Gradnja in obnova > Energijski viri
Solarno ogrevanje - dejanske izkušnje

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Solarno ogrevanje - dejanske izkušnje
Če se misli tako hladno aprila.nadaljevati, bom aprila pokuril več drv kot februarja.
Ponavadi sem aprila nekajkrat zakuril, letos pa mislim da bolj ali manj redno se kurim na dva ali mogoče tri dni če je kak dan sonca
Že februarja vem da cel teden nisem.kuril. aprila pa....
...
Sonce naj sveti vsak dan!
8 let imam uplinjevalno.pec in kolektorje za vodo, pa se ne spomnim da bi kdaj zakuril pec v maju. 
Včeraj zjutraj sem jo moral.
Vse je enkrat prvic
Pozdravljeni,
Preden pokličem mojstra me zanima še vaše mnenje. Torej na strehi imamo 2 panela , regulacijo seltron in 300(ali 200) litrski bojler. Črpalka je nastavljena na drugi hitrosti.
Na regulaciji kaže, da je temperatura vode v teh dneh tudi 100c, na cevi kjer je vstop v zalogovnik je okoli 80 stopinj c, voda v zalogovniku se pa zelo slabo segreva. Zdi se mi, da ne opravlja svoje naloge dovolj dobro. Pravijo da je to normalno delovanje, meni je zelo čudno, da 100 stopinj več ur ne segreje teh 200 ali več litrov.
Vaše mnenje ?
Verjetno imaš nekje zračni čep in zato voda ne kroži kot bi morala.
Poišči manometer in preveri kak je pritisk, ko je sistem hladen in ko se segreje. Po potrebi dopolni za kakšne 0,2 bara.
Manometer je montiran na cevi, lahko pogledam pritisk ko je sistem hladen in kasneje vroč.
Kolikšen pa naj bi bil?
verjetno okoli 2 bara.
Od sredi februarja, ko je posijalo sonce, brez kurjenja, parkrat je elektrika dogrela sanitarno. 6 kubični zalogovnik je vsaj 3 x prisel še kako prav.
Moj poklon, jaz pa aprila najbrž pokuril več drv kot februarja. Se maja jih je slo kar nekaj. Nazadnje 19 maja da sem posušil še meto in meliso spotoma. Sedaj ne mislim več, pa če v bundi hodim junija po bajti.
V maju se nismo dosegli maximalne temperature v aprilu in marcu. 
Moram poiskati ure sončnega obsevanja za zadnje 4 mesece. Sosedova vremenska mi jih ne pokaže. Vidim pa proizvodnji elektrike, da je maj podoben zimskim mesecem. Marca ne bo dosegel, mogoče bo tale zadnji teden maja pomagal da bo dosegel aprilsko proizvodnjo ki je bila manjša od marcevske
Zakaj pravzaprav tako škrtarite? Ste zaradi tega srečni v življenju?
Gretje je tako ultra poceni, da je tukaj zganjati neke principe, totalen bulšit. Samo kvaliteto življenja si pridite.
Termostat je pri nas na 24, pa naj dela ogrevanje kar hoče. Očitno bo še pol junija nažigalo na polno.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Sem pač ekološko osvescen. Ni to blok v Ljubljani kjer so sosedje ogrevali stanovanja, jaz pa klimo laufal prvega maja.
Če mi zdele temperatura pade na 23.8C v hiši ne bo nič narobe. Itak jo bo prvo konkretno sonce nabilo na 25+.
Ne skrbi, še vedno spim odkrit
Evo, sveža fotka okol skrtarjenja. Levo pritličje, desno mansarda.

Priložene datoteke Predogledne slike

Zdravo

Šezmeraj imam problem z ogrevanjem SV z celicami.
Po eni uri so cevi še zmeraj mrzle. Piše da je na kolektorjih skoraj 90.
Čakam na serviserja, ma ga ni od nikjer.
Prilagam slike

Priložene datoteke Predogledne slike

Sam od sebe ne bo nihče prišel. Za začetek vsaj povej od kje si?
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Z mojstrom sm že zmenjen, a hodi preveč časa.
Sedaj sem dotočil vodo v sistem, na skoraj 2 bara, iz kolektorja je prišla končno topla voda v bojler.
In danes ga spet ni od nikjer.
Koliko barov more biti v sistemu? Voda pride do boljerja( vstopna cev je vroča) ampak ne segreje nič vode. Prosim za pomoč.
Lp

Skok na forum:

Zadnje novice

Si tudi vi želite na svoje?
22.10.2021 ob 12:31:47
Si tudi vi želite na svoje?
Banka s posluhom za mlade in mlade družine je lahko vaš najboljši zaveznik pri reševanju stanovanjskega problema.... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »