Gradnja in obnova > Energijski viri
Fujitsu Waterstage - izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fujitsu Waterstage - izkušnje
Zanimivo, pri meni pa od polnoci do zdaj 7 defrostov Smile
Naša predimenzionirana FWS10 pa v zadnjih 24h 1 defrost, poraba elektrike 10.9kWh.

Priložene datoteke Predogledne slike

Evo @BOTER je super primer debate iz druge teme, kjer se pise o delovanju TC pri dolocenih moceh in najboljsem izkoristku le te med 40-70% od nazivne moci. Kot je razvidno iz grafa, deluje BOTRU vecino casa pod 30%, ker je TC za njegovo hiso predimenzionirana in je to enostavno dovolj, da pokrije potrebe hise po toploti.
Se pravi s taksnim nacinom delovanja ne potegne iz TC njenega maximuma oz TC ne deluje z najboljsim COP? Ce bi dvignil setpoint z namenom, da TC poveca moc na vsaj 40% nazivne moci, bi v hisi slej, ko prej imeli prevroce. Druga opcija je, da nastavi urnike in takrat TC deluje z visjo mocjo, ker mora nadoknadit cas, ko je mirovala ampak dela pa z boljsim COP. Ali pusti kot ima nastavljeno in TC sama prilagaja moc glede na potrebe hise?? Kaj to pomeni za obrabo materialov in zivljenjsko dobo naprave?

@BOTER upam, da ne zameris, ker sem te uporabil za primer Smile ampak nazivna moc in samo delovanje tvoje predimenzionirane TC na super izolirani hisi je odlicen primer, da se pojasni kateri nacin delovanja je najoptimalnejsi. Oziroma pri kateri moci bo TC dosegala najboljse rezultate. Ker baje pri 24h delovanju izplen ni najboljsi niti najcenejsi.
Botru se TČ izklaplja. Po grafu sodeč, deluje bolj ali manj v on - off načinu. Če primerjam mojo on off TČ, pri kateri bi prej dobesedno zmrznil predno bi videl defrost, z testno inverterco, pri kateri lahko čakaš na defrost v majici, se lepo vidi kolikšna je prednost on offa na talnem gretju.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Kje so glavne razlike? OK, oversize uparjalnik. Kaj še?
Torej, ce prav razumem je bolj tezava tam, kjer TC deluje ves cas skoraj brez prekinitev in ves ta cas, z minimalno mocjo?

Ker tud nasa TC se izklaplja, verjetno ne toliko kot od BOTRA, vseeno pa ne deluje v eno. Ponoci zna vcasih oddelat brez prekinitve ampak takrat je tud moc delovanja na cca 40-50%, sploh, ko so zunanje T -6 in manj. Cez dan pa, kot receno se veckrat izklopi. Tisti cas, ko pa dela pa dela s cca 30% nazivne moci. Vcasih tudi manj.
(15.1.2020 ob 10:00)SalmicM Napisal: Pozdrav, ne iz KK Smile ...probal sem jo ugasnit že vsaj 5x pa ne pride k sebi.

Tudi preko varovalk ni nič boljše.
Čudno ja, razumel bi da javlja kakšno napako. Danes demontiral pokrov notranje enote in sveti samo zelena ledica - brez utripanja.

Matej, kaj ste resil s crpalko?
Da ne bo tako zalostno kle... Za razliko od ostalega dela kokoske je pri nas dovolj toplo cez dan in ponoci pod mejo kondenzacije, da TC delajo kot singerce. Nasa Fani malodane brez defrostov, ocetova seveda z njimi, vendar na par ur.

Poraba nase cca. 25 kWh/dan, ocetove pa med 38-45 kWh, odvisno ali kamin dela. V zadnjem tednu je 3x gorelo Smile

Pa se nasa...

Pri nas je inverzija, tako da tudi TČ veliko počiva. Je pa bil pa še v petek kar globok minus.

Taktira ti tko k nasa :-)
Pri teh temperaturah bo očitno v On - Off načinu grela celo sezono.
 Čas izklopa kompresorja sem podaljšal na 120 minut.

Sam se ne sekiram zarad tega (taktiranja). Tko je...
Že 100x povedano, da je to normalno delovanje. Verjetno nihče ne pušča avtomobila v prostem teku na parkirišču pred trgovino, da le ta ne bi imel preveč zagonov Wink
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Po moje se najdejo tud taki...
(24.1.2020 ob 01:24)Poldee Napisal:
(15.1.2020 ob 10:00)SalmicM Napisal: Pozdrav, ne iz KK Smile ...probal sem jo ugasnit že vsaj 5x pa ne pride k sebi.

Tudi preko varovalk ni nič boljše.
Čudno ja, razumel bi da javlja kakšno napako. Danes demontiral pokrov notranje enote in sveti samo zelena ledica - brez utripanja.

Matej, kaj ste resil s crpalko?

Pozdrav, 
Ja, smo rešili z serviserjem.
Krepnila je pa na zunanji enoti Inverter plošča...tako da zadeva deluje naprej tak kot mora.

Če bo kdo imel podoben problem. zanimivo mi je bilo tudi to da preko grelcev ni bila sposobna segreti vode.

Hvala za pomoč.

Skok na forum:

Zadnje novice