Gradnja in obnova > Energijski viri
Fujitsu Waterstage - izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fujitsu Waterstage - izkušnje
Imam toplotno črpalko fujitsu 11kw, sedaj bo šla v 5 sezono delovanja. Pokvaril se mi je sobni termostat UTW c58wd. Mislil sem da so zanič baterije, kljub menjavi ni kazal znakov življenja ( nobenih cifer na ekranu). Zato sem preko spleta naročil novega popolnoma enakega. Sedaj je problem ker ne uspem vzpostaviti povezave s toplotno črpalko. Na termostatu piše er83, na toplotni črpalki pa da ni povezave s sobnom termostatom. Sledil sem navodilom, vendar ne uspem vzpostaviti povezave. Probal sem tudi vse skupaj ugasniti in ponovno prižgati a ne uspe. Ali zna kdo pomagati? Hvala, Janez
Sem narobe napisal gre se za brezžični sobni termostat UTW C58XD.
Sem rešil zadevo, če bo še kdo imel takšen problem... na sprejemniku se tišči tipkico z zobotrebcom toliko časa (cca 10 sekund) da rumena lučka začne hitro utripat. Nato na sobnem termostatu po navodilih narediš postopek povezovanja, tiščiš tipko za prisotnost 3 sek da se izpiše ru1, nato šeenkrat pritisneš tipko za prisotnost da se izpiše P1 1, nato šeenkrat pritisneš da se izpiše P2 0, nato šeenkrat pritisneš da se izpiše P3bnd, zatem pritisneš tipko za izbiro načina in povezava se prične vzpostavljati. Ko je povezava vzpostavljena se na sobnem termostatu prikažejo stopinje prostora. Napako ki sem jo delal je bila da sem premalo časa tiščal tipko na sprejemniku in rumena lučka je utripala počasi, mora pa utripati hitro. Upam da to komu prav pride.
(10.10.2019 ob 17:48)1Janez Napisal: Sem rešil zadevo, če bo še kdo imel takšen problem... na sprejemniku se tišči tipkico z zobotrebcom toliko časa (cca 10 sekund) da rumena lučka začne hitro utripat. Nato na sobnem termostatu po navodilih narediš postopek povezovanja, tiščiš tipko za prisotnost 3 sek da se izpiše ru1, nato šeenkrat pritisneš tipko za prisotnost da se izpiše P1 1, nato šeenkrat pritisneš da se izpiše P2 0, nato šeenkrat pritisneš da se izpiše P3bnd, zatem pritisneš tipko za izbiro načina in povezava se prične vzpostavljati. Ko je povezava vzpostavljena se na sobnem termostatu prikažejo stopinje prostora. Napako ki sem jo delal je bila da sem premalo časa tiščal tipko na sprejemniku in rumena lučka je utripala počasi, mora pa utripati hitro. Upam da to komu prav pride.

me veseli da si resil.

ta forum nima vec odzivnosti kot prej.

vcasih sem bil nekajkrat dnevno gor, zdaj 2x max mesecno ...

probelm ki si ga imel, ni problem. je le nerazumevanje navodil ali manjko le teh.
pozdravljeni

imam TČ Fujitsu Waterstage HIGH  POWER, 11 kw .zanima me ali kdo poleti ohlaja prostore z to TČ. hvala
Tisti, ki imajo konvektorje. Eden od takih je Fordalan.
Kako delajo grelci? Ne vem, se se niso vklopili odkar sem resetiral njihov stevec. Mislim, da to zimo bo jasno. Jih pa ne glede na to  da je meja vklopa zelo visoko (temperatura) nic hitreje ne vklopi. Dokler dejansko ni potrebe se Siemens ne ukvarja z njimi. Ne vem kako je pri ostalih 'pametih'. Tako da glede tega nimam kaj napisat. Grelec je vecstopenjski, vezan na drugo fazo kot TC, izpadov zaradi tega ne pricakujem.
tudi jaz sem bil odsoten kar nekaj časa ampak važno je da moja FUJITSU 10KW dela BP že nekaj let, strošek ogrevanja je pa manjši kot recimo telekomunikacijskih storitev mesečno, tako da kdor razmišlja o dvomih, naj kupi čimprej TČ, da bo začel varčevati in pa KLIMAJ podjetje so res strokovnjaki za montažo, še malo reklame.
Uf ali imaš ogrevanje res tako poceni ali pa bolj verjetno konkretno preplačuješ telefon,tv in internet. Meni zadostuje bob za 7€ (s 25GB prenosa podatkov,3k klicev in 3k smsov) in telemachov trojček EON light za ~21€, pa še meni se zdi da preplačujem vse to, ker dejansko ne izrabim - res zelo malo gledam tv (bzv vsebine, preveč reklam,), raje na youtube (brez reklam) kake kvalitetne dokumentarce in meni zanimive vsebine gledam. Tv je passe, nekako tako kot cajtngi.
(20.11.2019 ob 23:27)dnovak24 Napisal: tudi jaz sem bil odsoten kar nekaj časa ampak važno je da moja FUJITSU 10KW dela BP že nekaj let, strošek ogrevanja je pa manjši kot recimo telekomunikacijskih storitev mesečno, tako da kdor razmišlja o dvomih, naj kupi čimprej TČ, da bo začel varčevati in pa KLIMAJ podjetje so res strokovnjaki za montažo, še malo reklame.

Februarja ne bo tako, garant. Letna bilanca pa najbrz je res na strani TC. Siemens se dela al si ga ze kej po svoje spedenal?
telefona imam cca 55-60 € za predstavo, zakaj tako veliko ni pomembno, sem imel svoj čas HOFER telefon in naročnino ampak za v smeti, katastrofa........

(21.11.2019 ob 08:44)Poldee Napisal:
(20.11.2019 ob 23:27)dnovak24 Napisal: tudi jaz sem bil odsoten kar nekaj časa ampak važno je da moja FUJITSU 10KW dela BP že nekaj let, strošek ogrevanja je pa manjši kot recimo telekomunikacijskih storitev mesečno, tako da kdor razmišlja o dvomih, naj kupi čimprej TČ, da bo začel varčevati in pa KLIMAJ podjetje so res strokovnjaki za montažo, še malo reklame.

Februarja ne bo tako, garant. Letna bilanca pa najbrz je res na strani TC. Siemens se dela al si ga ze kej po svoje spedenal?

polde, siemens niti več ne pogledal, še geslo sem verjetno pozabil Smile
(22.11.2019 ob 19:51)dnovak24 Napisal: telefona imam cca 55-60 € za predstavo, zakaj tako veliko ni pomembno, sem imel svoj čas HOFER telefon in naročnino ampak za v smeti, katastrofa........

(21.11.2019 ob 08:44)Poldee Napisal:

polde, siemens niti več ne pogledal, še geslo sem verjetno pozabil Smile

Pol pa res dela :-) Me veseli!
Nasa Fani v zadnjih 12-ih urah brez defrosta, taktira... ocetova pa defrost na 45-60 minut, vendar se vedno samostojno greje, kamin se na cakanju. Grelci zaenkrat tud.

Priložene datoteke Predogledne slike

(4.12.2019 ob 19:06)Poldee Napisal: Nasa Fani v zadnjih 12-ih urah brez defrosta, taktira... ocetova pa defrost na 45-60 minut, vendar se vedno samostojno greje, kamin se na cakanju. Grelci zaenkrat tud.

Pa se ocetova. 8 defrostov zadnjega pol dneva, trenutno se zmaguje, ceprav je blo fajhtno za znoret te dni. Poraba zadnjih 24ur: 51 kWh.

Se je komu že dogajalo tole? Drugače deluje BP (8kW)

Skok na forum:

Zadnje novice