ampak pase tudi sem: ker v ZS ne gre posiljati slik, bom tu postal. Zadeva zdaj ze nekaj mesecev stabilno deluje, vrednosti se na minuto berejo s TC, objavijo na spletni strani, na 5 minut pa pisejo v bazo. Trenutno mi popolnoma zadostuje, ko bo cas bom se kaksne reporte naredu.

Priložene datoteke Predogledne slike

(12.6.2020 ob 13:17)bozgom Napisal: Pa ima bojler termostat, s katerim boš nastavil temperaturo vode? Ima bojler varnostni termostat, kateri izključi elektriko če voda preseže 95°C? Ima bojler varnostni vetil, kateri sprosti prevelik pritisk iz njega? Huh Huh
Kolikor razumem, nameravaš prožiti kontaktor direktno, mimo avtomatike TČ. Torej, ti nastavitve tam, pri direktnem ogrevanju bojlerja ne bodo nič koristile.

Bojler/zalogovnik je GALMET 300 litrov, prav tako grelec kot na linku:
https://www.ten-net.si/index.php/artikel...=41-020011

Kje vidiš težavo? Hočeš reči da z tem grelcem ne smem ogrevati vode direktno?
Lp
Ali se da motorni mešalni ventil za sanitarno vodo kje v programu obrnit?
Ali se ob izklopu ogrevanja sam obrne?
(18.6.2020 ob 14:22)bosces Napisal:
(12.6.2020 ob 13:17)bozgom Napisal: Pa ima bojler termostat, s katerim boš nastavil temperaturo vode? Ima bojler varnostni termostat, kateri izključi elektriko če voda preseže 95°C? Ima bojler varnostni vetil, kateri sprosti prevelik pritisk iz njega? Huh Huh
Kolikor razumem, nameravaš prožiti kontaktor direktno, mimo avtomatike TČ. Torej, ti nastavitve tam, pri direktnem ogrevanju bojlerja ne bodo nič koristile.

Bojler/zalogovnik je GALMET 300 litrov, prav tako grelec kot na linku:
https://www.ten-net.si/index.php/artikel...=41-020011

Kje vidiš težavo? Hočeš reči da z tem grelcem ne smem ogrevati vode direktno?

S tem grelcem že lahko segrevaš vodo direktno- v kakšnem loncu ali sodu ali drugi odprti posodi. V zaprtem bojlerju  pa je brez varnostnega termostata to lahko smrtno nevarno. Če ti zataji termostat na grelcu bo grelec tako dolgo grel vodo, da se bo ta uparila in bo lahko prišlo do eksplozije.
(12.7.2020 ob 15:43)LordTado Napisal: Lp

kaj bi ti obračal? Idea....prestavi na eco in to je to...(desna tipka zgoraj in prestaviš na eco)
(12.7.2020 ob 15:43)LordTado Napisal: Lp

vsakemu relejnemu izhodu lahko določiš no - nc
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Zdravo
A mi mogoče lahko kdo pomaga in poda recept kaj storiti da mojo Fujitsu TC povežem nazaj na strežnik po zamenjavi modema oda A1.
Zamenjava je bila zaradi počasnega delovanja interneta.
Hvala za odgovore in lep pozdrav.
Včasih mora operater "dovoliti" določene komunikacije, pri Wifi routerjih je velikokrat recimo tako. Pomisli, če si pri prvem vzpostavljanju povezave moral kontaktirati A1. Druga opcija so nastavitve na modemu/routerju. Nazadnje (ali pa morda najprej) pa ti ostane, da se povežeš z uvoznikom, ker najbrž nisi prvi s težavo in imajo verjetno izkušnje.
Hoj hoj, se mal pa start sedme sezone, juhu!

Jozel: pa TČ ma dostop do interneta? TO preveriš na routerju, sicer sem 100%, da ma, če maš vse kable prav prklučene in nisi delal nekih izjem v konfiguraciji novega modema / routerja...
Tole (forum) je slo pa cist adijo? Korona time? :-)
Ne, novi, nefunkcionalni izgled. Pado. Ko kamen.
Vidim ja. Par mesecev nisem bil tukaj, pa sploh ni nekaj dosti za prebrati. Lani po poletju sem se komaj pretolkel skozi.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »