Gradnja in obnova > Energijski viri
Fujitsu Waterstage - izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fujitsu Waterstage - izkušnje
V letošnji sezoni smo dočakali tudi najnižje temperature, cca -11°C, vlaga 95%.
Tudi poraba v zadnjih 24h je bila cca 19kWh, kar je največ v tej sezoni.

Priložene datoteke Predogledne slike

Super, ni kaj.
poraba 19 v 24urah pri tem minusu? Ja, odlično, nimaš kaj( nisem si pa zapomnil o kaki hiši je govora...
Sašo zgolj stran nazaj...

Polde a očetovi namerno ne pustiš višje oz. do kam ji ? Z grelci niste sprobali do kam zmore?
Če se spomnimo npr.  Timi-ja  je svoji Daikin Nt  ne nezahtevnem objektu, rad. in tudi okolju, neredko šel prek 50in tudi 55Dv. V bistvu niso nič kaj dosti više, oz. redko, šli DHT-jevci   Wink
Hvala..nepreglednost, sploh na telefonu, da se noben buksl (nemorem se drugače izrazit) ne porihta tega foruma, al najbolj simpl staro verzijo nazaj....

Se pravi NEH 137m2 vse talno, naprava enaka kot pri Poldijevem očetu (10) hiša pa taka, kot od Fanttocija, ki ima 5kw napravo.....super, ni kaj...
.....pri nas pa "samo" 11 pa je hiša KPM bruto 270m2 greje se cca 180 radiatorsko_res je ovoja za17cm okna troslojna ug 0,6 .....notranja med 21.8 in 22,3 ....bo pa porabe za  december cca 1000kwh komplet gospodinjstvo, pa SV je kr izdatno pomagal namenslki grelec v bojlerju, aktiviran časovno, največ med 5in6 zjutraj.....
(30.12.2019 ob 18:01)bohinc Napisal: Sašo zgolj stran nazaj...

Polde a očetovi namerno ne pustiš višje oz. do kam ji ? Z grelci niste sprobali do kam zmore?
Če se spomnimo npr.  Timi-ja  je svoji Daikin Nt  ne nezahtevnem objektu, rad. in tudi okolju, neredko šel prek 50in tudi 55Dv. V bistvu niso nič kaj dosti više, oz. redko, šli DHT-jevci   Wink

Ma grelci se ne vklopjo, ko bi jst hotu :-) Te dni (mrzle in suhe) bolj gledam kolk dejansko hisa rabi za notranjih vsaj 22 stopinj invidim, da je potreben DV nekje pri 44 (trenutno je tako, mozno da ko se stene ohladijo bo potrebno oz. zagotovo bo vec). Je pa to tudi zgornji limit te TC na tej hisi. Vsaj glede na videno. Danes bom namest 42 max. DV nastavil na 44, jutri pa odklenem oz. dam na 50. Mislim, da so ravno raditorji krivi, da se ne stegne vise (prehod toplote je recimo predober in TC dejansko ne folga - prej defrostne). DV lahko povisam samo se s zmanjsanjem hitrosti OC samo to je strel v koleno ali a grelci. Sem pa vedno bolj presenecen, kako taka gmota betona kot je ocetova hisa dejansko potrebuje kar nizek ampak konstanten DV. HT je v takih primerih lahko dejansko prevec, mocnejsa NT z grelci je lahko dovolj. Kjer so pa radiatorji velikosti znamke pa se lahko pod nosom obrises.

Evo, nastavljena na 44. Se pa tudi zelo dobro cutijo soncni pribitki, ne mores verjet. Pri nas jih skoraj ni zaradi lege hise in pozicije nasih prostorov v njej. Skoraj vse sonce (razen kolektorjev na strehi) pobere tastov del hise, edino kuhinja in salon sta pri.ns n soncu, ostalo je zakrito :-)

(30.12.2019 ob 16:59)sašo65 Napisal: poraba 19 v 24urah pri tem minusu? Ja, odlično, nimaš kaj( nisem si pa zapomnil o kaki hiši je govora...

Gre za Ytong NEH, P+M 137m2.

Tč je FWS 10kW, ki zadiha na polno šele, ko gredo temperature globoko v minus. 
Glede na graf gre na 100% modulacijo le za nekaj minut na dan, ko greje sanitarno vodo, 
drugače je precej nižje, čas izklopa kompresorja pa je nastavljen na 120 minut.

Torej jo ti bremzaš. Ne dela po krivulji oz. samem vremenskem vodenju

Za defroste pa tko pišete, da z minusom šele zadihajo... Torej jo pusti , da zadiha (brez bremz+grelci); šele nato boš vedel kaj dejansko zmore. Ali kaj sem zgrešil?
Sicer pa radiatorje zamenjat tudi ni tak strošek, ko večkat omenjaš ''druge''....
Včasih se, da kerga kam premostit, na isto mesto druzga. Niti ni nujno novega, če kdo ne zmore... Dandanes ljudje mečejo stran dobesedno nove stvari, medtem , ko drugi nimajo za ''burek''.
Boter: torej ko ti neha greti SV se ustavi za 2 uri? Isto pri taktiranju ti caka 2 uri? Zanimivo, sam imam to nastavljeno na 10 minut ali sem pomesal katerega od parametrov? Sem ze malo out iz tega...

(30.12.2019 ob 19:40)bohinc Napisal: Torej jo ti bremzaš.   Ne dela po krivulji oz. samem vremenskem vodenju

Za defroste pa tko pišete, da z minusom šele zadihajo... Torej jo pusti , da zadiha (brez bremz+grelci); šele nato boš vedel kaj dejansko zmore. Ali kaj sem zgrešil?
Sicer pa radiatorje zamenjat tudi ni tak strošek, ko večkat omenjaš ''druge''....
Včasih se, da kerga kam premostit, na isto mesto druzga. Niti ni nujno novega, če kdo ne zmore... Dandanes ljudje mečejo stran dobesedno nove stvari, medtem , ko drugi nimajo za ''burek'
Nisi, to sem ze pustil v prvi sezoni, pa ni zmogla preko 43 stopinj in je po par ur zgala na 100% zato sem jo omejeval. Zdaj bom se potreben cas za vklop grelcev zmanjsal iz ene na pol ure, da vidim ali jih bo prej vklopila. 
Glede defrostov pa tole: ceprav so zdaj idealni pogoji (jasno, mrzlo, suho) se vedno prepocasi nabira toploto in jo vsak defrost zmoti. Je pac presvoh oz. cisto na meji, glede tega si ne delam utvar. Bo pac kamin zagorel. Do sedaj se ni, sem kar sokiran, priznam.
Glede radiatorjev je res, sem po prvi sezoni naredil tocno to kar opisujes. Eni pa slisat nocejo o tem, bolje, da jim plin 70 stopinj sopa not, kot da bi imeli neko zmerno temperaturo v njih. "Tako to mora bit" - prav, pa naj bo.
(30.12.2019 ob 19:44)Poldee Napisal: Boter: torej ko ti neha greti SV se ustavi za 2 uri? Isto pri taktiranju ti caka 2 uri? Zanimivo, sam imam to nastavljeno na 10 minut ali sem pomesal katerega od parametrov? Sem ze malo out iz tega...

Ko neha greti sanitarno vodo, greje hišo še toliko časa, kot je potrebno, danes je bilo to glede na graf 20 minut.
 Ko se ustavi, vedno čaka 120 minut, preden se kompresor znova vklopi. 
Je pa to parameter 2843

(30.12.2019 ob 20:06)B0TER Napisal:
(30.12.2019 ob 19:44)Poldee Napisal: Boter: torej ko ti neha greti SV se ustavi za 2 uri? Isto pri taktiranju ti caka 2 uri? Zanimivo, sam imam to nastavljeno na 10 minut ali sem pomesal katerega od parametrov? Sem ze malo out iz tega...

Ko neha greti sanitarno vodo, greje hišo še toliko časa, kot je potrebno, danes je bilo to glede na graf 20 minut.
Je pa to parameter 2843

Pravega mislim. Kaj ce v stanju ustavitve kompresorja temp. v hisi pade pod zastavljeno, se takrat vklopi ali caka, da potece zastojni interval? Tega nisem nikoli probal, ker imam sam nastavljeno na 10, na ocetovi FWS10 pa 4 minute :-) Pri nas se zares ustavi sele ko segreje preko dovoljenega odmika (parameter 760 - Room temperature limitation heating circuit 1). Se pa res cudim, da ti dela ker pri moji po vsakem gretju DHW se kompresor ustavi za teh 10 minut in sele pol nadaljuje z gretjem objekta. Ocitno imava drugo verzijo softvera. Kakorkoli, ce vam vse klapa mora bit izolacija res dobra :-)

(30.12.2019 ob 18:48)Poldee Napisal:
(30.12.2019 ob 18:01)bohinc Napisal: Sašo zgolj stran nazaj...

Ma grelci se ne vklopjo, ko bi jst hotu :-) Te dni (mrzle in suhe) bolj gledam kolk dejansko hisa rabi za notranjih vsaj 22 stopinj invidim, da je potreben DV nekje pri 44 (trenutno je tako, mozno da ko se stene ohladijo bo potrebno oz. zagotovo bo vec). Je pa to tudi zgornji limit te TC na tej hisi. Vsaj glede na videno. Danes bom namest 42 max. DV nastavil na 44, jutri pa odklenem oz. dam na 50. Mislim, da so ravno raditorji krivi, da se ne stegne vise (prehod toplote je recimo predober in TC dejansko ne folga - prej defrostne). DV lahko povisam samo se s zmanjsanjem hitrosti OC samo to je strel v koleno ali a grelci. Sem pa vedno bolj presenecen, kako taka gmota betona kot je ocetova hisa dejansko potrebuje kar nizek ampak konstanten DV. HT je v takih primerih lahko dejansko prevec, mocnejsa NT z grelci je lahko dovolj. Kjer so pa radiatorji velikosti znamke pa se lahko pod nosom obrises.

Evo, nastavljena na 44. Se pa tudi zelo dobro cutijo soncni pribitki, ne mores verjet. Pri nas jih skoraj ni zaradi lege hise in pozicije nasih prostorov v njej. Skoraj vse sonce (razen kolektorjev na strehi) pobere tastov del hise, edino kuhinja in salon sta pri.ns n soncu, ostalo je zakrito :-)
Ampak Polde, zakaj misliš, da očetova ne bi zmogla, če bi bilo še bolj mrzlo? Saj če prav vidim grafe dela povprečno komaj nekje na 40%?
Sej bom cist odklenu dans, edin ne najdem parametra kdaj naj release-a grelce. Se vid da ze dolg nism prckal po menijih. Ko pridem domov grem za komp in pogledam. Misim pa zato, ker sem jo gledal ko ni zmogla in je po vec ur drglna na 100% kar se mi je zdelo bv. Zdaj ima grelce, bi moralo bit drugace. Bomo vidl...
(30.12.2019 ob 20:43)Poldee Napisal:
(30.12.2019 ob 20:06)B0TER Napisal:

Je pa to parameter 2843

Pravega mislim. Kaj ce v stanju ustavitve kompresorja temp. v hisi pade pod zastavljeno, se takrat vklopi ali caka, da potece zastojni interval? Tega nisem nikoli probal, ker imam sam nastavljeno na 10, na ocetovi FWS10 pa 4 minute :-) Pri nas se zares ustavi sele ko segreje preko dovoljenega odmika (parameter 760 - Room temperature limitation heating circuit 1). Se pa res cudim, da ti dela ker pri moji po vsakem gretju DHW se kompresor ustavi za teh 10 minut in sele pol nadaljuje z gretjem objekta. Ocitno imava drugo verzijo softvera. Kakorkoli, ce vam vse klapa mora bit izolacija res dobra :-)

Po gretju DHW se kompresor nikoli ne ustavi, pač pa mu samo pade modulacija na vrednost, ki jo zahteva dvižni vod za talno gretje.
Jaz imam nastavljeno ogrevanje samo po vremenski krivulji, tako da mi notranjega korektorja niti ne upošteva.(parameter750 je off) 
Morda bi delovalo tudi pri tebi, če izklopiš vpliv sobnega korektorja.

Meni trenutno sobna temperatura še malce uhaja navzgor, ker imam sedaj prvo zimo gor fasado in moram še zadeti vremensko krivuljo.

(30.12.2019 ob 21:08)Poldee Napisal: Sej bom cist odklenu dans, edin ne najdem parametra kdaj naj release-a grelce. Se vid da ze dolg nism prckal po menijih. Ko pridem domov grem za komp in pogledam. Misim pa zato, ker sem jo gledal ko ni zmogla in je po vec ur drglna na 100% kar se mi je zdelo bv. Zdaj ima grelce, bi moralo bit drugace. Bomo vidl...

Mislim de je za grelce sam to.

Ne verjamem, da je to razlog. Niti ne grem probavat, ker se mi ne ugiba krivulje (bi se moral ukvarjat s tem) ker trenutno mi ze par let stima kot je. Trenutni vpliv(750) pri meni je 30%.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »